bugün

doğu perinçek'e sol çevrelerin yönelttiği en büyük suçlamalardan biri, onun "devrimcilik" adı altında tam bir "tatlı su sosyalisti" gibi hayat sürmesiydi. arkadaşları devrimciliğin güç şartlarını bizzat yaşarken perinçek gayet keyifli bir hayat sürüyordu. şahin alpay ve cengiz çandar gibi filistin'deki kamplara gitmedi. asla oral çalışlar ve gün zileli gibi doğuda anadolu köylüsüyle birlikte olmadı. aydınlık mensupları evlerindeki lüks eşyaları harekete vermeye ve tam bir işçi gibi yaşamaya zorlanırken, bazı eşyalarını vermeyenlerin evlerine baskın yapılıp bunlar alınırken perinçek bundan muaftı. üst sınıf gelir grubundaki bir aileden gelen, kolejlerde okumuş sbf asistanı şahin alpay, bir ay inşaatlarda işçilik yapmaya zorlanıp kazma kürek tutan elleri su toplayıp patlarken; perinçek bundan muaftı. oral çalışlar, "tatlıcı dükkanlarının vitrinlerine ağzımın suyu akarak bakıyordum, para harcayınca vicdan azabı çekeceğim için çok sevdiğim tatlıyı bile yiyemiyordum." derken, perinçek bundan muaftı. bırakın tatlıyı, aydınlık'ın yurtdışı temsilcisi yıldırım dağyeli'nin hareketin parasıyla aldığı lüks cep saatini hediye olarak kabul ediyordu!

aydınlıkçılar, gecekondu semtlerinde işçi sınıfı ile yan yana oturmaya teşvik edilirken; babası oğlu doğu'nun oturması için ankara'da iyi döşenmiş güzel bir ev satın alıyordu. gün zileli o günleri anlatırken; "bir yandan insanlara proleterleşmelerini söyleyip evlerindeki ıvır zıvıra bile lüks eşya diye el koyup bir yandan da hareketin liderinin lüks sayılabilecek bir evde oturması ve üstelik bunu mülkiyetinde tutması olacak şey değildi. bu, hareketteki herkes gibi biz önde gelenlerin de dikkatini çekiyordu." diyor.

http://so.ee/ltu
doğu perinçek devrimci ise ya da türkiyede devrimci olduğunu iddia eden varsa bende mesihim.
ya ne devrimcisi türkiyede hiçbir zaman olmamıştır olamaz biz türkler ilk olarak lüksden kurtulamayız zenginden devrimci mi olur hele perinçekden.
sen beni güldürdün allahta seni güldürsün yazar.
hadi onu geç aponun bir taşşaklarını yalamadığı kaldı adamı babanız gibi övüyorsunuz.

not: uzun zamandan beri yazarım ilk kez parmaklarımı bozup ağır argo kullandım af ola.
edit: ben rte yi sevmem ben bazıları gibi ne ulusalcıyım nede atatürkçü şimdi bunu yazınca bazı andavallar bu yazar atatürkü sevmiyor diyecekler çünkü onların beyinler farklı çalışıyor.
rte öyle bir bok yapamaz yapacaksada bu ülkenin % 50 sine koyun deyip göt kılı deyip dışlayacağınıza birleştirici olunda rte nin planına engel olun sayın yazarlar.
not: mhp liyin bunuda yanlış anlayan yazarlar olabilir herkes elbette vatanını sever ama koruma için seçilen yol yanlıştır.
konu saptı.
türkiye'de en çok hapse girip çıkan isimler arasındadır. Edit : oha adam bu sefer de müebbet hapis yedi. daha da çıkamaz sanırım. artık rekorunu geliştiremeyecek.
söylemleri çok değişse, yanlış işler yapsa da, hapislerde geçmiştir hayatı.
türkiye de gelmiş geçmiş en çok söylem değiştiren usta politikacı. bu kadar kıvırmaya rağmen hala ardında kitlesi var. erdoğan ile ikisi güzel kıvırıyor.
hem politik hem de pratik adımlarını hiç sevmediğim bir garip insan.

lakin bu adam özelinde durmadan bir şeylerin temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp büyük bir galeri olarak beğeniye sunulmasıda artık mide bulandırıcı. bundan 20-30 yıl önce öcalan la çekilmiş fotolarını hala bir karşı tez gibi kullanıp ahanda bakın bu adam böyle biri demek saçma. bu süre zarfında marksist olan marx bile merksist değilim dedi. apo'ya bebek katili diyen devlet apo'yla pazarlık masasına oturdu, genel kurmay olan zat neredeyse ömür boyu hapis cezası yedi, dünya güneşin etrafında 25 kere döndü, ecevit rahmetli oldu, demirel yürüyemez duruma geldi, abd'nin ünlü ikiz kuleleri yıkıldı, saddam gitti, suriye dağıldı, kuzey ırak'ta özerk bir kürdistan kuruldu, sovyetler anılarda kaldı, küsler barıştı, evli olanlar boşandı o günlerde baba olan biri neredeyse dede oldu. oldu babam oldu kısacası dünya değişti herkes değişti, siyasetin biçimi düşüncelerin yörüngesi yön değiştirdi.

yeter yahu bu kadar kısır bir eleştri şekli olamaz.
bildiğim bilmediğim, yazılmış yazılmamış küfürlerin hepsine layık olan yaratık, pislik. aslında pislik bile değildir kendisi. pislik bile yerinde ağırıdır(ilginç oldu, kabul ediyorum). o kadar bile olamamıştır.
devlet kendini bu adamın kıt aklına emanet edecek kadar argümansızsa kimse kusura bakmasın ama bu devlete tapan adamlar bir zahmet gidip bir eşeğe tapsınlar artık.
arkasına bir avuç postal yalayiciyi almis aponun dostu olan kisidir.
117 yıl ceza almıştır.
aldığı cezayla bana bir anda vay anaan babaan kemüğüne dedirmiştir. 117 yıl.

bukelamuna dönmüş siyasi duruşunu desteklediğim düşünülmesin aman ha.
117 yıl ceza ile listenin başına oturmuştur.
kankası apoyla beraber yatsin.
türkiye için az, fakat komunistler için büyük ceza almış adam.sonuç itibaryle müstahak olduğu cezayı almıştır. seviçliyiz, gururluyuz.
cezayı yedikten sonra başbakan ve fethullah gülen in iktidarını 1 senede yıkacağını söyleyen tehditler savurmaya başlamış olan eski işçi partisi başkanı. yeni bir hükümet kuracakmış. arkandayız demek isterdim ama ütopik bir düşünce gibi duruyor. memleket yavaştan bu adamlara yanaşmış durumda...
Ergenekon davası sonucunda ceza aldığı için hiç üzülmediğim siyasetçidir (!).
eğer akp düşerse bunun adamları düşüşür. erdogan'dan bir sonraki piyon olması büyük ihtimal.
hakkında söylenen kötü şeylerin çoğu yanlıştır, iftiradır. müebbet cezası alması her şeyden önce vatansever bir aydın olmasından dolayı yüreğimi yakıyor.
hakettiği yere tıkılmıştır. hayırlı olsun.
doğu perinçek ne devrimcidir, ne türkçüdür, ne de başka bir şeydir.

atatürkün arkasına saklanıp bir yerlere gelmeye çalışan zavallı bir organizmadır. devrimcilikle uzaktan yakından alakası yoktur. akp dikdatörlüğünü yıkmak isteyen bireylerin başvurmak isteyeceği son kişi olmalıdır.

zira Mahir Çayan'ın 1969 yılında DEV-GENÇ kongresinde Perinçek' in yüzüne doğru söylediği, "Kişiliklerinde devrim yapamayanlar, devrimci olamazlar." cümlesi, Türk solunun Perinçek'e bakışını en iyi yansıtan değerlendirmesidir.
sol frame de görünce yine görüş değiştirdi sandığım adam. en sonunda hippilere katılacaktır.
döneklik de tayyibi geçen adam. sikimin maocusudur ayrıca.
akp'ye muhalif olan tüm siyasetçiler ve bilimum meslek erbabları gibi kendini hapiste bulmuştur. 5 ağustos itibarıyle de çok çok ağır ceza almıştır.
politik süreçlere dair aydınlık gazetesindeki rota köşesinde her ciddi yazısını okuduğumda, rotayı yine benim dediğim gibi çizmiş dediğim kişidir.