bugün

sabahın körü oldu hala içiyorum.

sikecem yapacağınız icadı.
tuborg gold yoksa alternatifi olan bira.
beraberinde dinlendiğinde en mükemmel bira olur.

http://www.youtube.com/watch?v=IjcA2XpyYFE
sıkıcı pazar günlerinin en güzel dostudur.
Bomonti filtresiz ile rekabet halindedir ama ben ikisinin de kalbini kırmam birer tane alırım.
olmuş biradır bomontiden iyi olmasa da tuborg golddan iyidir. (bkz: gibi geliyor bana)
an itibarı ile canımın çektiği biradır. Ne biçim bir can çekmedir. Akşam olsa da eve gidip içsek dedirten biradır. Güzeldir ayrıca.
dün itibariyle migroslarda 3.60 fiyatıyla arz-ı endam etmiş nöbetçi golcü. tuborg'un 4.65 e gittiği bir dönemde tabii ki öğrenci adamın tercihidir efenim.
şekersiz bira. 3 çeşit arpadan yapılmış, dün akşam 2 kırmızı tuborgdan sonra 3 şişe yuvarladım ama ne bileyim tam olmamış gibi. ya da ben tuborg gold a alıştım.
normalde kırmızıdan sonra gold a devam ederdim ama değişiklik olsun istedim, bi daha da yapmam.

alkol hacmen %5, fiyatı da 5.25 bugün itibariyle.
içkiye başlamak isteyen kızlara önerilir. sadece bu isi iyi gorur.*
fakir birası. guinness içemiyorsanız gidin ölün.
içimi güzel ama bi bomanti değil diyeceğim bira.
carlsbergden sonra bana hafif gelen bira sanırım alkolü düşük
en hafif ve sade severler icin bir bira cesidi.
üni yıllarında ev, okul, park, bahçe, kamp ortamlarında yani seçenekler arasında tercih yapılabilir durumlarda tükettiğimiz tek bira tuborg yeşil di. yanlış hatırlamıyorsam 2009 yılında bu bira kaldırıldı.
2014 yılına kadar tuborg gold la devam edn bu bünye efes malt ile tanıştı ve tanıştığı andan itibaren başkasına meyletmedi.
ürünün genel özellikleri;
- çok taze hissi veriyor.
-ağızda acılık bırakmıyor.
- birayı sarhoş olmak için değilde tat almak isteyenlere yönelik.
- damakta lezzet patlaması kısa süreli, her yemeğe eşlik edebilir.
efes malt= öğrenci birası , tombul efes= atlletli dayı birası.
saf biradır.
ilk 3-5 içim soğuk gelir alışırsın bırakamazsın.
Fiyat / performans olarak en sevdiğim bira.
Rakı üstüne cila olarak gidiyor. Evet.
5 taneden sonrası garanti cırcır yapan bira.
acayip hosuma giden bira. hem de ucuz.
tuborg'un yanında esamesi okunmaz. üç beş daha ucuz olması bakımından iyi de baş ağrısı yapıyor hep tesadüf değilse, bir bende mi oluyor anlamadım. ağrıdan kellenin yarısını alıp götürüyor.
bira. tanım görsün olum gözünüz. *

asıl konuya girelim, her ne kadar ''sosyal düzeyde içiyorum abi çoluk çocuğun rızkını vermiyorum'' deseniz de şu alkolle olan münasebetinizi mümkün mertebe soğutun be kardeşim. birayı değil lan alkole olan mesafenizi. *

valla neye inanırsınız ya da inanmazsınız bilmem ama ne diyordu kitapta?

--spoiler--

ve men kane li şaribini jonhy walker ve'l jack daniels,
yemeyin la şu boku hepimiz kardeşiz hepimiz ademin çocuklarıyız
--spoiler--

yani diyor ki, her kim ki o haldır haldır üzümlerden şaraplar, halk ekmek yapılacak buğdaydan efes maltlar yapıyorsa toptur, göttür. cezası ise 250 yıl bok yemek, ebediyyen de şişeye oturtulup kaldırılmaktır. hemi de arşı aladan aşağı atılarak.

ben fetvamı ortaya kodum, dileyen alır dileyen almaz.
Ben bugün Efes Malt’ın kutusunun olduğunu öğrendim. Yılların Efes’çisi olarak, Efes Malt’ın şişesini içiyordum bir süredir. Fiyat-performans önemli sonuçta. Kutunun fiyatı diğer kutu biralara göre daha uygun hem daha kolay taşınıyor, hem de daha az yer kaplıyor.
içimi fena olmayan biradır. Efes sevmesemde şenlikte başka marka olmadığından denemiştim.