bugün

o günün bu gün olduğunu görerek sallamada olsa tüm yazarlarımızın bu özel gününü kutluyorum. evet böylece bizim de bir özel günümüz olmuş oldu. gerisi gelir artık.
6 eylül dünya allah akıl fikir versin günü. 7 eylül dünya dünya günü. 8 eylül dünya anlamlı günü. 9 eylül dünya sallama günü diye gider bu dünya günleri.
(bkz: 6 eylul dunya ayar verilen sozluk yazarlari gunu)
selam genşler...

18 mart'ın dünya üzerindeki bütün interaktif sözlüklere ve özellike uludağ sözlüğe armağan edilmesi olayı.

esaretimin üzerinden tam 1 ay geçti sözlük. bu bir ay içerisinde ''bir derdim var'' atışmalarına, moderatörün biber gazı kapsüllerini kafama kafama nişan almasına defalarca kez şahit oldum. bu süre zarfında twitter, facebook ve sözlük gibi platformlarda #akagaminaölümsüzdür! tagını görmeyi çok istiyordum lan. kimse siklemedi tabi. berkin'in veya burak'ın yerine benim için eylem yapılmasını istiyordum. yine kimse siklemedi tabi. akagamina kim ki hem? neyse iyi niyetimi suistimal eden moderatörler nazik kalbimi her gün kırdılar. biliyorsunuz ki aydınlığa giden yolda çile çekmezseniz aydın değilsinizdir. sözlüğe doğru giden yolda kapılar 18 mart'ta açılmıştı. o yüzden bugün bütün sözlüklere hediye. çaylaklığın ve zalim moderatörlerin olmadığı bir dünyaya merhaba diyelim. hadi içelim.

türkiye'nin ünlü moderatörlerine çaylaklığımla alakalı sorduğum akılalmaz sorular, yürüttüğüm inanılmaz mantık ile nirvanaya ulaşınca 1 aylık nezaretimin bittiğini farkettim. bugün güzide lisemin kapısından çıkarken kurallar nedeniyle kapalı olan htc marka telefonumu açtığımda uludağ sözlük admini zall'ın kişisel ''çaylaklığınız bitmiştir'' mesajı beni ziyadesiyle mutlu etmişti. eve dönüp dilimden fırlayan bir kaç cümle ile aydınlık dünyanın ve dünyamın ilk entry'sini giriyor olacağım.

bu çaylaklık ve ayrılık vurmasaydı şahsıma karmam şu an eksi 1000'di. dünyayı, iyi entrylerle değil de hep bir muhalefet kokan, negatif yorumlarla değiştirebiliriz. muhakkak ki muhtaç olduğun alet ve edevatlar en yakın teknosa mağazasında satılmaktır.

#kapklavyenikurtalımdünya'yı.
cogito markasına yazık edecek sözlük ismidir.
Bir sözlüktür.
Hayırlı uğurlu olsun bakalım.
bu ılımlı islamcıların dünya kelimesiyle ne alıp veremedikleri var ya hŭ!

tanım: küfürsüz sözlüktür.
ölü doğmuş olan sözlüktür. başlamadan biten bir macera olmuştur.

edit: faaliyet geçmiş olan sözlüktür. hayırlı olsun.
taklitler aslını yaşatır.
görüyorum ki sözlük açılmadan üye olanlar var.
yan sanayilere aldanmayın ve bekleyin.
üç tarafı ergenlerle kaplı sözlük! sloganıyla hareket etse daha doğru olurdu. gerçi buradan iyi yine de ama hiç biriniz bir ekşi değilsiniz.

sizin gibi taklitler aslını yaşatmaya devam ediyor.
yeni bir solukla cogito ruhunun farklı bir yansımasını sunan sözlük. sözlükler alemine taze bir nefes. nezih bir ortam.
an itibarı ile başvuran herkesin yazar olarak alındığı, ses soluk çıkmayan sokaktır.
ıssız bir sokak.kimseler yok.evet.
caanım sözlüktür, bana çok şey katmıştır, özellikle 'edeb'iyat konusunda.. geliniz, görünüz, kalınız burada.
cıp cıp cıp mesajlamanın da önemsendiği, hatta teşvik edildiği, şirin, bilgi kaplı sözlük.*
afedersiniz bok gibi sözlük.
o kadar yazarı var girilen entry ve başlık sayısı yerlerde.
eski adı *cogito sözlük* olan site sistemine alışamadığım sözlük. Allah sonunu hayretsin.
Uludağa kurban olsun o sözlük .
her gün patlak kız muhabbeti yapan bu sözlükte bile dikkat çekmiştir.
üye olduğum sözlüktür.
orada da dert dinlenir diye flood atmışlığım var, itiraftır.
teması ve ara yüzüyle beni eski sözlüklere götüren ve biraz olsun eskiye götürerek sempatimi kazana sözlük.
çaylaklık sırama nasıl bakacağımı bilmediğim sözlük.
Bilgisayardan giremediğim sözlük 3 gün önce tıkır tıkır giriyordum hiç bir şey yoktu bir sabah gireyim sözlüğe dedim kapı duvar o günden beri giremiyorum.
Mobil versiyonu olmadığı için girmiyorum.
insanları sağdan soldan transfer etmeye çalışan, 300, bilemedin 500, hadi yine bilemedin 545 tl verilerek elde edilen, belli bir kodlayanı olmayan, mobil görünümden haberi olmayanların sözlüğü.