bugün

Annemin dediğine göre evlat acısı , bana göre annemin vefatı olur heralde. inşallah senin ölümünü görmem diyorum , o zamanda ben senin acını yaşamış olucam diyor . Kıyamıyorum
Lord Stannis'in ölümünü görmek.
Allah kimseye kaldıramayacağı acılar yaşatmasın.

Kimine göre evlat, kimine göre aşk, kimine göre ana/baba, kimine göre kardeş, arkadaş, dost acısıdır.
evlat acısıdır.

ayrılık acısının amüniyüm.
annenin vefat etmesi.

saçlarımı kimse okşamıyor anne. kokusu özleniyor.
Bence acıları kıyaslamaya gerek yok herkes aynı şekilde kaldıramayacaktır herkesin acısı acıya karşı direnci farklıdır kimine göre evlat acısı kimine göre ebeveyn acısı kimine göre eş acısı.
Evlat/anne+baba.
Daha Üstünde bir aci oldugunu sanmiyorum
Fiziksel aci uzuv kopmasi ve devaminda acili olum.
Ruhani acisi ki belkide en kotusu "o" dediginiz insanin/insanlarin olumu.
insanın neresi acırsa orda atarmış canı.
ama ben diş ağrısından kafayı yediğimi bilirim.
Evlat sahibi oluncaya kadar ne kadar kötü olursa olsun anne babadır. Evlat sahibi olunca yine ne kadar kötü olursa olsun evlat acısıdır.
ben dünyada nesnelerin olmasa da duyguların eşit dağıtıldığına inananlardanım.. bu nedenle vucut ya da ruh, ben aşk acısı çekerken, sen çocuğunu kaybederken diğeri aşırı borca girdiğinde evini satmak zorunda kaldığında aynı acıyı hissedebilir sanıyorum. temelinde nesnenin kaybına yönelik yoksunluk krizi yatıyor.. 10 senelik ilişkisi olan, 2 aylık ilişkisinden ayrılanın acısını küçümser.. evladını kaybetmiş biri hiç çocuğu olmamış kedisine ya da köpeğine bağlı birinin kedisini, köpeğini kaybetmesini küçümser..halbuki bence kayıp anında sebep ne olursa olsun kayıba yönelik acı aynı olabilir..