bugün

moral bozan aslında çokta kötü olmayan durumdur. ama yinede üzer insanı cünkü insan o gün dostlarını yanında arar.

napılabilir ki tek başına ? haftaya doğum günüm de bu gidişle yalnızım gibi o gün.
5 senedir yaşadığım durumdur. boktan gibi birgündür. hadi dostlarımı es geÇtim annem babam abim bile aramamıştır. asıl yanlızlığı tattığın gündür.
unutma son değil. bir yerden sonra kutlamamaya başlıyorsun. biz eylül ekim kasımlıların makus talihi bu olsa gerek.

not:dikkat ettiysen kutlamadım. çünkü sikimde bile değil.
aslında normaldir. yaş büyüyünce doğduğun tarihinde kutlayamıyorsun pek. iş güç, zamanın olmaması, başka bir şey çıkması vs. bir hafta sonra arkadaşlarınız sürpriz de yapabilir yani. ha derseniz ki doğum günü kutlamak zaten saçma, sadece çocukken güzel olan bir şey, ona da eyvallah derim. eylül doğumlu olarak bende doğum günümü yalnız kutlamıştım. ama bir hafta sonra, çocukken bile bu kadar hediye almadığım, bir kışı rahatlıkla çıkartacak montundan tut da, takım elbisesine kadar bir sürü hediye gelmişti. swh.
Ben her doğum günümde yalnız sayılırdım düşününce.
Çünkü gece yarısı mumları üfleriz her sene. Öteki gün asıl doğum günüm fakat o günün hiç özelliği olmaz. Gece yarısından sonra bitiyor gibi güzelliği.
Bu sene tam doğum günümde farklı şeyler yapmak istiyorum.
Ne olduğunu bilmiyorum ama bulacağım bir şeyler.
Sanırım Club'a gidip içip sıçacağım. Tek başıma eğlenmeye çalışıp Tribe sokucam ve ardından sabahladığım için uyku düzenim kayacak bir haftam çöpe gidecek. insanlara kızıp hıncını kendimden çıkarmayı kesmemem gerek.

En yakın arkadaşım, dostum, kardeşim dediğim adam kuru kuruya arayarak doğum günümü kutladı. Eski kız arkadaşımın doğum günü vardı 3-4 hafta önce, o u club a götürüp şişe açtılar ve arkadaşımın en eğlendiği club gecesi olmuş. Biz deli gibi eğlenir olmamıza rağmen en yakın arkadaşım eski kız arkadaşımla benimle eğlendiği den daha fazla eğlenmiş sanırım ve doğum gününde Club'a gidip şişe açmııışşşş. Bana ise, kanka hastayım iyi ki doğdun diyip 1dk şık telefon görüşmesi ile kapadı mevzuyu.

Hak ettiğinden fazla değer verdiğim her insan beni bir süre sonra yarıyılda bıraktığı veya bu tür davranışlarla kendinden soğuttuğu için son bir kaç senedir arkadaş edinemiyordum. Tek yakın arkadaşım olan kişiden böyle bir tepki almak inanılmaz üzdü. Çok dertlendim, gurbet elde ailem diye sevdiğim canım kardeşim dediğim adam da böyle davranıyorsa ben kime güvenip sırrımı paylaşayım ve arkadaş?
Aşırı önemsediğin herkes seni siker. Bunu unutma ve arkadaş dediğin şeyi fazla önemseme. Çok boktan bi insan oluyoruz farkındayım ama öyle olmadığın sürece sevilmiyorsun.

Ben doğum günümde şehir dışında dışarda kalmıştım aq gitcek evim yoktu. Tek başına geçirmek yine iyiymiş bence.
Ekseriyetle yaşadığım durumdur.

Aslında sabahlarında önemsiyorum bakayım kim arayacak diyorum. Hep aynı güruh arıyor. Klişe.

Aksine son birkaç yıldır hayatımda olup aslında olmayan insan ya da insanlardan mütevellit yalnız kalmayı tercih ettim. Belki sürpriz yaparlar umudu idi işin özü.

Artık pek bir beklentim de yok. Şimdi baktım da salıya denk geliyor bu sene. Verimli bir iş günü kendime vereceğim en güzel hediye. Tabi ömrüm yeterse görmeye.

Aman neyse siktir et yalnızlık iyidir.
benim neslim için pek manidar veya hazin bir şey değil.

yılbaşında noel baba kostümüyle satış yapma çabasına giren orta düzey esnaf yapaylığını andırıyor.

harry ve handersonların ahşap yüzeyli geniş aile arabası ne kadar kekremsiyse doğum günü kutlamanın ritüelleşmesi bir o kadar garip.

üniversitenin en tiki kızından sınav notu isterken yaşadığım sınıf yabancılaşması bile daha bir tanıdık.