bugün

https://www.uludagsozluk.com/e/42963795/#
Tekraren, kutlu olsun.
çükleri kuruyup düşsün ipnelerin.
bana ne amına koyim.
kadın mısınız kız mısınız bilmiyom da zaten.

böyle günler bence overrated günler.
yani saçmalık.
Hayatlarında kadın olmayan loser erkeklerdir.
Bir gün değil her gün kadınsınız.

Onçün kutlamıyorum.
(bkz: 8 mart dünya instagram emekçisi kadınlar günü)
Siz 19 kasım dünya erkekler gününü kutlamadıkça
Kutlamamızı beklemeyin.
Dünya kadınlar günü 365 gündür...

Kadınlar olmasa gün bile olmaz.
Kapitalizmin yarattığı tüketim toplumumda tek bir kadını mutlu etmek için binlerce başka kadının emeğinin sömürülmesine destek olmayacak adamdır.

Bir çiçek, bir takı, bir tekstil ürünü, sentetik peyzajlı bir restoranda yemek, kokulu parafin mumların loş ışığında ciğerlerin en ücra alveolleri hayli kanserojen şeyler depolarken, kuru Gül yapraklarının götünün arasına kaçarken verdiği ruhsal bir rahatsızlığın altında sikişmek seni mutlu edecek mi?

Yooo dostum beni etmeyecek! Dünyada binlerce kadının klitorisleri o bozuk feodal düzenin acizliği altında kadın sünneti adıyla doğranırken, binlerce kadın tekstil atölyelerinde canından çok sevdikleri yavrularının asgari ihtiyaçlarını karşılamak için tekstil kimyasalları soluyup ciğerlerini tüketirken, binlerce başka kadın üretmek için kendini yok ederken, binlerce kadın ölürken ben en azından bu bozuk düzenin bir parçası olmayacağım.

Ve sen kadın, lütfen en azından bir günlüğüne hemcinslerini yiyen bir yamyam olma, lütfen!
Kandil,cuma ya da önemli gün mesajları ile kafa kafaya yarışır içi boş kavramlar.
Kadınlar dünya erkekler gününğ kutluyor mu ki bizde dünya kadınlar gününğ kutlayalım.

Meriçliğin lüzumu yok.
Gündüzü seveyim sizin.
emekçi kadınları kutlarım. evde boş boş oturup instagram, twitter, sözlük takılan kezolarınkini niye kutlayayım? adı üstünde dünya emekçi kadınlar günü.
güncel Önemli Başlıklar