bugün

''avrupa birliğinin önemli ülkelerinden romanya'' dedi adam. ciddi ciddi bunu söyledi. şoktayım lan hala.
halkı köpek olan bir ülkenin bakanı olmak. en ağır köpek çocukluğudur...
çok doğru ve katıldığım bir benzetmedir.

ingiliz ve ermeni köpekliği yapanlar bizim halkımız, vatandaşımızdır.
Ülkemiz böyle muasır medeniyetler seviyesine yükselirken düşman ülkelerin ekmeğine yağ sürüp, çanak tutanlar bir kedi kadar nankör, bir köpek kadar aç kalmıştır, kıyıda köşede.
bir rumen atasözü olan "köpekler istedi diye atlar ölmez." atasözünü cümle içinde kullanan bakan beyanı; fakat türkçe paragraf sorularında okuduğunu anlamadan yanlış cevabı işaretleyen birinin yorumlamasıdır. ilkokuldaki okuduğumuzu (ya da duyduğumuzu, izlediğimizi) anladık mı konularına dönmek istemiyorum. akp yandaşı falan değilim; ama kurduğu cümlelerden sonra gidişatı takip edebildiğim kadarıyla burada bahsi geçen atasözünü halka değil, dış unsurlara bağlamıştır. zira konuşmasında dış güçlerden ve onların türkiye'nin gelişmesine engel olamayacağını söylüyor. öyle değilse ben yanlış anlamışım ve bunun için özür diliyorum.
düşmez kalkmaz bir allah. göte girmesin bu laflar sonra.
akp'nin inatla cami duvarına işediğine işaret eden tavırdır. devamını diliyoruz.
parayla siyasetçi olunan güzel ülkemin normal sendromudur.
bir ingiliz atasözü der ki: dalkavuklar biraraya geldiğinde şeytan akşam yemeğine gidermiş.
kudurmuş bir hali olan bakandır.

bu iyiye işaret.
Agzina biber surulesi adam.
o köpekler emir almadan havlar senin gibi pille çalışmazlar. Bitecek piliniz yakındır bu köpekler de ayağıyla itecek sizi yolun ortasına!
egemen bağış'ın o alışıldık çok bilmiş tavrıyla dile getirdiği söylemine hadsizce dayanak yaptığı talihsiz romen atasözüne göre; "köpekler istedi diye atlar ölmez" miş.

- buna, şu türk atasözü ile gereken karşılık verilebilir kuşkusuz;

"köpeksiz köye kurtlar iner."
hakaret etmekten zevk alan siyasi iktidarın sözleri. Terbiyesizler.
Türkiye zenginleşmeye, şeffaflaşmaya başlıyormuş. TÜrkiye deyince kendi etrafındaki adamları kastediyor galiba. Millet borç batağında hep.
Ulan ben de harbiden dedi sandim. Adam atasözü söylemiş, yarası olanlar da gocunmus.

Sol portal linkine de ne diye tıklayıp kontrol ediyosam. Kimsenin siklemedigi bir Portalı açıp hakikaten demiş mı diye baktığım icin su an kendimden utanıyorum. Kaynak: gotum yaSaydin daha inandırıcı olurdu.
kaynagı beni benden almış haber. şoklardayım unutuldum, aldatıldım.

#direninşoklardayız

(bkz: haber sol dogru ve tarafsız haber)
(bkz: halktv dogru ve tarafsız haber)

(bkz: 10 adım da sosyal medya devrimi)
Adamlar "şok şok şok! Başbakan direnişçilere saman yiyin dedi!" yazıyorlar, açıp bakıyorsun "sakla samanı gelir zamanı" demiş. Flaş! Flaş! Başbakan ataturk kültür merkezini yıkıp oraya göl yapacağız dedi" diyorlar, bir bakıyorsun "damlaya damlaya göl olur" demiş adam.
Altta da link hazır tabi: sol.org.tr.
kötü söz sahibine aittir .
vakt-i zamanında kendilerine köpek muamelesi yapıldığı için buralarda olduğunu unutan siyasetçi söylemi.

hurmayı bırakıp şeftaliyi çekirdeğiyle lüplersen sonuçlarına da katlanacaksın artık egemenim bağışım.
ülkenin avnrupadan sorumlu bakanı egemen bağış ın biraz sakin olması ve konuşmalarına
dikkat etmesi gerekir. vatandaş zaten gergin böyle günlerde siz çıkıp atlar, istedi diye köpekler
ölmez derseniz ayıp etmiş olursunuz. çünkü siz normal vatandaş değil ülkenin bakanısınız.
bilse ki kendi köpeği olmuş tayyibin.
su anda turkiye genelinde atini siken kovboy filmi gosterimde ama yakin zamanda atin intikami adli seyrek biyikli asabi sahsiyetin yapimciligini ve yonetmenligini ustlendigi, son derece buyuk butceli, orantisiz guclu bir yapit turkiye genelindeki butun sinema salonlarinda ayni anda sahneye konulacaktir,
guc halkimizla olsun, zira o zaman geldigi vakit cok ihtiyac duyacagiz.
egemen bagis münafiginin söyledikleri o kadar da önemli degildir.
buarada eylemcileride sikeyim.
hugo ya yakışmayan harekettir.
zamanında lucescu tarafından ülkemizde kullanılan mecaz anlamlı sözdür. ayrıca söz dış güçler ve faiz lobisi için kullanılmıştır. mecazlı her söze alınacaksak atasözlerini hiç kullanmamamız gerikir.