bugün

Uzaktaki unutulmuş,işgal altında, acılı bir Türk yurdu!Biz onları bilmiyoruz ama onlar kendilerine Türk diyorlar.Bu yaz Tayland yağmur ormanlarında 30-40 kaçak göçmen bulundu,'siz kimsiniz?diye sordular.'Biz Türküz!' dediler,'Yağmur ormanlarında Türkler bulundu!' diye haber oldu!
hain sevici bölücülerin dönüp bakamadıkları yurt. madem çok insancılsınız, maçanız yiyorsa oradaki insanlar için bir imza atın, bir yardım kampanyası başlatın.

ama yemez ki bu tatlı su hevallerinin maçaları bunu yapmaya.
Rab biliyor ya, yalan değil. Hergün içim kan ağlıyor onlar için..
'Neden perde çektin araya o memleket bizimdi'
Zülmün hüküm sürdüğü topraklar.

Elimizde olsa da yardım edebilsek..

Uygurların katledilişine kimse sessiz kalmamalıdır.
cep telefonlarından ve internetten dini mesaj paylaşmaya para cezası getirilmiş çin işgalindeki ülke.
http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=1237221
işgalci çinin 1 ocakta namaz ve başörtüsünü yasaklayacağı mazlum ülke.
Diğer zulüm altındaki ülkeler gibi gündeme gelmez; getirene ırkçı derler.
çin'in güney doğu anadolusu değildir. zamanında özgürlükleri kazanmışlardır lakin çin elini üzerinden hiç bir zaman bırakmamıştır. içimizdeki hainlere gösterdiğimiz merhametin yarısını göster(e)mediğimiz soydaşlarımızdır.

içimizdeki azınlık nankörler kadar bile hakları yoktur ayrıca.
Bu sene zekatı Uygur türklerine vereceğim,nakti yardımı oralara nasıl ulastirabiliriz derneklerinine western union veya moneygram dan gönderi yapabilmeyi bilenler bilgilendirirse sevinirim.
faşit mao dölleri yine 8 doğu türkistanlıyı idam etmiş.
patlayıcı madde taşıdığı ve polise saldırdığı öne sürülen 6 kişi öldürülmüştür.
bir kısım insanın köklerinin gelidği atalarının yaşadığı ülkedir.
https://www.youtube.com/watch?v=0DV_oToNs6k buyrun dinleyin. doğu türkistan türk dünyasının ve türkiyenin ayıbıdır.bizim saftriklerde ülkücülüklerine türkçülüklerine toz kondurmaz.hepsi kolpa işe gelince kimse yok.
Filistin için eylem yapılıyorda Doğu Türkistan söz konusu olunca kimseden çıt çıkmıyor.
küçükken gitmiştim. 11-12 yaşlarındaydım. gitmiştim demişken türkiyeden pat diye türkistana uçak yok tabii. önce kazakistan, almata şehrinde iniyoruz oradan 2 günlük bir otobüs yolculuğu yapıyoruz öyle geçiyoruz ülkeye.

urumçi ülkenin en gelişmiş şehridir. bir çok ırktan insan vardır. yemekleri mükemmeldir. inanılmaz kebap yapılır. neredeyse her sokakta bir kebap salonu vardır. zaten oturduğunuz an o enfes çay gelir (hemide beleş)o sokakların arasından geçen at arabaları vardır fayton gibi ama daha farklı. "heydek" derler orada. çok güzeldir ve ucuzdur. bisiklet yolları vardır ve bu yüzden trafik çok ferahtır. bisikletlerin park yerleri vardır çalınma riski yoktur. bisiklete binmeyi öğrendiğim yerdir aynı zamanda. istanbulda doğmuş büyümüş biri olarak garip gelmişti gittiğim de ama zamanla sevebiliyor insan, kendisini oranın sahibi sanan çinliler olmasa..

her yerde ama her yerde satranç salonları vardır. orada "satrançhan" derler. bizim kahve kültüründen farkı yoktur. tek farkı okey yerine satranç yada go oynarlar.

müzik kültürleri harikuladedir. yerel müzik enstürmanları ile çok sesli türküleri seslendirirler. sanatçılar kendi tiyatrolarında ücretsiz konserler verir hem halkı hem kendini eğlendirirler. ..

anlat anlat bitiremem ki ben sadece bir şehrinin bir kısmını anlattım. umarım gitme fırsatınız olur.
Selam el, yurt. Selam halkım !
Sana dilden tümen tazım.
Seni küyler küyüm, sazım.
Senin birle kışım bahar
Sensiz yok bana imkan.
sabret kavim gardaş. silkeleneceğiz, dirileceğiz, birleşeceğiz.
burası çin değil, istanbul. dalgalanan bayrak da başkasının değil kardeş türk'ün bayrağı. pkk paçavraları sallayanlara bu kadar önlem alıyor muydu polis?
görsel
Çin zulmüne maruz kalan ülke... Allah Çin'i kahretsin, Doğu Türkistan'ın yardımcısı olsun!
(bkz: kuzey kürdistan)
içimin yandığı memleketim, toprağım, özüm.
Kimselere anlatamadığım feryadım.
Katliamları izledikçe gözüm yaşarıyor. Öyle büyük bağlılıkla seviyorum ki. Öyle yardım etmek istiyorum ki. Kimse ne hissettiğimi anlayamıyor.
Bir memleket var orada ateşlerde yanıyor, herkes suskun..
(bkz: Müslümanın derdiyle dertlenmeyen bizden değildir)

Al bayraktan, gök bayrağa selam olsun.
(bkz: gulca katliamı)
Geçit vermez dağlara ve uçsuz bucaksız ovalara
sert esen yellere, kavuran çöle
rahmet dağıtan bulutlara ve gökte duran burçlara
hayat veren nehirlerden dört nala koşanlara...
ak düşmüş sakallardan pırıltılı çocuk gözlerine
imanın sönmeyen umuduna, yaraların en derinine...
ve yalnızlıklar ortasında kardeşlere...

Ben Doğu Türkistan'ım varım buradayım! Sesimi duyanlara selam olsun...
güncel Önemli Başlıklar