bugün

dumanın 'lem yelid ve löp yutar' sözünün geçtiği şarkıdır.
sanıldığı gibi şarkının amacı dine hakaret değildir. şarkı detaylı dinlenirse gerçek amaç anlaşılır.

Ortada bir dergah var
Devrilir başın yarar
'Arkasında tezgah var'
Lem yelid ve löp yutar.
burada amaç dine hakaret değil, din kavramı arkasında çevirilen tezgahlar yani dinciyim hocayım diyerek her türlü pisliği çeviren şahısları protesto etmektir asıl amaç. Bilinmesini ve yanlış anlaşılmamasını isterim.
Bunu burda cevap yada yorum yazmış bazı arkadaşlara yazıyorum. Evet kimse kimseye bir şey yapmaya zorlayamaz. Ama her toplumda kutsal sayılan değerler ve inançlar vardır. Benim kutsalım dini inancımdır. islam dinidir. Şimdi birileri bu dinin temel kaynağı olan Kuran-ı Kerimden bir ayeti alıyor ve gözümün içine bakaraktan bunu şarkı dediği bir sözün içine dalga geçeretten koyuyor. Ben günahkar olabilir, hatalarım olabilir,ibadetlerimi tam yapamıyor olabilirim.elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Ama şu varki ben günahlarıma karşılık rabbimin merhametine sığınırım çünkü tek baki dayanak ve sonsuz merhamet sahibi odur. şimdi ben Fahri Kainat efendimizin, yapılan bir yanlışa yada zalimliğe karşı elinizle önleyin, olmazsa dilinizle kınayın o da olmazsa kalbinizle buğzedin diye söylediği hadisi şerifi duyduktan sonra benim günahım var deyip bişey yapmayacağım. Kusura bakmayın ama eşitlikçi , demokrat olmakla pısırıklığı sinmişli ve midesi geniş olmayı karıştırmayalım.Ben bunu kımamazsan yarın bu ve buna benzer zihniyette kişler daha nice rezillikleri gözümüze bakaraktan yapacak cesareti bulurlar. Kınayalım protesto edelim. Ben şunu da demiyorum asalım keselim öldürelim. Bu da olmaz. Hz Ömer bile kendisi vefat edinceye kadar kendisini hançerleyene iyi muamele yapılmasını ve öldükten sonra hükmün yerine getirlmesini vasiyet etmiştir. Arkadaşlardan rica ediyorum bilmiyorlarsa o zaman yorum yapmak yerine sükut etmeleri daha hayırlıdır. Ama biliyorlarsa yerinde söylemeleri hayırlıdır.BEn bu zihniyyeten insanlara şunu diyorum.Allahın rahmeti geniştir.Eger hatalarını anlarlar ve pişman olurlarsa Allahım hidayet nasip etsin yok azgınlıklarında ısrar edecek olurlarsa Rabbimin bir diğer adı da Kahhar’dır.Rabbim Kahhar Adıyla Kahr-ı perişan etsin.Esselamün aleyküm.
Son günlerde akla gelen şarkıdır.

Kandır beni
Kandırsanaaaaaa.