bugün

rte'nin danıştay'daki törende konuşma yapan barolar birliği başkanı metin feyzioğlu'na oturduğu yerden kalkarak söylediği sözdür.
tayyip tipi demokrasidir. gülü'de salondan çıkarıp götürmüştür. cevap: edepsizlik yapan ben değilim başbakanım. şeklindedir.
tayyip'in sağlığını kaybettiğini gösteren ifadedir.
gote got demistir basbakan, ipini koparan bi kursuye cikip havliyor. bosuna dememisler kurt kocayinca itin maskarasi olur.diye.
biride dememiş ki sen yıllardır yapıyorsun edepsizligi üstüne bir elbise gibi giymişsin.

dusunmeden konusmamak gerek yani biraz edep yahu başka şey değil .
devlet erkanı, saygı ve nezaket bilmeyen edepsizin başbakan tarafından eleştirilmesidir. herkes 20 dakika konuşuyor zat 1 saat sen kimsin ulan.
Eleştiriyi sadece megalomanlar hakaret olarak algılar. Kaldı ki hiç bir hırsız ya da katil edep kelimesini ağzına alamaz. Ayrıca Feyzioğlu da tüm edep ve saygı çerçevesinde yapmıştır konuşmasını. Haa siz tayyibe tapıyorsunuz zaten. Orası başka.
başbakan recep tayyip erdoğan'ın barolar birliği başkanı'na söylediği söz.

ama sözlükçe o kadar uzağa gitmemize gerek yok. burası gerçek bir edepsizler yuvası ve hepsinin suratına tükürmek geliyor içimden!
Herkes 20 danika konuşurken 1 saat konuştuğu için edepsiz olunuyormuş. Ben bugün bunu öğrendim.

O değil de o konuşmanın içeriği neydi? Acaba hangi bam teline basıldı padişahın?
"edepsizlik yapan ben değilim." şeklinde cevap bulmuş talihsiz cümle.

van minüttür. Ne eksik ne fazla.
kendisini saygı abidesi sanan başbakan lafı.
başbakanı malesef savunmak zorundayım bu konuda.
danıştay başkanının 20 dakika konuştuğu yerde çıkıp da yasal olarak konuşma hakkı olmamasına rağmen 50 dakika siyaset içerikli konuşmasının savunulacak bir yanı yok, edepsizliktir.
başbakanın bu tarz bir çıkışma yapması da doğru değildir yalnız.
Padişah olaymıș, oracıkta alacakmıș adamcağızın başını. Ama devir farklı. Topladı divanını, terketti kuzu kuzu.