Dürüst sadık ve saygılı olunca doğru insanı aramana gerek kalmaz.
Etrafında olur, olmasa bile gelir seni bulur.
geçmişini ve nasıl bir çocukluk geçirdiğini iyice sormak ve sizin cocukluğunuzla yakın bir çocukluk geçirmisse bulabildiniz demektir . bir diğer yol ise yapmayı çok sevdiğiniz veya günlük yaşam rutininizi hiç bozmadan karşı tarafa göstermektir buna rağmen sizden hoşlanmaya devam ediyorsa tebrikler başardınız.
Doğru insan olmak gerekir.
Yalansız, dolansız.
kötü davranmak sanırım. o kadar kötü davranmanıza rağmen hala sizi seviyorsa bence doğru insan o dur. biraz acımasız bir yol ama denenmekte fayda var.
(bkz: türkiye den siktir olup gitmek)
Aramamak.
(bkz: aramaya inanmak)

Beklemek de olur, o sizi bulur belki.
aramaktan vazgeçmek ..
öncelikle doğru insan olmak lazım.
Ayakları karna cekip coker pozisyonda bir köşede beklemek.
Oturmak. Ümit etmemek.
biri de çıkıp demiyo ki ben yeter ki insanı bulayım, eğri olsa da düzeltirim.
(bkz: karma)

çabalayarak sonuca ulaşmak pek mümkün değildir. etkileşim babında ki "doğru insan", tıpkı dostluklarda da olduğu gibi hayatımıza hiç beklenmedik anlarda, spontane bir şekilde giriş yapar.

örneğin; evden çıkmadığınız bir gün, tamamen kendinizle baş başa kalmak istediğiniz sıradan bir günde, sizi arayan arkadaşınızın ısrarları neticesinde programa dahil olmanız ve o programa dahil olan karşı cins ile etkileşime girmeniz, akabinde bu süreci devam ettirmeniz bahsettmek istediğim kavrama doğru bir örnektir.

her şeyin yüzde yüz net olmadığı gibi, bu durumun da bir garantisi yoktur. insan tecrübe ile sabit gelişimini sürdürür. doğru zannetiğimiz insanlar bize hayatımızın en büyük üzüntüleri pek tabii yaşatabilir. bu yanılgıya düşmemek, aceleci karar vermemek için, kendinizle bol bol istişare halinde olmanız gerekli. eğrisi, doğrusu her türlü olgusu tartılmalı ve ona göre net bir karar verilmeli. zira, benim yaşadığım sıkıntılar bundan mütevellit üzüntüler yaşattı. aceleci kararlar her daim durumunun kötüye gideceğine delalettir.

velhasıl; doğru insan çabalayarak bulmaktan ziyade, beklenmedik anlarda hayatımıza giren ve sizi formatlayıp, her şeyiniz ile sizi düzene sokan kişidir. "bu insan karşıma çıktı mı acaba?" diye bir soru cümlesi yoktur. zira, çıktığı zaman kişi bunu çok net bir şekilde hisseder.
ulan herkesin ağzında doğru insan doğru insan. doğru insanı buraya yazarak bulamazsın kardeşim. ilk önce senin doğru olman gerekir. hem neye göre doğru?
kişiden kişiye göre değişkenlik gösteren konular bunlar.

mesela senin doğru kişi dediğin insanın davranışları bana gelmez/uymaz ise benim için doğru insan değildir o kişi.

siz doğru iseniz sadece bekleyin. o sizi bulacaktır.
Önce kendiniz doğru insan olun karşınıza çıkan doğru insanın hayatını karartmayin.
Doğru insanı aramamak.
onun sizi bulmasını beklemeyin.
Bazen hic tanımadıgın birine sırf bir paylasımını beğendin diye mj atmaktir.
Kopya çekin. Hile yapın. Rol kesin.
Bulacaksınız.
Boşverin etik ahlak yortusunu. Ebeniz zikildi üzülmekten romantizmden.
Doğru insanla kastedilen de neyse artık? içeriğini merak ediyorum; sanırım subjektif kıstaslar. Doğru olmayan bi insan bulup birlikte kendi doğrunuzu yaratın. Beklemek ne kadar saçma zaten sonuca da ulaşılamıyor, Harekete geçmek gerek. Bekleyin, o sizi bulur temennilerine ciddi ciddi inanmıyorsunuz umarım.
doğru insan mı kaldı ?
doğru olmak gereklidir. başkalarında aranan kusur veya güzelliklere sahip olmak gereklidir en öncesinden.
Olduğun gibi davranmak... Belki de bundan kaybediliyor, birine kendini beğendirmek için onun beğeneceği şekle girmeye çalışmaktan. hayat sadece bir sevgiliye sahip olmaktan ibaret değil. insan yalnız da yaşar, sen karakterine uygun davranmaya bak. diğer birkaç kişinin de dediği gibi, doğru insan olduğunda, doğru insanı bulacaksın.
herhangi bir şey yapmamak.
Doğru insansanız eğer o kişi sizi bulacaktır.