bugün

Cok yakini degilse gereksiz kalabalik bir daha gormeyecegi insanların toplanma alanindan baska birsey degildir.
bazı akrabalarını görmekten hoşnutsuz olan insan olabilir. yoksa gerisi pek sıkıntı yaratmaz.
abisinin ablasının düğününe bile zorla giden, çıkıp da oynamaktan aşırı derecede tiksinen, evimde oturur müziğimi dinler kitabımı okurdum diyen tiplerdir, kişi kendinden bilirmiş. *
Nefes almayan insan.
mantıklı olan insandır. yıl olmuş 2014 hala ne düğünü amk?
mecburiyetten kendi sünnetime gitmem gerekti, belki evlenirsem kendi düğünüme de giderim ondan da kaçış yok zate.
hayatta en sevdiğim insan dayım, onun bile düğününe gitmedim la.

edit: hiç tanımadığım insanların düğününe sırf alkollü diye gittim ama o başka. düğünle işim yoktu yani içmeye diye gittik. eskiler tepsiyle sigara dağıtırmış benim gittiğim düğünlerde tepside neler geliyodu amk...
Yalnizligi secen kimselerdir bu kimseler.

Yalnizlar sosyal ortamlarda eglenemez. Düğün gibi, balo gibi ortamlar onlar icin bitsede hemen gitsek tarzi yerlerdir.
ruhsuz insandır.. düğünlere gidilmeli ahenkle halay çekilmelidir.. hatta sırf bayat pasta yemek, ucuz meyve suyu içmek için bile gidilir..
Kalabalık fobisi olan insandır. Benim o.
Aynı zamanda annesinin zoruyla düğüne götürülse bile masaların altına saklanır.edit:Ben.
Benim anasını satayım.Şuan babamın torosunda gidiyorum ve nefret ediyorum arkadaş şu düğün ortamından çok samimi gelmiyor adam akıllı kimseyi tanımıyorum ne yapcam ben orda ya ne gerek var arkadaş he öyle asosyal bir insan da değilim ama sevmiyorum şu düğünü ya zorla götürüyor anama gelmiycem diyorum küsüyor trip atıyor üzülüyor dayanamıyorum ve yine gidiyorum
(bkz: senin düğününe de kimse gelmez)
akrabaların gereksiz sorularına cevap vermek istemeyen insandır.bunlar okul, iş, arkadaşlıklar hakkındaki sinir eden sorulardır.
saçma sapan bir ritimle çalınan davulun başımı ağrıtmasından dolayı benimdir.
lan kiyamam ben sana babanin torosunda zorla mi goturuyorlar seni insanidir canim ya ahahahah.
her düğünde mutlaka, oynamaya kalkmadığı için küsen bir adet anneannesi, teyzesi, teyzesinin kızi ve annesi olan insandır.
insanın kendisini sorgulamasına yol açar. bana öyle oluyor en azından. bu yüzden sevmek zor düğünleri.
Düğün mutlu bir günü paylaşmak ve bir evliliği duyurmaktır özünde, peki ya şimdi?

- full makyaj, full süs oynayıp duran kadınlar
- öküz gibi bakan tipik türk erkeği
- Kesişen bir kaç genç
- yüksek sesli müziğin bile hızını kesemediği dedikodu yuvası masalar.
- Torunu/oğlu için kız arayan bir kaç kadının feryatları

Ha bir de "damat kızdan daha güzel" tipi saçma sapan söylentiler.

Gitmiyorum efendim iyice yakınım olmadıkça. Yakınlarımın da kısmeti mı kapalı nedir zaten 15 senedir düğün görmedim.
bir sürü yavşak akrabanın samimiyetsiz sevgi gösterilerinden tiksinen insanın sevmemesi normaldir.
yakınları haricindeki düğünleri sevmemektir. Tanımadığım bir düğüne götürüldüğüm vakit kitabımı açıp okumuştum. Evet bunu yaptım, pişman değilim.
bildiğiniz gibi karadeniz'de horon düğünlerin vazgeçilmezidir. Oynamayı bilmeme rağmen kalkmadığım için türlü türlü eleştirilere tutuluyorum. Ayrıca akraba öpme faslı yüzünden de bu gereksiz yerlere gitmek istemiyorum.
düğünde zorla hala-teyze-dayı-amca kızıyla dansa zorlanan kişidir.
nefret ederim düğünlerden. samimiyetsiz gülüşlerden, dedikodunun gırla gitmesinden, karşı tarafı detaylı incelemelerden, gösterişten, sevilmeyen akrabaları görmekten. evlendiğim zaman bile düğün yapmak istemiyorum. gereksiz yere masraf olduğunu düşünürüm şu düğünlerin.
14 yaşından sonra hiÇ düğüne gitmemiş biri olarak benim , gitmeme sebebim ne dedikodu dönmesi ne de samimiyetsiz olması , klasik türk düğünlerini sevmiyorum .
Formalitelerin yanı sıra, gürültü patırtı sevmeyen insandır. Mümkün olsa kendi düğünüme bile gitmem, O derece.
benim. zaten çıkıp oynadığım nadiren görülmüş olaydır, akraba düğünlerine bile gidesim gelmiyor, anca dugun sırasında dışarda takılmayı severim.
güncel Önemli Başlıklar