bugün

Sizce dünya nasıl yok olacak. Ben söyliyim dünyaya daha fazla ruh göndermenin bir anlamı kalmadığı butun insanligin bir sapiklik icinde oldugu zaman, yaradanin dunyaya tanimis oldugu vade doldugu zaman, yildizlar sondugu zaman, kiyilmaz mallar birakildigi zaman, yer dile gelip uzerinde olup bitenleri bir bir anlattigi zaman, cehennem yaklastirildigi zaman, vahsi hayvanlar biraraya toplandigi zaman, cocuklarin saclarinin bile korkudan bembeyaz oldugu zaman, iste o zaman insan ne yaptigini anlar
insanoğlunun aptallığı. Sürekli kendini tüketecek olan teknolojilerle tüketim ekonomisini getiren kapitalist zihniyet ve bunu göremeyen tembel insanoğlu dünyanın sonunu hazırlayacaktır.
kapitalizm ileride dünyayı bitirir mi bilmem ama sosyalizmin ve komünizmin boyundurluğunda yaşayan insanların günden güne bittikleri bir gerçek olarak tarihte ve günümüzde kayıtlıdır.
Güneşin giderek şişmesi ve milyarlarca yıl sonra dünyayı yutması.

insanoğlu falan değil amına koyim, insanoğlu kim ki koskoca dünyanın sonunu getirsin? O ancak kendisinin ve kendi döneminde yaşamış canlı türlerinin bir kısmının sonunu getirir. Ama dünya insandan sonra canlılık üretmeye devam eder.
ya binadan ya zinadan.
How it works dergisinin mart 2020 sayısına konu olan soru. "dünya nasıl son bulacak" başlığıyla birkaç olası senaryo paylaşılmış. Bunlar:

-süper yanardağ patlaması
-nükleer kış
-göktaşı çarpması
-kaçak sera etkisi
-güneşin ölümü
-gama ışını patlaması
-küresel salgın
-robot istilası
Sonunu ne getirir bilmiyorum ama iyilik ve güzelliğin kurtaracağı kesin.
insanlar getirecek doğanın dengesibi bozan yeni hastalıklara küresel ısınmaya kısaca her büyül soruna savaşlara neden olan insanalar.
(bkz: lutilik)
Önemli değil, sonuçta dünyâ'nın sonu gelecek bunu hepiniz biliyorsunuz.
Tahminen 15 milyar insana dayanmaz bu gezegen.
gözleri bir türlü doymayan insanlar getirecekler dünyanın sonunu.
benim hüznüm.
CEHALET ve sefalet getirir.
1. kozmik olaylar (göktaşı çarpması gibi)
2. yapay zekâ,
3. iklim değişikliği,
4. virüsler (genetiği değiştirilmiş)
5. nükleer savaş,
6. Doğal afetler (büyük bir volkan patlaması gibi)
(bkz: çevreye zarar veren insanoğlu)
Gün geçtikçe insanoğlu tüketimi kat kat artıyor. Haliyle tükettikçe kirletiyor. çevre kirliliği, hava kirliliği, radyasyonda bunların sadece birkaçı. Dünyanın mutlak sonunu getirecek şeylerin bunlar olduğunu düşünüyorum.
Sadece 1 veya 2 aydır dışarıya çıkmamamıza rağmen ozon tabakasının en büyük deliği kapanmış, hava kirliliği en az seviyeye inmiş doğa ve hayvanlar biraz da olsa kendine gelmiştir. insanoğlu ne kadar az kirletirse dünya bu sona daha yavaş gidecektir.
cehalet ve kapitalizm.
"Yakarsa dünyayı garipler yakar"
Müslüm baba.
Pırasa.
insanlardaki açgözlülük ve hızlı tüketim yiyecekler bitkiler doğal güzellikler hatta sosyal medya ile birlikte mutluluklar aşklar duygular bile sadece anlık hızlı yaşanır ve tükenir hale geldi...
Orospu çocukluğu.
Sur'a üflenmesi.
araplar. keh keh keh.
küresel ısınma getireceği kesin ama insan oğlu o zaman gelince çoktan başka gezegenlere koloni kurmuş olacaktır. dünyada ki son nesil biz olacak gibiyiz
Fark eder mi arkadaşlar? Sadece soruyorum.