bugün

yurtta haftasonu çoğu arkadaş memleketlerine gitmiştir şayet istanbula yakın bir yerde okuyorsanız. gece 3-5 arkadaş sabaha kadar film izliyorsunuz. filmin en gerilimki anında o küçüçük çıt sesi sizi sıçırmaya yetmiş sizde bu duruma hem şaşkınlıkla hemde kızgınlıkla küfürler sıralıyorsunuzdur.
tam uykuya dalarken insani yerinden hopletim adrenalin salgilatan terbiyesiz sise.
(bkz: genleşme)

(bkz: büzülme)
bir de gece vaktiyse; eldeki sigaranın 10. kattan aşağı doğru süzülmesine sebep olur.
gecenin bir vakti tuvalete gidememe nedenidir.
bir tartışma sırasında meydana geldiğinde ''bak şişe bile onayladı bu fikri'' tadında konuşarak olaya dahil edilen şişedir.
"in midir cin midir, noluyoruz ya, bismillahirrahman...(tam bilemedim nasıl yazıldığını)" diye bir karate kamil repliğiyle karşılık verilmesi gereken durumdur.

(bkz: karate kamil)
domuz gribi kapmış olan şisedir.

(bkz: git duvara işe)
sınavda bu sesi çıkarması da tüm konsantrasyonu dağıtmak için birebirdir. *
üzerine iyice yassılaşana kadar terlikle vurup, faraşla camdan dışarı atılmalıdır.
mına kodumun şişesi uykumdan hoplattı dün gece beni. o kadar nefret doluyum sözlük.
tanım: mına kodumun şişesi.
uyurken uykudan inandıran iğrenç durum.
(bkz: korkudan içeri doğru sıçılan anlar)
özellikle bir şeye tam odaklamışken olursa o şişeyi hava boşluğu bırakmayacak kadar işemek bile insanın o korkusunu dindirmez.
şişenin daha önce sıkıldığını gösterir.
bir de şu var; (bkz: durduk yere aniden çıtlayan televizyon)
durduk yere değildir ama aniden çıtlayan şişedir. durduk yere değildir zira daha önceden gövdeye uygulanmış fiziksel bir olay sebebiyle ileride çıtlayacak konumu almıştır aslıda burada başlayan süreç birazda burada sonuçlanmış olur fakat gözlemin sıfır olduğu bir şişe gibi düşününce aniden olmadığıda anlaşılabilir, daha çok konsantre gençler.
pet şişe : çıtt !

cizgili ugurbocegi : hiç gerek yok öyle hareketlere tamam mı ?
göz var göz.
maddelerin genleşmeleriyle alakalı bir durumdur.
cin var çevre'de dikkat etmek lazımdır.
üfürükçü lazım olursa itina ile üfürülür.
rahatsız olmuştur. ya da nazar değmiştir.*
bir pet şişenin yapabileceği en büyük şerefsizlik değildir ama bir an için tırsıtır.
okuduğunuz kitaptan kafanızı kaldırıp, şöyle bir etrafı süzmenize sebebiyet veren durumdur.
araba kullanırken altıma sıçmama sebep olan hadise.