bugün

politik tartismalarin sonuca baglandigi cumlelerde ve geyik muhabbetlerde bol bol kullanilan cumle basi kelimesi, devaminda cok cilgin seyler gelebilir;

dusunsenize, gunler falan aslinda bi kuruma bagliymis, boyle pazaretsi, sali, cars. pers. cuma, c.tesi, pazar, hepsi pscpccp isimli bir super gune hesap veriyormus. cok komik olmaz mi lan? pscpccp soyle seyler diyebilir mesela: "sali, artik eski havan yok, cok ilgisiz bir gun oldun, kimse de seni sevmiyor, soyle muhasebeye iliskini kessinler" *
bir olayı aydınlatmak adına cümlenin başında kullanılır genellikle. onun dışında, bir saçmalık sıçacaksınızdır. * dersiniz ve ardından çok büyük birşey söylemişcesine, sanki hayatın sırrını çözmüşcesine konuşursunuz. eğlendirir.
Eski sevgilinizin sözlükte yazar olduğunu ve bunu bilmediğinizi düşünsenize. Hakkında o kadar şey yazılıyor ve hepsini de okuyor, anlıyor kendisinin olduğunu. Milyonda bir olabilecek bir şey ama bu durumdan kıllanmıyor değilim. Umarım benim gibi uludağ sözlükte yazar olup yazacak kadar işsiz değilsindir. Korkuyorum böyle bir durumdan çünkü dengesiz bir insanım, olmasın deyip son noktayı koyan benim, aynı zamanda aşk acısı çeken de benim. Kötü olur öyle bir şey olursa.
düşünsenize Uludağ sözlük Türkiye eğitimini düzeltmek adına bir farkındalık başlatıyormuş ve bu projeyi yazarların elbirliğiyle mükemmel bir şekilde yürütüyormuş. tüm Türkiye bu farkındalık ile kendine geliyor ülkede eğitim adına devrim yaşanıyor, beş yıl sonra eğitimde dünya zirvesinde oluyormuşuz. ekonomi de dünya devi oluyormuşuz. Uludağ sözlük dünya çapında önemli bir mevkiye sahip oluyor ve sözlükte yazarlık ücretli bir meslek haline geliyormuş. sonrada hepimiz zengin oluyormuşuz.
Sen sihirli degnek ariyorsun. Bir basina is olmaz, ancak kucuk bir katki olabilir idi.

Kucuk. Egitim kalitesini arttirmak icin 100 milyarlarca dolar gerekir.
mansur ya da tanjudan biri aday olmuş
seçilmiş,
tekrar parlementer rejime dönmüşüz,
mülteciler sınır dışı edilmek üzere bekçi ve kolluk kuvvetlerknce operasyonlarla şafak baskını yiyor otobüslerle gönderiyoruz,
sınırlarımıza tekrar on binlerce mayın döşüyoruz ki daha yükseğe uçabilsinler diye
yabancı yatırımcı tekrar rağbet ediyor ama bu kez s.kip silkelemek için ucuz iş gücü arayışın değil Avrupa'ya entegre edebilmek için
yine euruvisiona gidiyoruz
bu kez manga birinci oluyor,
ulusrarası ürünler ortaya koyuyoruz ihracatımız tarımdan teknolojiye gelişiyor artıyor,
anayasa sistemini başa gelenlerin koluğu pekiştirmeyeceği bir düzen ortaya koyacak şekle sokuyoruz.
terör belası bitmiş doğu batı entegtasyon sorunun zerresi kalmamış.
mış mış da mış mış.
Şimdi zengin bi müşteri giriyor içeri alışveriş yapıp güzel bi para bırakıyor. Hayali bile güzel.