bugün

islam'a saldırı konularından biri. evet şeriata göre mümkündür. ama 2. ile evlenmek için 1'incinin, 3'üncü ile evlenmek için 1'inci ve 2'ncinin, 4'üncü ile evlenebilmek için ise hem 1'inci hem 2'nci hem de 3'üncünün izni gerekir. faktöriyel hesabı gibi dimi heheh. bu durumda açık uçlu bir kanun olmakla beraber uygulaması hayli zordur.

eskiden insan ömrü kısaymış. 4 kadınla evlenirsen tabi kısa olur anasını satayım. manyak mısın oğlum? nasıl bir hayat yaşadığını düşünmek bile istemiyorum.

peşin peşin kendime sokacam, tutmayın:
(bkz: aramaya inanmak)
temel in bir fıkrada yaptığı eylem.

temel 4 kadınla evlenmiş. temel demiş kadınlara ;

-hergün ben eve gelmeden aranızda anlaşın o gece kim sevişmek istiyorsa donunu ipe assın demiş.

kadınlar tamam demiş temel e ve bir süre hiç kavga çıkmadan düzenli bir şekilde kadınlardan biri donunu ipe asıyormuş. temel birgün eve gelmiş bi bakmış ipte 4 tane don var. temel gitmiş kendi donunuda ipe asmış ve söyle demiş ;

-4 kadını birden sikecek biri varsa gelsin benide siksin.

(bkz: kıssadan hisse)
bir tane bile bulamayan insanın merak ettiği konulardan birisi.
(bkz: abaza fantazisi)
(bkz: 5ten aşağı kurtarmaz)
eğer bir padişah'ın 21 karısı olduğunu hesaba katarsak çok masum kalacak durumdur.
(bkz: ben bilmem beyim bilir)
edit:erkeklerin 4 kadınla evlenmelerini istediğimi filan sanmayın.
ülkemizde haydar baş'ın başını çektiği ve bazı kesimlercede normal karşılanan, hatta böyle bir olayı yasal yapmak isteyen kesimin savunduğu oluşumdur.
hali vakti yerinde godamanların yapabilecekleri şey. dört değil on dört yine olur. ona da zaten evlilik diyemeyiz.
bir tane yetmiyor mantığıyla yola çıkıp, o yolda kendinden geçmiş ve nihayet kendine bir sınır olarak 4 sayısını uygun görmektir.
bir kadınla bile baş etmenin ne kadar efor gerektiğini hesaba katarsak, 4 kadınla evlenmek beceri ister. özveri ister.
yüksek bir özveri ile her birinden 10 çocuk yapmayı başarırsa, kaç yapar? *
bir başka açıdan, 4 kızla evlenmekten çok daha can sıkıcı bir durumdur. zira, dördünün de bakire olmaması, kişinin kendini talihsiz hissetmesine sebebiyet verebilir.
3 tanesinin kesmemesidir.
kalp 2 ventrikül ve 2 atriyum olmak üzere 4 odacıktan oluşmaktadır. bağlantıyı siz kurun. *
sapıklıktır.

grup seksi çağrıştırır lan bikere!
sünnettir. ilgili yasanın çıkmasını 4 (yazıyla dört) gözle bekliyoruz.
bende istiyom bende.

edit1: espri amaçlı oldugunu anlayamamış trollere uyarımdır.
kadınlara hakarettir.penis sapkınlığı değil de beyin sapkınlığıdır.hıı ama kadınlar da 4 erkek alırsa no problem 8 kişi yaşarız evde tövbe ya *
yüce dinimiz islamın yapmış olduğu güzelliklerden birisi. seç beğen al 4 tane hem de! bak bak kampanyaya. ben böyle dini yerim, yerim, yerim efendim.
dört erkeğin yapması halinde normal karşılanacak hadisedir.
akp türkiyesi'nde artık olması gerekendir. rte istesin kocamı bile boşarım diyen akpli bayanların önü açılmış olur bu şekilde. second lady, third lady diye bir sürü ladyimiz olur böylece.
(bkz: yedi kocalı hürmüz)ün erkek modeli olmaktır.
Memnun kaygısızı da aşmış insan tipidir.
müslümanlara nisa suresi 3. ayetle helal kılınan birşey.

türk töresine göre yapılamaz. işte bu yüzdendir ki bugünün medeni kanunu tek eşliliğe izin verir.
grup seks aktivitelerine davet çıkartacak şey. bir erkeğin ikinci, üçüncü eşlerle evlenmesi öncekilerin iznine bağlıymış. eh şimdi izni veren kadın japon kale maça çıkmaya da razı olur. tabi bu devirde öylesini bulmak zor. yoksa biri sarışın, biri esmer, biri kumral biri de melez olsa... neyse.
aslında bir zorunluluk değil, bir hak. ama ağır bir yük. çeşitli ayetleri bir araya getirince, hak mıdır, sınav mıdır tereddüt ediyoruz.

bori arkadaşımız, meta sözlük'te güzelce anlatmış.

"çok yanlış anlaşıldığına inandığım konu.

çok sayıda ayet ile bildirilen bu durumda, insanlar diyor ki islam 4 kadın ile evlenmeye izin veriyor. bunun da çok yanlış bir uygulama olduğundan bahsediliyor.

ben şahsen kuranda anlatılan durumlardan yaptığım çıkarımı, anladığım durumu anlatayım.

öncelikle, 4 kadın ile evlenme hakkı, nisa suresi 3. ayet ile veriliyor . evet evlenebilirsiniz diyor ancak devamında da adaletli olamamaktan korkarsanız bir tane ile yetinin diyor.

benim buradan anladığım, savaş vs. durumlarda eşini kaybetmiş kadınların korunması gibi, dünyada erkek nüfusun çok azalması gibi hayırlı olan ve ya uç noktalarda olan durumlarda kadınların zor duruma düşmemesi maksatlı olarak bir hak veriliyor. kullanılması için değil, böyle bir şeye gerek duyulduğunda engelleyici olmamak için yapılıyor.

bunun dışında, kuran'ın geldiği döneme bakarsak, 4 kadın ile evlenmenin verilmiş bir haktan ziyade, o dönem çok sayıda kadın ile evlenen erkeklere getirilmiş bir sınır olduğunu daha iyi kavrarız. sınırsız sayıda kadın ile evlenme durumunu ortadan kaldırmıştır bu ayet.

tekrar ayetin detaylarına inecek olursak zaten, adaletli olamamaktan korkarsanız bir tane ile yetinin diyerek, bir sınır çiziyor. allah aşkına, kim 4 kadın ile evlenip, dördünü eşit derecede sevebilir. ve ya hangi kadın kocasının diğer eşini kıskanmaz, gönlü kalmaz. işte onun gönlü kalırsa, adaletsizlik etmiş olursunuz. durum net olarak ortada. burada "4 kadın ile evlenebilirim" gibi bir mesaj alamıyorum ben, keza illa ki "eşlerim"den birini diğerlerine göre kayıracağım.

bu noktada, yine nisa suresi 129. ayet ile bir ekleme daha yapılıyor. hani yukarda, 3. ayet ile adaletli olamayacak 4 kadın ile evlenme hakkımızın olmadığından bahsedilmişti ya, devamında 129. ayet ile de zaten bu adaleti ne kada ruğraşırsak uğraşalım sağlayamayacağımız belirtiliyor.

netice, çok basit. almanyanın ikinci dünya savaşı sonrası durumu gibi, ilerde yaşanması muhtemel büyük savaşlar gibi durumlarda, kadınların zor durumda kalmaması gibi bir uç durum olmadıkça, kimse kalkıp da islam bana bu hakkı veriyor diyip bu toplara girmesin. 4 kadın ile evlenip her birine ekonomik, duygusal vs. tüm koşullarda eşit davranabileceğini iddia eden varsa elini öperim, ancak ben böyle bir şeyi gerçekleştiremeyeceğimi biliyorum ve islam'ın bana tek eşlilik emrettiğini düşünüyorum."

kaynak : http://metasozluk.com/ind...mp;t=19848&hepsi=true
Böyle bir şeyi bana hangi mantık, hangi akıl açıklar buyursun özel mesaja gelsin.
Erkeğin uçkuru ve kadının aşağılanması.
Ben tanrının böyle bir şey emredeceğine inanmıyorum. Böyle bir dini de kabul etmiyorum. Edemem.
güzel bir şeydir herhalde denemek lazım.
Çağdaş hayat anlayışına aykırı olaydır.