bugün

Karizmatik olacagim diye geline ayip etmiş ve geline sevgisi sorgulanmaya acik damattir.
sünneti terk etmek istemiyordur.
Geleneklerimiz arasında yer alan damat tıraşından bihaber muhtemelen türk kültüründen beslenmeyen vasat bir Trend taklitçisidir.
imajı öyledir efendim sakal bu aralar modadır zaten.
(bkz: barzi)
düğünün ne kadar saçma olduğunun farkına varmış damattır. bir gün için, bir hafta tavuk götü gibi dolaşmak istememiştir.
Hayatı ''koy göte'' misali yaşayan kafa insanlardandır.
saygısız ve hanzodur.
insan biraz lütfedip de düğününe gelmiş insanların karşısına düzgün suratla çıkar. iş görüşmesine bile sinek kaydı gidiyorsun hayvan herif.
geçen gün kuzenimin düğünündeydim. evlendiği hanzo muşluymuş. kürdün teki yani. gecekondu fatihi. su gibi güzeller güzeli kuzenim nerden bulduysa onu. neyse saç sakal birbirine girmiş bunda. arkadaşları desen ondan beter hepsi ibiş gibi.

sonuç olarak altın takmaya çıktım kıza taktım damada tek kelime etmeden fotoğrafımı çektirdim döndüm geldim. vallahi damat tarafı olaydım o şekli şemali görünce hiç oturmaya bile tenezzül etmez, düğüne geldiğim gibi gerisin geri eve dönerdim.

damat traşı diye bir şey var.
Gelinin bıyıklı olmasından iyidir.
bu senenin modası oymuş düşüncesine inanmamı sağlayacak derece de çok gördüğüm durum. yakışıyorsa ve gelinin de bir itirazı yoksa kendine özen göstermediğinden değil de özü o olduğu için kabul edilebilir.
ilk günden lafının dinlenmesini istiyordur.