bugün

az evvel şahit olduğum olaydır. yeni dövme yaptırmış çılgın ama zayıf! ergen uzun kollu ve dar kesim gömleğin kolunu o kadar yukarı katlamış ki! kangren olması içten bile değil, kangren bile olsa o dövme gözükecek orda!
ç.a.z.e. > kanka bak dövme yaptırdım, patlıcan içine kuru kafa nassıl olmuş ??
elemen 2 > çok yaratıcı, fakat kol neden kıpkırmızı?
(bkz: ayaklarım güzel mi diyen kadın)
düşük bel pantalon giyip eğilmek.
anadan doğma dışarıya çıkmak. kesin yöntemdir.
bilekte veya kol içindeyse sürekli saçla oynamak ya da gerinmek.
görgüsüzün bir dövmesi olmuş... durumudur.
(bkz: meydan dayağı)
penyeye benzer, sırtı açıkta bırakan elbiseleri tercih etmek.
18 yaşına yeni girmiş, hayatı yalayıp yuttuğunu sanan ergen bünyelerden öğrenilmesi gereken yöntemlerdir.
yaptırdığı yeri göstermekle yükümlü eylemdir.
bence marjinal(!) olan bir dövmenin tek bir amacı vardır o da toplum içinde dikkat çekmek, kendi farkındalığını arttırmaktır. bu da bireyde özgüven sağlayıcı etkendir.
koluna dövme yaptıran birisi t-shirt giyerek bunu gösterecektir, sırtına yaptıran sırt dekolteli t-shirt elbise tarzı şeyler ile gösterecektir. görünmeyen yerlerinde olanlar ne olacak? direkt seks dürtüsü obje olarak ilgi uyandıracaktır.

onu bunu bilmem sözlük dövme yapımına karşı değilim severim de ancak yapıldığı bölge çok önemli, orasına burasına saçma sapan objeler çizdirip insanların gözünün üzerinde olması bana çok ters.
(bkz: evlat olsa sevilmez)
soğuk havada yakayı bağrı açmak, kısa kollu giymek şeklinde kendini gösterir. bu tiplere ergen yaftası yapıştırmak caizdir.
arkadaş ortamındaki muhabbetle alakası yokken ve durup dururken "dövme hakkındaki" düşünceleriniz şeklinde konu açmaktır.
görsel
görsel
Bacağa dövme yapan barzonun yaz kış kapri-şort giymesi. Bundan daha kötüsü olamazdı herhalde.
Yürüyen tabela gibi ortalıkta dolaşmayın zaten görüyoruz.
Kolları sıvamalar, kolsuz atletle gezmeler, kapriler, şortlar... Bunlar da yetmez ise üstünü çıkarır bu kişi. illa ki göreceksin o dövmeyi.
Yöntem olarak şöyle anlatayım;

Günlerden bir gün kalabalık bir masadayız, bir kaç tanımadığım var. 2-3 tane falan kolay görünebilir yerde dövmem var. Tanımadığım kız gelip aa seninde mi dövmen var dedi ehe bakışı attım kıza bak benim var deyip lak diye böğrünü açtı. Sinek ısırığı gibi bir kelebek var ordada. Anladım ki ilk ve tek dövmesi, hevesli gariban ailesinin de haberi yok diye gizli saklı ufak bi şey yaptırmış. Ne diyeyim? Kalk git mi diyeyim? Masadan mı kovayım? AA güzelmiş dedim geçtim.

Edit: yöntem şu ki karşı tarafta varsa 'aa seninde mi var?' Diye sorarsın ki o da sana sorsun.
sıfır kolu giyip sol kol önde veya sol profil poz vermek.
görsel
işte böyle zafer işareti yapmak falan
Övünülecek bişey olduğunu düşünmüyorum 17 yaşında kardeşimin bile dövmesi var.
Wanted filminden bir sahne.

görsel
güncel Önemli Başlıklar