bugün

Adam gibi adamın yaptığı program gibi program.
müzikleri çok başarılı olan doğa programı. tam bana hitap ediyor , imrenerek izliyorum. şehir hayatından bağımı koparmayı başarabilirsem tam bu belgeseldeki gibi bir yaşam süreceğim.
Trt haberde an itibariyle. Sevenlerine duyurulur.
serdar kılıç'ın döktürdüğü ve bizlere çok şey öğrettiği program.
insanın doğa ile arasındaki bağın güçlü olması amacıyla serdar kılıç ve ekibi tarafından çekilen programdır.
serdar kılıç ve ekibinin bize doğayı aşık ettiren program, ilk bölümden itibaren izledim , bir bölümğnde balaban müzik aleyi ile hem çaldığı hem ey tarlaların hakimi yardım et bana gibi güzel kırgız türküsünü söylerken gözümden yaş getirmiştir.
işsiz güçsüz bir arkadaşın bir şeyler yaptığı program. evet.
Şu an dağın başında kendi yaptığı bir kulübede yanında aslan diye bi adamla sobada et pişirip yediler ve çay içtiler. ( muhtemelen de sigara da içti ) on numara bir ev ve ortam var. Gerçekten köyü ve doğayı bilen, buralarda yaşamış birisi. Ondan dolayı samimi gelmekte. Saz da çalıyor helal reyiz sesin de iyi..

Ama espri yapmaya çalışıyor bazen gülüyor kendisi ama aslan sus lan anten der gibi bakıyor. Bazen aforizma kasıyor serdar reyiz, aslan da vay amk der gibi bakıyor. Gülüyorum amk.

Not: o evden yapmaya karar verdim köyüme. Uzaklaşmak istediğimde gider orada kalırım.
tabii ki çoban şair ahmet aslan dır.
https://www.youtube.com/watch?v=ldume-_TyHM
https://youtu.be/U3pY9l-cMZA

Yorumsuz.
trt'nin son zamanlardaki ilk, tek ve muhtemelen son bilgilendirici, eğitici ve öğretici programı.
Az önce odun ateşinde antrikotu gömdü. Ağzım sulandı lan. TRT Türk'te.
An itibari ile fırın yapmaya çalışıyor.
şu an trt türk de olan program.

edit: cuma günleri gece 10 da başlıyor yamulmuyorsam.
evdeysem ve pineklemek istiyorsam mütemadiyen izlediğim program.
Ya adam nasıl mantar topluyor abv. Ben burada anca lahana sarması yapayım. Gerçek hayat bu deyil.
Her insandir. Iki tane gokdelen diktik diye dogada yasamiyoruz mu saniyorsunuz? Dogadaki duzen is hayatinda, dunya piyasalarinda, sehir yasaminda her yerde isliyor. Dogada olmayan insan yok.
görsel
görsel
Beyaz yakalı insana basic sevide doğayı tanıtmaya çalışan vasat program.

Programı özetleyecek olursak.

Girizgah: börtü, böcük, ot, bok... yakın çekim net background flu.

Gelişme: benim bi dedem varıdı... dedemin atı varıdı... ohhhh bok ne güzel kok... hımpfssss, hımpfssssss.... ahan burası kuzey... bak beri... beri bak burası kuzey... çünkü yosun bağlamış... kuzey burası o yüzden...

Sonuç: sazla tin tin tinitin tin tin...
odun yontarak proğram yapan torpilli.
adam kilin içine bi kaç tutam taze yaprak, sarımsak ve et koydu ateşte pişirdi güzel kokularla birlikte yedi. evet resmen yedi ve ben de izledim. böyle bir şey yapmadan ölmek istemiyorum. birkaç güne yapıp anın görüntüsüne atıcam .

edit: izlerken bile insanın mutluluk hormonunu arttıran doğa programı.

görsel
Muhtemelen plazada ya da kapitalist sosyetik bir semtte oturup akşamları Starbucksa giden doğa duyar kasıcısı bir sunucunun sunduğu programdır.
Kuru ağaç ve dallar ormanın hediyesidir yangın çıkarma yeter.
geçen gece yine izliyorum youtube den. serdar abi yarım kilo tereyağıyla 2 tane yumurta kırdı bi de şey diyo '' Doğanın kokusuyla havasıyla harmanlanınca bambaşka oluyor. '' Abi o tereyağıyla 20 gün yemek yapıyoruz biz .
adam orman geze geze para kazanıyo mantıklı iş.