bugün

anne ve babanın sakin bir dille gel yavrum bir şey konuşacağız demesi durumudur. eğer bu kadar sakinlerse, bu durum sıçtığınıza delalettir. duyar duymaz ulan son zamanlarda ne gibi kötü şeyler yaptım diye düşünmeye başlarsınız. genelde ciddi konular olur. benimle lisedeyken sigara içiyor musun diye sormuşlardır bu tarzda. halbuki içmiyordum. ikna etmek zor oldu. en son solunum zorluğu yaşadığım için yaptırdığım akciğer testinin sonuçları arasına yazılmış "non smoker" ifadesini göstererek inandırabildim. *
amerikan dizilerinde görebileceğiniz ebeveyn davranış biçimi. bizim buralarda olay direkt tekme-tokat şeklinde başlar. konuşmalar ise enva-i çeşit küfürden ibarettir.
boşanacaklarını söyleyeceklerdir.
sinirli olduğunu belli etmemek için sakin maskesi takan insandır. siz yanına gidince maske düşecek ve ateş çıkan gözleri göreceksiniz. bu tür durumlarda kendinizi odanıza kitlemeniz yeterlidir. stokladıgınız yiyecekler sizi bir süre idare edecektir. internette varsa değmeyin keyfine. içerden ses gelmeyince annenizin ona verdiği fırça niteliği taşıyan çocuk kendine bişey yaparsa sorumlusu sensin gazıyla sakinleşip bu kez kapınıza vuracaktır. işte o an tam sırasıdır çıkabilirsiniz.*
merak, heyecan, stres, korku gibi duyguların doruk ana çıktığı durumdur.
(bkz: benim canım yanmaz gardaş)
fırtına öncesi sessizlik gibidir. ardından olaylar gelişir.
bunu derken, elde okul tarafından gönderilmiş devamsızlık kağıdının bulunduğu durumlarda konuşmanın sakin olmayacağı kesindir.