bugün

kıçı zora gelen ateisttir. inandığı bütün değerlerden tekmeyi yedikten sonra kendini Allah'a dua ederken bulur. Acıdım şimdi lan.
kendisini dua etmekle itham edene bela duası ile okumayacağından aslında olmayan ateisttir.
allahın varlığı ve yokluğu arasında gidip gelse de, hayat memat meselesi bir durumda ya varsa fikrine kapılıp, allahla pazarlığa oturarak dua ettiğini sanan kişidir. **
inanmadığına yakaran ateisttir.

-ne olur öldükten sonra seninle karşılaşmayayım x (Allah)
-inşallah yarın x hoca derse gelmez.

gibi türevleri çoktur.
iş işten geçmiş olabilir.
mühim olan dua etmek için illa kıç altına yuvarlanmayı beklememektir.
ateist değildir.
hayatta gerçek ateist çok azdır. ateistim diyenlerin çoğu günde en az bir kere allah kelimesi geçen cümle kurar çünkü ...
+ aa dua ediyorsun abi sen ateist değil miydin?
- allah allah hayret bir şey sana allah yok diyorum yaa!
+ bak yine allah dedin ama???
- inanmıyorum dedim ya tövbe tövbee!
+ tövbe dedin??
- defol git başımdan. hasbi rabbi çattık ya!!
+ abi hasbi rabbi diyorsun??
- allah belanı versin!
+ ??
(bkz: gel gel ne olursan ol yine gel)
hobi olarak ediyordur.
edward *: hayır tanrım bu dua değil sadece kendimle konuşuyorum..
(bkz: the bucket list)
(bkz: ölen müslüman için allah tan rahmet dileyen ateist)
dua etmeyen inanan bir kişiden daha az absürd durur.
anlam verilemeyen durumdur. tamamen kafasında tanrı olgusunu yenememiştir. mesela ateist in hası ensesine sıcak çay kaşığı deydirince belli olur "allaahhh " diyosa balon ateisttir .
dua ettiğine göre ateist değil, deist olan insandır.
çocuğu hastalanınca 'bak bu işler nasıl yürür bilmiyorum ama çocuğum iyileşirse ben de senin istediğini yapacağım' diyen dexter'dır.
Not: ben değil, Seri katil Dexter.
götü çömleğe girmiş imana gelmiş ateisttir.
(bkz: turbulansa girmis bir ucakta ateist yoktur)
sivri zekalı müslümanların * egolarını tatmin etmek için götlerinden uydurdukları hayali kahraman. iyi yapıyorlar ama böyle sayelerinde müslüman götü görüyoruz.
şimdi sayın cezmi bey depremde fatiha okudunuz mu okumadınız mı
onu soruyorum başka bir şey demiyorum ben.
allah tarafından kalpleri mühürlenmiştir kimisinin ve artık onca çirkeflikten sonra kendisine hidayet verilmez. verilenler ise hakedenlerdir. allah'ın vakıf olamayacağımız ince bir adalet anlayışı vardır. inanmayanlarda kendi aralarında sınıflanırlar azgınlıkta ileri gidenler ve gitmeyenler bir olmaz.
tanımlarsak: ey ihtimal dahilinde bulunan rab! eğer var isen beni sana getirecek vesileler ver! gibi bir şey olabilir diycemde bu agnostik duası olur. ateist kendisinden üstün bir güç olabileceği algısına karşı kapalıdır.