bugün

sagopa kajmer'in yeni albümü olan "kötü insanları tanıma senesi" isimli albümün dördüncü parçası.
kits'de ki aşmış şarkılardan bir diğeri, sözleri;

yine o kirli drum-setlerimin içindeyim ve hayatının en güzel parçasıyım, kırıklarının alçısıyım...
affim olsun hain darba, yediğim darbelerle sığındım rabb'a. 365 gün 52 berbat hafta ağıtlarımla rafta.
en büyük destekler çıkarsızlıktan ötürü lafta. ben aklımı dile düşürdüm, kapalı kapıdan kafamı çıkarıp kafayı üşüttüm, yüzüne okkalı cümleler üfürdüm. hey yabancı ben zaten yıllardır içime dönüktüm !...
parlayan bir alev gibi görünürdüm ama sönüktüm.hayat bir bot ve bot çevresi dolu büyük beyaz köpekbalığı.diptekiler iştahla düşünür tepede duran azığı. rüyalarımın öldüğü yerde uyudum ve yine bot battı, ilk rıhtım ben battım. ah tahtım.. vah bahtım...
dudaklarım kanayana kadar yapmak istediğim işte bu "rap". benim ol hep !... ölmek üzere olan dünyada bir ölümlü yaşar mahlası "kaf-kef" dualarım vesvası hannası eder def.

incecik ip üzerine koca ayaklar bindi, nefsim içine sindi
kirpiklerim titretmekte korkularından, düşersem yanarım.
o kadar içime sindim ki vinç getirsen kalkmaz başım. yo !. gömün burda canlı nâşım.
iç çekmekten, düşünmekten ağardı saçım. düşersem yanarım.

vicden bir güneş gibi, parladıkça ısınır için. geçen vakte bir zamanlar adını koyduk, niçin ?
çünkü gelen gider, makbulüdür kısası ziyaretin, "bana müsade, sana rast gelsin" budur hikayemiz.
taktir buyur kış bulutların kadar doluyum rabbim, bir ağlasam dolar taşar, seller alır bahçem bağım.
yükseldikçe nefesi kesilir, yalnız kalır dev dağım. aramadıkça düşman buldum, hasım solum sağım.
cehennemde soğuk bir gün, boğuk bir adam, donuk bir surat, bekle gelir bir gün beklediğin murad.
bazılarına gül dikenicesine batar rahat, nefret edercesine yaşar hayat, buyur mezara yat!...
soğukluk içime hükmedince güneşim buz adası,. şem ile pervâne misâli sagonun aşkı..
sessizliktir içimden geçirdiklerimin sedâsı, duymakta olduğun engin sözler derin denizlerimin dalgası!
sırat köprüsünden geçmek üzere olan kişinin lafıdır.
ip cambazının içinden geçirdiği sözler.
mario oynarken karşıdan karşıya atlama esnasında gerilerek içten geçirilen cümledir.
http://www.vtunnel.com/in...88ba811e6dfed19b766d17355 *
albümün ikinci klibinin çekildiği sagopa kajmer şarkısı.. önümüzdeki hafta klibi mtv'de dönmeye başlayacaktır.
http://www.mtv.com.tr/mplay/detail.aspx?ClipId=4417
hangi cümlesini alıp da rüzgara savuracağımı bilemediğim kajmer şarkısı. hayranlığı her geçen gün arttırmakta usta bu adam.

''hey yabancı ben zaten yıllardır içime dönüktüm !''
''yediğim darbelerle sığındım rabb'a.''
''çünkü gelen gider, makbulüdür kısası ziyaretin, "bana müsade, sana rast gelsin" budur hikayemiz.''
beklendiği gibi sagopa kajmer'in 2. klibini çektiği şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=duPqKVEQGEI
kısa film tadında çekilmiş klibiyle sagopa Kajmer'i iyice sevmeye neden olan parça.
albümün ilk klibi ben hüsrana komşuyum u izlemişler anlamıştır klibin bir devam klibi olduğunu. dikkatimi asıl çeken bu insanın bize klibinde bir şeyler anlatmak isteyişi.

--spoiler--
klipte maskeli eldivenli cübbbeli arkadaş ( ki klibin sonunda sago nın kendisi olduğu anlaşılıyor) şeytanı temsil ediyor. gençler kullanılmış çünkü şeytan en çok gençlere vesvese verir.

şarkısın sözlerinden de anlaşılacağı gibi şarkı kıyamet gününü anlatıyor. ve şeytanın dediklerine uyduğumuzda klipteki gibi elbiselerinin bulunduğu yerin krokisinin resmini veriyor ve onu da kendi neferi yapıyor artık kıyamet gününde allah'a insanları caydırdığını kanıtlamak için
--spoiler--

çok mu kuruntu yapıyorum ki? içime kurt düştü iyi bir bahane buldum bir daha izleyim başyapıt klibi.*
sonlara doğru sagopa'nın kısık sesle

"beni dinle, bana kulak ver;
sen de düşersen yanarsın lan"

dediği şarkı.
"cehennemde soğuk bir gün, boğuk bir adam, donuk bir surat, bekle gelir bir gün beklediğin murad.
bazılarına gül dikenicesine batar rahat" sözlerini bünyesinde barındıran esir alan sago şaheseri.