bugün

Dünyadaki en iyi sağ bek- sağ açık ya da sol bek- sol açık ikilisidir.

Sevilla nın 2 kez üstüste uefa kupasını kazandığı dönemde dani alves-jesus navas mükemmel bir ikiliydi gerçekten. Sonra arsenal da ashley cole-pires ikilisi mükemmel bir uyumla 2004 te tozu dumana katmıştı. Ben liverpool da riise-kewell ikilisini çok severdim. Şu anda 4-4-2 oynayan takım nerdeyse olmadığı için 4-2-3-1 de kanat oyuncusu ile bek oyuncusu 4-4-2 deki kadar birbirleriyle doğrudan ilgili durmuyorlar. Yine de günümüzde arkalı-önlü oynarken gördüğüm en uyumlu çift için dortmund un polonyalı kankaları piszczek-blaszczykowski yi söyleyebilirim. Şimdi o kadar meşhur oyuncu dururken neden bu ikisini seçtiğimi soranlara kesinlikle farklılık , artistik olsun diye olmadığını söyleyeyim. Gerçekten bu ikili hem çok hızlı hem de hücum-defans dengesini mükemmel bir şekilde hallediyorlar. Ben en çok bu iki oyuncuyu arkalı-önlü izlerken keyif alıyorum.
ibrahim üzülmez-munch
Ronaldo ve alves olur bence .
arjen robben - philip lahm'dır efendim tartışmasız.
aynı takımda oynayanlar arasında almanya milli takımında Philipp Lahm ve Thomas Müller akıllara geliyor.

ha dünyanın en iyi sağ ve sol ikilileri derseniz o zaman maicon, robben, ronaldo, alves, ramos, evra, bale, riise, evra, bastos falan der kenara çekilirim.
Tabiki lahm ve ribery
ronaldo - ramos.
vincent kompany - Anthony Vanden Borre.
zeki yavru - olcan adın.

görsel
sabri sarıoğlu - cristiano ronaldo.
carlos- ugur boral.
Açmayın-dedeler.
--konu dışı kilit--
fm 2005 te borussia dortmund'da dede-ewerthon.
kendi toplamam ise daniel alves-joaquin.
--konu dışı kilit--