bugün

yunanistan'a gitmeye çalışan teknenin, ege denizi bulamaç adası açıklarında batması sonucu 34 kişinin hayatını kaybettiği söylenen üzücü olaydır. verdiğim linkte haber "yasa dışı yollarla yunanistan'a gitmeye çalışan" diye verilmektedir. bu cümle bana yalnızca "ölen insanların yanında yasanın tartışılması onlara saygısızlıktır" diye düşündürtmüştür.. mesela cinayette yasa tartışılır. hırsızlıkta yasa tartışılır. çünkü hakkı gasp söz konusudur. fakat burada bazı şeyleri yapmaya mecbur bırakılmış insanlar söz konusudur.. bu yüzden bence böyle bir konuda yasanın konu edilmesi ölen insanlara saygısızlıktır. bu tip şeylere tepkiyi yükselttiğimiz zaman bazı şeyler düzelecek..

http://www.cnnturk.com/tu...34-kisi-hayatini-kaybetti
Açgözlü arapların hiç de sürpriz olmayan sonudur.

Başlarda ben de üzülüyordum ama hakikaten bazı şeylerin olması gerekiyormuş. Devletin sağladığı imkanları beğenmeyip 10 kişilik bota 40 kişi binerek denize açılıyorsun. üstelik savaştan kaçmışsın. Yani ne bekliyorsun ki amk? yiyecek yemek, yatacak yer vs. Sağlanmış sana. Neymiş, daha iyi yaşam koşulları istiyorlarmış.

Aptallara üzülemiyorum ben herhalde.
ege'de batan ilk gemi değil, son da olmayacaktır. buna bari üzülmeyeyim diyorum da haberin şu kısmını okuyup da gözlerin dolmaması mümkün mü?

--spoiler--

Yunan medyasında yer alan haberlerde, 8 kişinin cesedinin geminin ambarında mahsur kalmış şekilde bulunduğu, denizden çıkarılan cesetlerin arasında 4 bebek ve 10 çocuk bulunduğu belirtildi.

--spoiler--

kaçacak hiç yeri olmayan çocuklar, düşünsenize. denizi bizim gibi sevememiş, dost olamamış çocuklar. geminin ambarından çıkış yolu bulamayan insanlar... hayatlarının son saniyelerini gözünüzde canlandırmaya çalışsanıza. çok acı be.
Birileri bu olanlari ' baska yapacak bir seyleri kalmayan insanlar'olarak yorumlamislar ve bir kez daha şasirtmislardir. Ulkende savas olacak ve sen ulkende savasip, vatanini tekrardan kurup, kurtarmak varken baskasinin ulkesine siginacaksin(!) Sana bircok olanak saglanacak ve sen burda da yasamayip -hos suriyede saraylarda konakliyorlardi-avrupaya kacmaya calisirken öleceksin. Ne yazik olmus bi hayat! Tek üzüldügüm su ki, gunahsiz, savunmasiz kucucuk o cocuklarin bu olaylari yasiyor olmasi. Vatan üzerinde can veren varsa vatandir, botlarda kacmaya ugrasanlar var diye degil. Bazi seyleri dogru degerlendirmek lazim arkdaslar. At gözlüklerini 1-2 dk'ligina arasira cikartin.