bugün

ilk okuou doğuda okumuş birisi olarak bildiğiniz şehir birincisiydim fen lisesini kazandım gittim dötümden kan aldılar valla.
Sadece doğuda oluyor demek yanlış olur. Misal lisedeyken kocaeli' nin köyünden gelen bir arkadaşım vardı. Kız ilkokulu köy okulunda okumuş. 1. Sınıftan 5. Sınıfa kadar hepsi aynı sınıfta ve tek öğretmen olan tipik bir köy okulunda. Böyle bir sınıftan liseye giden de çok az. Ya orta halli bir lise ya da meslek lisesine gidiyorlar. Orta halli liseye gidenlerde dört işlemde bile zorlanıyordu. Derste anlatılan çok basit bir konuda bile zorlanıyordu.ve sonra Yine orta halli bile denilmeyecek taşrada bir üniversiteye gidicek diplomalı işsizler grubuna katılıcak. Doğru düzgün bir bilgi sahibi olmayan öğretmenlerde olabilir bu diplomalı işsizler. Yani kısacası öyle her yere okul açmakla eğitim ilerlemiyor. Öğretmenleri, müdürleri takip edilmesi gerekiyor. Belki o zaman kendine güvenen bilgili insanlar olur.
Standart bir batı kızı doğuda üniversitenin ilk günü en az 10, tüm yıl da 100 ü aşkın çıkma teklifi alabilir. Abartı yok, ciddiyim.
sıcak memleketi olanlar için batı da okumak daha kolaydır. doğu nun soğuğuna karına katlanmak zor.
burger king vs ciğer.
(bkz: greenwich te öğrenci olmak)
Batı öğrencilerinin zeki olduğunu iddaa eden başlık (!) Sen gel bakalım benim liseyi bitirdigim mardin fen lisesine. Sınıfın en başarısızları bile diş hekimliğine gittiler. Eğer varsa sense o göt, sende Kazan görelim. Doğuya bok atacağına o boku sen ye.
güncel Önemli Başlıklar