bugün

her yerde edwırıd resmi, fanları, genç kızların delirmeleri, reklamları,çitosları, dövmeleri derken roman ilk çıktığında sempatim varken şimdi edwırıdın ismini duyunca veya resmini görünce midem kalkıyor. ticari meta olarak, reklam ve gelir olarak bunun da suyunu çıkardılar..

eclipse ye gelince, facebookta "artık vampir konularından gına gelenler" sayfası görürsem hemen kabul edecem. ne sinemaya gidip izlemesi, kireç suratlı dağınık saçlı yamulmuş vampir ve yarı çıplak ateşli bir kurt hikayesi daha duymak veya görmek istemiyorum..

edit: geçen sene tüm romanları bir çırpıda okumuş bir kişi olarak bu kadar gına geldi yani...
Edward gibi bi erkeği bulan bellanın allahtan belasını aradığı serinin 3.kitabının ismidir .
filmde bazen komik bazen de saçma olaylar vardır.mesela kızın kimi seveceğine birtürlü karar verememesi vs.vs.müzikleri güzeldir.az da olsa maceralıdır.eh işte idare ederdir.
ilk filmdeki tadı yine bulamadığım filmdir. üçüncüsü de ikincisi gibi kopuk parçaların bir araya getirilmesiyle izletilmiş hissi veriyor.

film detaylarındaki saçmalıklar ise insanı sinir ediyor.
Bella'nın kararsızlığına, edward'ın sabrına, jacop'ın ise hırsına bir yerden sonra kızmamak mümkün değil.
cullen ailesinin geçmiş hayatlarını göstermesi dışında ilginç bulduğum pek bir şey olmamıştı. kısaca ilki kadar güzel değildi. türk filmi tadındaydı.
alacakaranlık filminin en iyisi ama gene olarak orta düzey vampir filmi. izleyiclerin %90'ı oyuncular nedeniyle izlemektedir.
tam bir fiyasko.konu güzel ama işleniş biçimi berbat.film çok hızlı ilerliyor o konudan o konuya atlıyor.hayır biraz duygusal sahneleri uzatıp iki çift laf koy araya.bella'nın oyunculuğu da çok kötüydü.edward robot gibi aynen.jacob en iyisiydi.
twilight kitap ve film serisinin üçüncüsüdür. film olarak değerlendirmek gerekirse de birincisinden kötü, ikincisinden daha iyi olarak yapılmış filmidir. Bella'nın jacob'la öpüşmesi dışında iyi gibiydi herşey.
son filmi beni iyice iğrendirmiş olandır. bella'nın iki kişiyi aynı anda sevebilme yeteneğine diyecek birşeyim kalmadı artık. ya edward'ın geniş mideli olması? olacak şey değil. *
bellanın jacobu öpmesiyle sinema seyircilerinin verdiği tepkiye sonuna kadar katıldığım film.
kızın, soluk benizli korkutucu gözlü garip bir vampir türü olan, ama vampir olduğu pek belli olmayan bir çocuk ve sıcak kanlı, esmer, istediğinde kocaman bir kurta dönüşen çocuk arasında kaldığı filmdir.. kız o soluk benizliyi seçerek büyük bir hata yaptı.. yakışıklı olsa içim yanmaz be!..

bir de filmde, kızın ve o soluk benizlinin dudak hareketleri çok gıcıktır.. alt dudağı alt dişlere kapatıyormuş gibi harekettir.
film çok yavaş ileriyor ve bazı konuşmalarda: üfff yeter be lafını da ettiriyor. sadece bir kaç sahnede hareketlilik vardır. pek beklenti ya da umutla da gidilmemiş filmde öpüşme sahneleri de çok fazladır.,

not: neyini eksiliyosun? beyaz tenli çocuk tipsizdi işte. orda cillop gibi esmer çocuk varken o beyaz tenli vampiri seçti.
en düşük bütçeli ilk filmden sonra kat kat yüksek bütçelerle saçmalamaktalar. (bkz: parayla rezil olmak)
bir developerın alışana kadar türlü küfürler edeceği fakat alıştıktan sonra geliştirme yapmak için kesinlikle vazgeçemeyeceği bağımlılık yapan open source ide.
film şöle geçmekedir.
--spoiler--
j:jacob
e:edward
b:bella

b:bla bla blaa bla blaa.
e:bla bla blaa blaa blaaa
b bla bla bla blaa blaa
j:bla bla bla bla blaaa
e:marry me bella.
b:fuck me.*
e:no i can't. it is too dangerous.
gay mıdır nedir anlamadım.

b:i am virgin dad.
e:bla bla bla
j:bla bla bla
b:bla bla blaaa
j:you love me. i can feel it.
b:no i love edward.
e:ordu kuruyorlar.
j:i die for bella.
b:bla bla blaa
j:bla blaa blaa
b:kiss me jacob.

burada öpüşürler.sonra gelen vampirlerin amına korlar.
b:i love you more edward.
e:i know bella. marry me.
b:okey. i will marry you.
--spoiler--
film bu kadar. hani çok boş film olmuş. bu filme 15 lira verip süper salonda izledim. inception filmine 6 lira verip boktan salonda izledim. ama bu filmden aldığım zevk inception filminden aldığım zevkin yanına yaklaşamaz.
--spoiler--
-fuck me edward
--spoiler--
-im virgin dad

-kiss me jacob.

-i love him but i love you more edward.

bu 4 cümle eclipse 'i tamamen* açıklamaktadır. bir sonraki filmde bella'nın ne zaman vereceğini göreceğiz. jacob'a mı yoksa edward'a mı? onu siz bulun.
java dilinde yazılımlar yazabilmek için kullanılan ortamdır. ömrümü yiyendir ayrıca, sabaha kadar başında durmak zorundayımdır ki programları yetiştirebileyim.
şayet bir gün ortam olur da kahramanlar kıraathanesinde david gilmour emmiyle okey oynama şerefine nail olursam "senin ağzına sıçayım be herif, en güzel şarkınızı niye bir buçuk dakka yaptınız. azcık uzataydınız nolurdu?" derim. öyle seviyorum bu şarkıyı, ama kısa olmasından da nefret ediyorum.
güzel bir metric şarkısı.

Other lives, always tempted to trade
Will they hate me for all the choices I made
Will they stop when they see me again?
I can't stop now I know who I am

Now I'm all yours, I'm not afraid
and you're all mine, say what they may
and all your love I take to the grave
and all my life starts now

Tear me down they can't take you out of my thoughts
Under every scar there's a battle I've lost
Will they stop when they see us again?
I can't stop now I know who I am

and all my life starts

and all my life starts, starts now
en önemli yazılım ide*'lerinden biridir. android sistemine ait yazılımlar da bu platformda geliştirilir.
the haunted'ın live in the rounds albümünde bonus track olarak bulunan parça.
malmsteen babanın güzel bir parçası.
geçenlerde bodrum'a demir atan rus milyarder abramoviç'in kişisel yatıdır.
dünyanın en büyük yatı olma özelliğini taşır.

görsel
ingilizce tutulma.
journey grubunun son albümü.
dinledikçe şunu anlıyorsunuz; albüm eski dönem progressive rock ile yeni dönemin birleşimi olmuş. Hari şarkılar, riffler, sololar ve elbetteki vokal. Keyifle dinlenilecek bir baş yapıt.
java dilinde kod yazmak için kullanılan, açık kaynak kodlu, popüler bir ide programıdır.