bugün

Benden uzak sevenine yakın olsun.
hiç sevmem.
Takriben önümüzdeki 18 yıl daha düğün müğün görmek istemiyorum. Hasbelkader evlenirsem aldığım şuamki kararla kendi düğünüme katılmamayı düşünüyorum.
akşama bir düğün varmış. aileden birisiyle yürüyerek çevre yoluna çıkmayı planlıyoruz. spor olur hem.

spora gitmeyip düğüne gitmek...

sigaram da bitmek üzere.
Millet eğlensin diye yapılan borçlandırmaya dayalı eğlence.
kimimiz kaçıyor, kimimiz de bayıla bayıla, güle oynaya katılıyor. adet ve konsept olarak farklılaşıyorlar. aşiret düğünü de var, roman düğünü de var, istanbul'un herhangi bir noktasında sakin şekilde yapılıp bitirileni de var. hepsi de Ankara havası oyunuyla sonlanmıyor.
true'nun en büyük hayalidir, nikah yapıp 40 gün 40 gece sürecek bir düğünle dünya evine girmek. haydi arkadaşlar, true'nun hayalini gerçekleştirmesine yardım edelim, sevaptır.
Bugün yine dondurması elinden alınmış çocuk somurtganlığıyla bir kenarda oturup olup biteni izleme talihsizliğine katlanmak zorunda kalacağım aşırı rahatsız edici evlilik şeysi..
Bu akşam bi tanesine katılıcam... çeyrek de aldım.
Son derece saçma bir adet.bas nikahı git.
Düğüne hiç para harcayamam,harcattırmam da.Sade bir nikah ile evlenirim olur biter.
Kezbanların eğlence anlayışı.
kafa şişirir.
zenginleri anlarım da fakirler neden düğün yapma meraklısı oluyor. zengin düğününde hiç takı falan takılmasa bile çiftlere hiç bir şey olmaz. fakirler öyle mi adam düğün yapmak için kredi çekiyor, borçlanıyor, üstüne bide düğünde istediği kadar hasılat gelmiyor zarar ediyor. çoğu düğün yapanların başına bu geliyor.
dünyanın en sikindirik angaryası.
açık havada havai fişek patlatılır.
Olsa da oynasak valla he. Sırf neşeli ortamından dolayı gidip otursam bile yeter.
Hayatta yapmam ama birileri yapsa da oyun havası dinlesem oynayanları izlesem sıcaklık katıyor hayatıma.
Düğünün gerçek anlamda manası evlenenlerin halka ilan edilmesi ve bunun meşru gösterilmesi için yapılır.
bence gereksiz, boşuna masraf. pekala konu komşu düğün yerine nikaha da davet edilebilir. paran da cebinde kalsın.
Sokakta yapılanı tehlikelidir.
Her şeyin aşırısı hoş değil ama düğün güzel şey yahu. En mutlu gününde en sevdiğin insanlarla hep birlikte eğlenmek tüm eş dost akrabaların buluştuğu en güzel organizasyon. Çok cüzi miktarda aşırıya kaçmadan minnak güzel bir düğünümüz oldu hala kasetlere bakar güleriz. iyi ki yapmışız.
gereksiz bir masraf.
Hayatımda bulunmaktan nefret ettiğim 2 ortamdan birisidir. Diğeri de cenazedir. Cenazelerde ki duygu patlamasını anlarım lakin düğünlerdeki bu gereksiz duygu patlamasını anlamıyorum. Eğer düğüne misafirsem başkası gerdeğe gireceğinden ben niye mutlu olayım, eğer düğün sahibiysem o kadar masrafla neden mutlu olayım? Bence en anlamsız geleneklerimizden birisidir.
Evlene evlene bitmediniz. yok mu şöyle toptan bir cemiyet, yapın da kurtulalım sizden.