bugün

sabah power fm kanalında duyduğum spottur.

bu arada, gündem'den bahsederlerken, van-alaköy(imla yanlış olabilir) içinde halil amca'nın da diğer köylüler gibi evi barkı kalmamış deprem sonrası...
halil amca; gelen arama kurtarma ekiplerine, elimde tek bunlar kaldı, diyerek bahçesinde topladığı elmaları ihtiyacı olana dağıtırsınız diyerek veriyor.

(kadıköy'de(n)) yardımda bulunmak isteyenler için çok spot yayımlanmıştır ancak hatırlatmak isterim; kadıköy belediyesi'nde gece sabaha kadar yardım malzemelerinin ayrıştırılması, kolilenmesi için hummalı bir çalışma var. dün telefon etmiştim yardım masasına. sabaha kadar buradayız, dediler. ulen acaba koskoca binanın neresinde bulurum sorumluyu diye düşünürken, binadan içeri girdim ki, onlarca genç; spotlar, jeneratörler çalışıyor; inanılmaz bir faaliyet var... çalışmanın yoğunluğunu görünce duygulanmamak elde değil.

temel maddeler; ayrı ayrı poşetlenirse iyi olur.
bebek bezi, bebek maması, süt, konserve gıda, kuru gıda, su, yorgan, battaniye, özellikle katalitik soba(tüplü), mont, ceket, kazak, hırka, vb., sabun, deterjan, tuvalet kağıdı, temizlik malzemesi.