bugün

Türkmenistana göç etme sebebidir. Zira Türkmenistanda litre fiyatı 10 kuruştur. Yani 50 litrelik depoyu fullemek 5 tl dir.
türkiye'den göç etme sebebidir. zira türkiyede litre fiyatı 4.70 tl'dir yani 50 litrelik bir depoyu fullemek 235tl dir.
türklerin tüm dünya ülkelerinden daha zengin olduğu gerçeğidir...

(bkz: türkiyedeki araç satışlarındaki rekorlar)
kuveyt' de litre fiyatı 0,25 tl dir. ne kadar mubarek bir ülkede yaşıyoruz. bu arada işin en ilginç yanı da, paramız yok diye ağlayan memleket insanının, altındaki arabaların çokluğundan, hafta sonlarında sokaklarda yürünememesidir.

ulan ya bizde 0,25 litre olsa ne yapacaksınız siz? bokunu çıkarır bir evde her aile ferdine birer araba alırdınız zahir!
90 larda üniversite de öğrenciyken okula arabayla gidebiliyordum, sene oldu 2011, iyide sayılır bir işim var ama artık işe arabayla bile gidemiyorum.
1 milyon benzinle 180km giderdim öğrenciyken, haftalığım 5 milyondu sen düşün.
şimdi 1tl benzinle, evden köşe başını dönersen iyidir.
otobuslerde sıkca gorebılecegınız yazı.
artık yakında 1000cc 800cc ve hatta 600cc otomobillere bineceğiz sanırım.
bu lafı duyunca aklıma ilk gelen allahtan elektrikli otolar çıktı oluyor ama...

bu seferde dünyanın en pahalı elektiriğini kullanmak zorunda kalırsak diye düşünmeden geçemiyorum.
malum devlet babanın en büyük vergi kaynagı kesilir bu elektirikli otolar yaygınlaşınca bu sefer haydaa elektiriğe zam babam zam.

eee sonra buz dolabını bile belli saatlerde çalıştır.
klima kullanmak zinhar olmaz.
tv seyretmek günde bir kaç saat.

vee en kötüsü internet yok bilgisayar yok, sözlük yok!!!!

uff .mına koyim ya içim karardı şimdi ne yapcam ben sensiz sözlük?

olmaz deme sözlük ahalasi bu memlekette neler oldu...
aynı zamanda en pahalı gazını da kullanmaktır.

http://www.kiplinger.com/...ces-around-the-world.html
acaba en ucuz neyi kullanıyoruz merak ettim.
bu arada dünyanın en ucuz akaryakıtını da venezuella kullanıyor. litre fiyatı 7 kuruş. Vay anasını ya, Allah ne şanslı ülkeler yaratıyor.
türklerin dünyada lider olduğu ender konulardan biridir.
harika bir duygudur. o değilde; asıl buna karşı sıfır tepkiyle kaz gibi davranmamız paha biçilemez.
en pahalı yakıtı kullandığımız halde, araba satışlarının en fazla arttığı ülkelerden biri olmamız da garip tabii ki.
yıl sonuna kadar kurşunsuz benzinde 5 tl yi görmeyen ölsün , bedava yaşıyoruz bedava hava bedava , su bedava üstüne birde s.kilmek bedava.
(bkz: bir fincan kahveye 5 tl veren enayi)
dünyanın en pahalı arabasına binmektir.
araba almak için 10 kere düşünmektir.