bugün

insana kazıklanmış hissiyatı veren durumdur.
birçok fotoğrafçı beklentileri yukarıya çekmiştir.
düğün değilde mezuniyette 5 tl vermiştik ve 8 adet resmimiz vardı. orada bırakmak olmazdı. aldık hepsini.
ülke ekonomisinin mükemmel olduğunu düşünenlerin hislenmemesi gereken eylemdir.
56 kurus maliyeti olan fotografa izmirde kır dugunlerinde 5 tl verilirken ayni maliyetli fotografa 10 tl vermek fotografcinin cok sikici bi karizmasi oldugunun gostergesidir.
gereksizdir. O karmaşada alın iç edin istediğinizi kimse farketmez.
kazıklandığını bile bile ya hanım ya da çocuk istediği için yapılan eylemdir. düğünün yapıldığı yere göre fiyat değişikliği gösterir. mesela orta sınıf bir düğün salonunda 3 tl'ye kadar düşen fotoğraf fiyatı 5 yıldızlı otellerde 20 TL'ye kadar çıkmaktadır.
gözgöre göre kazıklanmak.
fotoğrafçılar arasında, çekim yapılan yerler için oluşan rant çekişmesi sonucunda ortaya çıkmıştır bu rakamlar. çünkü çekim yapmak isteyen fotorğrafçılar salonlara ihale usulü ya da açıktan para vererek o salonun işlerini alırlar. dolayısıyla o 10 tl nin 1 tl si maliyete 4 tl si fotoğrafçıya kalıyorsa kalanıda salonun aldığı rantiye ücretidir.
Allah'tan sinema-televizyon ve fotograf-video okumakta olan ya da mezun olan arkadaşlarım varda bu sorunu yaşamayacağıma inanıyorum bunlar sayesinde.. diyeceğim zaten; kardeşim bize takı takmayın, fotograf cekin yeter..
akrabaların arasında 'param var benim' demenin farklı bir yoludur.
aynı fotoğrafı hatta daha iyisini artık akıllı telefonlar çekerken pek de akıllıca olmayan eylemdir.
Kapitalist duzeni savunan insanlarin yapmaktan sikayet etmemesi gereken eylem.
düğünün verdiği gazla yapılan ve daha sonrasında insanın midesine kramp girmesine neden olan davranış.
ayak üstü ( göz göre göre ) soygunlukdur. güzel çıksa bari. biri de güzel çıksa.
en son beş liraydı. zam gelmiş. daha da düğüne gitmem.
en son 15 liraydı? 10 liraya mı düşmüş? oo tutmayın beni.
düğün fotoğrafçılığında iyi para var dedirten başlık.
gene az geçirmişler mevzusudur.
adamın paşa gönlüne kalmış.
20 de der 30 da. yiyorsa kız tarafının yanında "pahalıymış bu" diyip alma da göreyim.
soyulduğunun açık kanıtıdır.
kötü çıkmışım bahanesinin altında yatan cebimdeki 10 lirayı bu fotoğrafa vermek istememdir. aslında onun da altında yatan kazıklanma hissimdir. aslında beni şizofren yapan da ben o salondan çıkınca o fotoğrafın çöpe gideceği gerçeğidir.
düğün sahiplerini sömürdük sömürdük kesmedi; biraz da davetlileri sömürelim demenin başka yoludur. illa almak istiyorsanız pazarlık edin, işe yaradığını göreceksiniz.
Çoğu düğün salonunda vuku bulan hededir. Hayır yani zaten düğüne gitmişsin, çeyreğini takmışsın, bi dünya masrafa girmişsin, birde o fotoğrafa 10- 20 tl vermek cidden koyuyor adama.... en kötü düğünü çeyrekle beraber 250 tl ye kapatmaya vesile oluyor fotoğrafçı abiler, sağ olsunlar....

bir de bu fotoğrafçılarda zehir gibi hafıza var aq. Adam seni görür görmez fotoğrafın olduğunu hatırlıyor ve yapışıyor yakana, " beyfendi fotonuz var beyfendi " diyerek ....

yapılması gereken en doğru şeyi bugün kesfettim sayın yazarlar, fotoğrafı çekilin ve hemen kaçın o düğün salonundan... kalan fotoğrafları zaten seve seve yeni çifte veriyorlar, sonra bir gün gider alırsınız kendilerinden....
düğünün kendisi gibi saçmalıktır.
dijital çağda gerek yoktur. bütün fotoğraflar flashdisk de veriliyor. en olmadı kendinize mail attırın.
güncel Önemli Başlıklar