bugün

Bülent Ersoy ile aynı koltukta oturupta koltuğun kırılması riskini atlatmış kişi .
artık daha olgun, daha oturmuş. sesi zaten az bulunur kalitede. sadece şarkı söylese. özledik.
ses tv de şu an ankara dan bir konser yayınında zevkle izliyorum.
(bkz: dilerim her arzun gerçek olsun)
böyle net bir ses az var şu dünya da.
(bkz: dün akşam yine benim yollarıma bakmışsın)
başkalarının sevgililerinin ayartmakta ve mutsuzluklarının sebebi olmaktan bıkıp usanmamış, erkek gibi hal ve hareketi olan şarkıcı.
sesi müthiş ona kimse birşey diyemez. ne kadar sevmiyor olsam da beyin kanaması geçirdiğinde çok üzülmüş dua etmiştim iyileşmesi için.
ama karakteri sıfır. ve abla sadece zengin abileri çalıyor sevdiklerinden.
yaz mevsiminin geldiğini anlama, ardında da sona ereceğini farketme yöntemlerinden biridir varlığıyla.
ne sıcaklar, ne de havaya, toprağa, suya, caprica'ya düşen cemreler... yaz mevsimi ebru gündeş sayesinde farkedilir.

televizyonu açtığımda ebru gündeş'in sime bulanmış parıldayan göğüs nahiyesinin, terli iman tahtasının şavkı 'vurundu' odaya, hemen yazlıkları çıkartır, kışlıkları naftalinlerim, bilirim ki yaz gelmiş. yaz mevsiminin son demlerini yaşadığı, kuşların güneye göç hazırlıklarına başladığı dönemi anlama yolu ise biraz daha karmaşık. yine bir televizyon buluyoruz, ebru gündeş, tercihen kıbrıs'ta, sahne alıyor. "her şey dahili ödedik, ebru gündeş'i izleyeceğiz ama eşşek de çıksa eğlenirdik para verdik o ka!" şiarlı aileler çocuk bebek demeden masalara yuvalanmış. bu esnada gündeş kalabalıktan uyuyakalmamış bir çocuk seçip kucağına alıyor. çocuğu terli, simli, öehli derisine bastırırken aklınca avama indiğini belirten bir ses tonu ve ağızla "ben de evlenmek istiyorum gı, ben de çocuk yapmak istiyorum ha! bu kış kesin artık, allaaaah nasip et yaraabbbii!" diyor. varsa o anki sevgilisini halka şikayet ediyor.
işte bir yaz daha bilin ki geçip gitmeye hazırlanıyor, ebru gündeş kıbrıs'ta çocuk ve aile özlemini dile getirdiğinde. ben inanıyorum, bu kadın evlensin ve yavrulasın; küresel ısınmaya kalıcı çözüm bulunur, bizim yarımkürede en azından.
sesinin kıymetini bilmeyen ve de bilmediğimiz büyük yetenek. kendi sesine uygun şarkılar var. onlar dışında ne bir şarkı okusun ne de bir programa çıksın.

o şarkıları bir bir tespit ettirip bol bol okusun.
başım ağrıyordu bir şarkısını dinledim . hayata döndüm. ses allah vergisi. bol bol oku ebru.
müzik bilgisini bana seneler önce kanitlamis insan (!)

bundan yillar önce beyin kanamasi gecirmis, hastane'den taburcu olduktan sonra reha muhtar'la show tv ana haber'e konuk olmustur. program'a canli olarak video baglantisi yapan bircok ünlü'nün arasinda, piyano basinda oturan mahsun kirmizigül de vardi. mahsun "türkiye'de sanatciya deger verilmiyor. bakin benim sac kiran hastaligim var, ama kimse sormuyor bik bik!" dedikten sonra, piyano esliginde ebru gündes'e bir sarki söylemis, ardindan ebru'nun istedigi bir parca olup olmadigini sormustur. "direk piyanomla calarim" hesabi... ebru gündes'in istedigi sarki (beyin ameliyatina bagliyorum): "yikilmadim!"

kamera'ya uzun süre melül melül bakan mahsun: "o sarki piyanoyla maalesef calinamiyor!" demesiyle, televizyon karsisinda yarilmamiza sebep olmustur.

(bkz: yikilmadim unplugged)
eski bir fotoğrafını ilk gördüğümde "aa serdar ortaç" dediğim sanatçı; görsel
1,5 aylık hamile. ama evli değil.*
"fırtınalar koparsa kopsun, sürüklesin ikimizi" diyerek yasak aşkı özendiren sanatçılarımızdan biridir. yoksa sesi ender rastlanır güzelliktedir, o ayrı...
kayahan üstadın bir garip serçe eserinin içine sıçmış şarkıcı.
bugün itibarı ile evlenmiş olan şarkıcı.
http://www.medyatava.com/haber.asp?id=62157
kırodur. bildiğiniz kıro. hatta (bkz: kıroliçe)
memleketimin sazan avcısı silah kaptırmatörlerinin can dostudur bu erkek fatma. bundan birkaç ay önce sevgilisine hediye ettiği iki adet tabancayla haber olmuştu bu eskilerin fabrika güzeli;

http://www.hurriyet.com.t...atti/12711773.asp?gid=229

40 bin dolara biri desert eagle, biri de sig diye geçiştirilmiş olmak üzere 2 adet tabanca alıp sevgilisine hediye etmiş. bunun argoda bir karşılığı var da çaylak olmaya gerek yok şimdi, iyi kazıklamışlar hatunu öyle diyelim. üstüne üstlük bu hatunun da tutkusuymuş sevgilisi olduğu zatlara silah hediye etmek.

biz bir tanesini alamazken tutup bir de kaptırmatör aracılığıyla alışveriş yapan bu hatun tercih edilir mi? ucunda altın kaplama sig p210 olsa bile, ı ıh. herkes uche olamaz...
allah vergisi bir sese sahip olduğunu çok fazla dile getiren, güçlü sesli bir sanatçı.
bostancı gösteri merkezindeki konseri için bastırmış olduğu afişte lady speed stick reklamları temalı; koltuk altı koklarmış gibi bi poz verip, kopmama neden olmuş güzel sesli bağyan.
en ufak bir etkisi olmayan şarkıları, samimiyetsiz duruşu, ve zerre kadar haz vermeyen sesiyle ünlü bayan şarkıcı.
yıllarca albümlerin ismini taşıyan dram dizilerinde yer alan ancak imkansız aşk isimli komedide daha iyi olan oyuncu.
bir dolu efkardayım şarkısını söyleyen kadın. zaten sadece onu söylesin. başkada söylemesin.

edit akbayram: neyse o kadarda haksızlık etmeyeyim. eski parçalarından birkaç tane daha söyleyebilir. *
an itibariyle beyaz show'dadır. pek sevmem halini tavrını ebru gündeş'in ama kadın şarkı söylemeyi çok iyi biliyor.
ataşehir de konserini pkk lılar basmış ve taş atmışlardır. konserini yarıda bırakmıştır fakat yeniden çıkartmışlardır.
uche'den sonra dikiş tutmadı bu hatunda. uche olm bu, maçta baldıra dolayıp bağlıyordu dalgayı.
bir zamanların en güzel makyajlı hatunu, şimdi ne haldedir bilemedim.