bugün

ne çeşit bir sofrada yemek yeniliyor, masa ya da yer, ya da ekmek ne şekilde bölünüyor olursa olsun, elle ya da bıçakla, birçok ekmek kırıntısı sofra zeminine dökülüp genellikle boşa gittiğinden, israfı engellemek adına yapılması gerekendir.

ekmek kırıntıları küçük bir kaba toplanır, yeterince çoğaldığında da kuşların şehir içinde bol olduğu açık bir alana; ya da bağ bahçe olup kuşların bol olma ihtimali olan bir yere belirli aralıklarla serpilir.
insanlığın hala olduğunu gösteren eylemdir . aferindir.
sağ meleğe dönüp yaz bunu, iyi sevaptı denilebilir.
Böyle insanların hala olduğunu düşünüp takdir edilmesidir.
ankaradaysanız, yerde kalın bir kar tabakası varsa ve cama tıklatan güvercinlerle arkadaş olmuşsanız zaten ekmek tek başınıza boğazınızdan geçemeyecektir.
Her zaman yaptığım uygulamadır. Sevaptır, yapanları tebrik ederim.
en çok sevdiğim aktivitelerden biridir. hem kuşlar mutlu oluyor hemde ben. ne güzel bir dünya diyorum kendi kendime sonra çöpten yiyecek toplayanlar, pazar kurulan sokakta çöp arabası gelemeden hemen önce olanlar geliyor aklıma üzülüyorum lan sözlük.

birileri çok pis yalan söylüyor bu ülkede insanlar tok derken.
kendini işe yaramaz hissetiğin anda insanın vicdanını rahatlatan nadir hareketlerden.
sırat köprüsünde fazladan +5 puan daha denge gücü sağlayacak eylemdir.
Anacığımın hâlen uyguladığı güzel, ihlaslı davranıştır. Ve dahi birçoğumuzun anacığı da yapıyordur eminim. Bizimkiler kırsalda olduğu için daha kolay oluyor tabii ki.
uzun vadede tonlarca ekmeğin boşa gitmesini engellemektir.
Güzel bir hareket
kuşları obez yapma girişimidir.

etrafa saçıp duruyor keratalar. dağıtmadan, adam gibi yiyin lan şunu*.
her insanın yapması gerekendir.
çöpe atıyorsunda ne oluyor? hayvancıklar yararlansın hiç olmazsa.
pencere önüne serpin, yere konmak zorunda kalmazlar, etraf kedi dolu malum.
Eğer balkon veya cam kenarında veriliyorsa o ekmekler, kuşların her gün o saatlerde kamp yapacağı bir gerçektir.
(bkz: winter is coming)
Eve gittigimde her zaman yaptigim seydir. Yine birgun yemekten sonra mutfak camini acip artan kirinticiklari sevimli kargalarima vereyim dedmi elimdeki kirintlari biraktim tam cami kapiycam bizim camda sert kapanir kapayamadim daha sert vurdum paaattt diye ses geldi. Cam kirildi bizimkiler sookk sonra ara verdim karga beslemeye.
iyidir ama şu yöntem daha iyi sanki.

görsel