günümüzün en çok karşılaşılan ilişki türü. insanlar sırf içlerindeki dolduramadıkları boşlukları doldurmak, kendilerini önemli hissetmek ve egolarını şişirmek için birbirleriyle beraber oluyorlar. misal en basit ve ilkel düşünce olarak kadın güzeldir, narin ve korunmaya muhtaç adeta sahiplenilmeyi bekleyen bir kedi yavrusu... erkek ise adı üstünde erk sahibi, güçlü, korur , sahiplenir, o yönetir o yönlendirir. bu düşünce tarzı kişilik olarak kendini geliştirememiş kişilerde görülür. kadındaki sahiplenilme erkekteki sahiplenme bir çeşit çıkar ilişkisine dayalı olarak karşılılıklı bir ruh okşama eylemi.

bu noktada taraflar karşısındaki insanın karakterini görmezden gelebiliyor. bir kadın olarak sadece güzel olduğum için sevilmek bana hakaret olarak geliyor. hani bir et parçası olarak değil ruhumun yansımasını görmesi lazım kendisinde. kendime bir şeyler katarak geliştirdiğim karakterimdense benim herhangi bir katkım olmadan sahip olduğum fizik özelliklerim tercih edilmesi bana göre en büyük haksızlık. aynı zamanda bu erkek için de geçerli. sırf ekonomik gücü, fiziki gücü olduğu için içindeki ruhunu görmezden geliyorsa kadınlar bu erkeğe yapılan bir hakarettir.

son derece dejenere olan kadın- erkek ilişkilerinde bireyselleşen dünya düzeni ve hep bir güç savaşının olması da ayrı bir etmen. dolaylı olarak savaş her yerde bazen içimizde bazen de sevdiğimizle. çok yanlış...
Küçükken legoya dayalıydı. Yoksa o nemrut, o kıçım maral hiç çekilmezdi.

Büyüyünce egoya kaldı iş. Maral daş gibi garıymış!
Aslan burcu - aslan burcu
Koç burcu - herhangi biri.
egodan ziyade menfaat temellidir aslında ilişkiler. istisnasız. çıkar gözetmeden seven insan bulursanız onu dondurun gelecekte güzel bi dünya inşaa etsin.
bu karşılıklı çıkarın minimize edilmiş haline de aşk diyor gerçekten yaşadığını düşünenler. basit bir örnekle;
"ben karşımdakinin mutluluğuyla mutlu oluyorum" diyerek sevmek de menfaate dahildir.
üzgünüm müjgan, sitemlerinde haklısın lakin ütopyalarda bize yer yok.