bugün

"evet lan bir tek umut sarıkaya kaldı insan olarak!" diye yakla$tığım önerme. çığır açacağım.
(bkz: sivas ırkı) *
alparslan anadoluya girerken en büyük yardımcıları sivaslılardı, antep onlar sayesinde gazi, urfa onlar sayesinde şanlıdır. atilla'ya bile savaşlarda yardım ettikleri söylenir.

(bkz: anladın mı gelin)
istanbulda sivastakinin 3-4 katı sivaslı* olduğu gerçeğini ifade etmenin başka bir yolu.
(bkz: ya boğulacaksın ya sivas lı olacaksın) * *
ancak tüm kıtalar fetedilip, sivas imparatorluğu kurulduğunda doğrulanacak sav.
(bkz: bir gün herkes sivaslı olacak)
bayburtlunun çamlıca tepesinden istanbula bakıp "gözünü sevdiğimin istanbul u büyüdükçe bayburta ne gada da çok benziyosun" demesi kadar realite taşıyan cümle.
sivaslıların dörtte üçünün muhacir olduğu * * * * hesaba katılmalıdır.
(bkz: sivas)
(#1255011)
dünyada insanlar ikiye ayrılır, sivaslılar ve diğerleri*. ama bunun oranı dörtte üç müdür bilinmez.
(bkz: DÜNYANIN DÖRTTE ÜÇÜ ÇiNLi KALANI SiVASLI).
(bkz: hepimiz sivaslıyız hepimiz kangalız)
(bkz: yazarların 4 te 3 ü su gerisi sivaslı)
her 4 arkadaştan 3nün sivaslı olduğu düşünülürse, doğru olabilecek önermedir..
(bkz: ben bugün bunu gördüm)
(bkz: hanım koş sivasspor gol attı).
istanbul'da, bursa'da ve izmir'de kaldığım süre boyunca tanıştığım yüzlerce kişi arasından sadece 2 (iki)sinin sivas'lı olduğu düşünüldüğünde insana komik gelen önerme. bir avuç insanın kendini çoğunluk sanması...
moğolların teslim olmayan sıvas ı fethettikten sonra halkı kılıçtan geçirdiği söylenir.bu olay cereyan etmese bugün istanbul 30 milyondu heyhat.
(bkz: sivaslı olmak bir ayrıcalıktır)
nurettin sözen'in belediye başkanı olduktan sonra kamu kurumlarına işsiz hemşehrilerini doldurması sonucu ortaya çıkan istanbul söylentisi.
(bkz: kaderde boğularak ölmekte varmış) (#1792365) *
(bkz: Sivaslıları sivas a yollamak)