bugün

(bkz: inevitable)*
rammstein grubundan christoph schneider'e bu oyunu çok sevdiği için verilen lakabıdır.
irc.doomates.com doom'cuların, siyah severlerin mekanı olmuş ilginç irc sunucusu kafa dağıtılası yer.
nice katil yaratmış güzide oyun. geçen gün yeniden yükleyim dedim, grafikleri berbatmış...
yıllar önce, bilgisayar denilen icadın aileler için çok matah olduğu dönemlerde, okulumda bilgisayar dersi olmasının da etkisiyle sahip olduğum bilgisayarımda oynadığım ilk oyunlardan biridir doom. yıllar yılları kovaladı, her sektör gibi oyun sektörü de kendini geliştirdi, yeniledi, doom ile başlayıp, doom 2 ile devam eden aksiyon son olarak doom 3 te doruk noktasına ulaştı. itiraf etmem gerekir ki; doom 3 beni şu yaşıma kadar en fazla etkileyen, korkutan, heyecanlandıran oyunlardan biri oldu. ama gelin görün ki beni korkutan doom'un ne boğucu, karanlık atmosferi, ne sesleri, ne de cehennemden fırlamış gibi duran yaratıklarıydı. doom'u her oynayışımda, henüz üçüncü sınıfta minicik ufacık bir öğrenci iken, ödevimi yapmak yerine bilgisayar başında canavarlara ayarı verdiğim sırada, babamın karanlıkları yaran tokadının ensemde şak diye patlaması gelir aklıma. aradan yıllar geçti, biz büyüdük, baba falan da yok artık ama hala oynarken işkillenirim, o tokat yine enseme inecek diye.
ilkokul yıllarımda bilgisayara aç bir çocuk olarak oynadığım ilk oyundur Doom 2-Hell on Earth .
duke nukem'in amca oğludur.
film ; güzel ama bazı yerlerde oyundan çok kopuyor. herkesin dediği gibi fps sahnesi mükemmeldi. ama genel olarak bakarsak film fena değildi.
oyun ; harika bir oyundur. özellikle bilgisayar oyunlarında çığır açmıştır. grafikleri ve platformu yüzünden her oynadığımda başımı ağrıtırdı. bir bölüm günlerce geçilmeye çalışılırdı.
nostaljidir. saygıyla selamlıyoruz.
tüm oyunları steam de 8 dolara satılmaktadır yılbaşına kadar.
doom denilince akla gelebilecek ilk sözcükler iddqd idkfa iddt şifreleri olsa gerekir. zamanın en popüler 3d oyunlarından bir tanesiydi. son zamanlarda bu tarz eski oyunları özleyenler için baya bir program ve internet sitesi açılmış durumda.
oyununu bilemem de filmi iyiydi be. özellikle son sahneleri. ölüm meleği(ripper) john'un süper insan olmasından sonraki o sahneler işte. oyun oynuyormuş izlenimi veriyor insanda. ama o çocuğa(kod adı çocuk) çok yazık oldu be. ilk göreviydi bebenin. onuruyla öldü ama. helal olsun.
üçüncü versiyonu çıkmış olan oyun: http://www.sosyotrend.com...doom-iii-bfg-edition.html
Liseliler bilmez. Efsane oyunlarimdandir. O zamanlar öyle pc.lerde 4 gb 8 gb ramler ne arar. 4mb ram olması yeterliydi bu oyunu oynamak için.
(bkz: My doom)
bir bilgisayar yazılımı ,virüs.
Greenmangamingden G2Adan veya Kinguinden 100-150 lira arasında alınabilecek oyundur. Tabi g2a ve kinguin gibi gri market sitelerden alırken aldığınız riski de göze alın.

Bununla beraber oyuna gelirsek, Single Playerı dehşet olmuş oyundur. FPS türünün özü olan quake ve doom tarzı safkan shooterları özlemişiz. Durmak bilmeyen aksiyon her daim ileri gitmek zorunda kalmak muhteşem müzikler muhteşem atmosfer ve sağlam bir yapay zeka. Bununla beraber üzerinde sınırsız silah taşıma reload olayı olamaması canın yüzdeyle hesaplanması ve nicesi. Sağlam bir CS ve COD oyuncusuyum yıllardır lakin hiçbir şey Quake 1 ve 2nin yerini tam manasıyla tutamamıştır gönlümde (efsane doomları oynamadan quake 1 e geçmiştim haliyle o doom grafikleriyle bir şey oynanmazdı) nitekim yıllar sonra o quakeleri ve doom oynamış için o doomların yerini dolduracak ve safkan shooter tarzının ölmediğini gösteren hala en iyisi olduğunu gösteren doom çıkmıştır. Çok uzun aradan sonra "eve gideyim de, işten çıkayım da oyunu oynayayım" dedirten ilk oyun olmuştur.

Multisini pek oynamadım ama oynadığım zaman içerisinde quake 3 kadar zevk aldığımı söyleyemem. Haritaları öğrendikçe o da olur herhalde.

Nitekim gri marketten veya greenmanden verilen paraya değen oyundur. Crackli versiyonu da kolay kolay çıkmaz. Farklı bir koruma sistemi kullanıyorlar neuvo mudur nedir öyle bir şey.

Oyunu yerenler ise muhtemelen ergendir. fps oyunu diye tank şöförü helikopter pilotu BFcilerdendir.

quake 2 cdsini cd playera takıp dinlememiş nesildir.

https://www.youtube.com/watch?v=jY6yBTYxLko
en son 12 gb'lık güncelleme gelen oyun.

anneni bananneni 12 gb'lık güncelleme mi olur ulan ayılar. fena.
ilk kurulumda steam üzerinden 60 gb civarı download edilen akabinde ise toplamda 25 gb update alan oyun.ne yapıyorlar amk anlamadımki.
efsane hesap makinesinde bile çalışıyor.
http://www.youtube.com/watch?v=NsN2JIRGHAo
(bkz: doom kitabı)
iç karartıcı müzikleri olan efsanevi Klostrofobik oyundur.
Zamanında Vaktin nasıl geçtiğini anlamadan saatlerce oynardım. Sabaha karşı yatmak icin masadan kalktıgımda tansiyonum düşer sürüne sürüne yatağa zor varırdım.
Capslerine bakmak bile baş dönmesi yaptı.
Hele oyuncunun asit kuyularına falan düştügünde inleye inleye ölmesi aklıma geldi. Fena oldum resmen.

görsel
yazın çekeceğim ps4 ile oynayacağım ilk oyun olucaktır. daha önce hiç doom oynamadım fakat bir quake fanı olarak doom oynamanın vakti gelmiştir. çok heyecanlandırmakta beni şimdiden.
kanımca son yıllarda çıkan, fps oyunlarının hakkını veren en iyi oyun. ortalığın kan ve cesetten malamat olduğu, deştiğiniz ifritlerin ve yaratıkların haddi hesabının olmadığı, lüzumsuz sinematiklerle sizi pek oyalamadığı bir oyun efenim. oturun sabahlayın. yaratık öldürün. zulümdür, zalımdır ama lazımdır.
fps oyunların atasıdır.
bir metal türüdür içlerinden en sevdiğim grup my dying bride dir aynı isimle anılan blood and gore oyunu da bulunmaktadır gba da bana hoş vakitler geçirtmiştir.