bugün

Kişiye duymak istediğini söylemek isterseniz adamın dibi gerçegi söylerseniz oç olursunuz.O halde duymak istenileni söylemeye devam.
duymak istenileni söyleyince sizden tatlısı yoktur.
gerçeği söyleyince sizden beteri yoktur.

ya çok şahane bir insan olursunuz ya da dokuz köyden kovulursunuz.
duymak istenilen bile bazen içten içe; keşke bana gerçekleri söylese , acı da olsa belki akıllanırım diye düşünülebildiği için, her zaman gerçeği söylemek en akıllıcasıdır.
Duymak istenileni söylerseniz gerçekten karşınızdaki kişinin gözünde sizden kıymetlisi yoktur. Bir bakıma sürekli övgü, pohpohlanmak kimin hoşuna gitmez ki. Çıkara bağlı ilişkilerde sıkça rastlayabilirsiniz. Eğer gerçekleri söylerseniz ya kötü bir duruma düşersiniz ya da nötr şekilde devam edersiniz. Bir insanı etkiniz altına almak için duymak istediklerini söyleyin. işe yarayabilir.
ikisi farklı şeylerse yapmacıklık oluşur.
Duymak istenileni söylerim. Çünkü bende duymak istediğimi duymak isterim.
Gerçeklerin canı cehenneme.
berabere. duymak istediklerim doğrular.
duymak istenileni söylemek her zaman kolay olandır. içinden gelmiyorsa sırf karşı taraf öyle istiyor diye öyle yapmaktan ya da söylemekten vazgeçin. bir yerden sonra kendinizi de kandırmış olursunuz. her zaman gerçeği söyleyin, sonucu neye mal olursa olsun. en azından vicdanen rahat edersiniz. dürüstlük şu devirde bir halta yaramıyor hatta yalan söylemek daha çok işinize geliyor olsa dahi kendinizden ödün vermeyin. ben inanıyorum ki elbet bir gün işe yarayacak. yaramasa da olsun varsın. ben kendimi iyi hissedeceğim. bundan daha güzel bir sebep yok bence.