bugün

görsel
Bu ve budur.

görsel
Almanya da yaşayan akrabalar tarafından getirilen alman çikilatasıdır.
Bim'de satılan çikolatadır.

görsel
üzgünüm ama belçika çikolatasıdır.

moda'daki çikolata dükkanı'nda satılan asuman ve mualla mesela. ikisi de efsane. ikisi de olağanüstü güzellikteler.
Askerde dağıtılan istihkak şimşek gofret.

Saygılar sunuyorum azizim...
Belçika çikolatasıdır arkadaşlar.

görsel
ferrero rocher üstüne tanımam. En iyi fındık kreması yapan çikolatacı.
Atara atar
Gidere gider
Torku bitter torku bitter.
görsel
görsel
Tabiki m&ms.
sevdiceğin elinden yenen çikolatadır. ancak dudaklarından beraber yemek fanteziden ziyade müthiş bir samimiyet içerir.
Henüz yenmemiş olandır...
görsel

''fakirler ölsün porchedan selam'' niteliğinde bir çikolatadır. güldüreni, ağlatanı, kafa yapanı vesaire her türlü çeşidi bulunur lakin türkiye'de satışı yoktur...
(bkz: Ülker hobby)
hiç şüphesiz;
görsel
Bitter olanı.
görsel
(bkz: lindt) diye düşünüyorum.
Acı biberli çikolatası bile güzel.
Beyaz çukulatayı sevmezdim bitterden vazgeçmezdim ama ben seni çok sevmiştim keşke yine gelsen.
görsel
Çocukken bakkaldan satın aldığımız ağzımızda donmuş yağ tabakası bırakan çikolata.
Yabancı olarak tartışmasız rafaello.

Türk yapımı çikolata dersek de ülker fildişi derim herhalde.

3-8 yaş arası astım oluşum nedeniyle çok zayıf bir bünyem vardı. Her türlü kimyasal gıdaya vücudum aşırı tepki veriyordu. Raflarda satılan hemen hemen her gıda alerjiye neden oluyordu. O yaşlarda bir çocuğa çikolatayı yasaklamak imkansız gibi bir şeydi. Doktorun tavsiyesiyle azar azar sadece beyaz çikolata yiyebiliyordum. O yüzden fildişi benim için her zaman farklı bir anlam ifade eder. Tişikirler ülker.
Marzipanlı olandır.
isviçrenin tuzlu çikolatası, norveç'in rom'lu çikolatası ve türkiyenin fıstıklı çikolatasını sevdim...
DAMAK/ ANTEP FISTIKLI.
cocostar.
piko.
cino.
bi de var ya bi tane içinden dört tane çıkıyo, üzerine bebelerin resmini basıyolar. üşendim dolaba gitmeye. ondan.
marketlerde satılanlar değildir arkadaşlar. muhtemelen el yapımıdır. türkiyede de pek buluncağını sanmam.