bugün

“don juan bir harp adamıdır; fatihlerin örneği ve en safı, en hakikisidir. zira elde ettiklerini anında terk eder.”
kaç farklı kişiyle seviştiniz sorusuna muhatap rahmetli abimizdir.
aynı zamanda inebahtı savaşı'nda osmanlı donanmasını yenilgiye uğratan haçlı donanmasının ispanyol amiralinin adıdır.
çok kadın hiç kadındır oğlum yanlızlıktır sonu diyen tarihi figür.
don markası için seçilebilcek en güzel isim. juan donları! jean'le çağrışım yapıyor. harika bir marka olur bence.

edit: juan marka olmuş bile (#13473576)
severek kullandığım boxer don markasıdır.
topkapı sarayını gaylerin doğduğu yer olarak tanımlamış şey. 2 kere düşün 1 kere konuş demişler, mümkünse sen hiç konuşma!
okkalı bir orta sınıf iki yüzlülüğü,ahlak ve din eleştirisi yapmış oyundur.şimdi bu karaktere ''ögh kaka bok'' demeden önce aslında neyi simgelediğine bir göz atalım.kadınları elde edene kadar onlara delicesine bir bağlılık ve aşk besler,elde ettikten sonra ise ortadan kaybolur.lakin Don Juan bildiğimiz Casanova'dan farklıdır.çünü Casanova iki yüzlü bir çapkınken,Juan onun aksine ''varoluşçu''luğu simgeler.kadınları kandırmaz,kadınlar onu oldugu gibi kabul eder ve hep geri dönmesini beklerler..sonunda yıkıma sürüklense de Juan bir seçim yaptığı için bu yıkım onu kahraman yapar.çünkü hayattaki seçimlerimizdir bizi var eden şey.evet yaptığı şey yanlıştır ama yiyip,içip,sıçan ve koyun gibi toplumun tabularıyla yaşayan orta sınıfa bir baş kaldırıdır.(oyun da bunu savunur zaten)çünkü eğer don juan iki yüzlü bir sapık olsaydı oyunun kahramanı değil anti-kahramanı olurdu. yani ben ''hayatta hırsız yada fahişe olmayı seçiyorum''dediğimde kimse beni yadırgayamaz.çünkü bu benim seçimimdir.bedelini ödemeye de hazırım demektir.hatırlarsanız oyunun sonunda juan'ın yardımcısı ''gitti paralarım..'' diye sonlandırır oyunu,bu da ahlak savunucusu orta sınıfın iki yüzlülüğü simgeler moliere..onca olay olur,efendisi yanar ama dine ve tanrıya bağlıymış gibi gözüken ve ahlak üzerine tembihlerde bulunan uşak sonunda ''paralarım..'' der. zaten moliere göre Juan bir protestodur..varoluşçuluğun anasını ağlatmış kahramandır(her ne kadar ahlak dışı isler yapmış gibi görünse de).yüzeysel okumadan ziyade biraz Sarter kafasıyla okuyunuz.ozaman yazarın ne demek istediğini daha rahat anlarsınız.
''nasıl en koyu karanlık
en şiddetli fırtınanın habercisiyse
ne kadar gizlense de
kendini ele verir tutku''
Casanova'nın aksine bu don juan isimli çapkın gerçek değil efsanedir. Kadınları ayart ettikten sonra onlarla dalga geçen bir sapıktır. Ona göre kadınlar şeytandır ve onları yoketmenin tek yolu cinsel ilişkiye girmektir. Hastalıklı bir düşünce tabi..
70 yaşına gelsede aklı t.şaklarında olan insandır.
6.nesil çaylak edilmiş yazar.*
alkol aldığı iddia edilen yazar. ayıp günah şu 4 aylarda.
şu an aygırlık yapan arap atı.
ayrıca richard strauss'un ünlü ve müziği rengarenk bir senfonik şiirinin kahramanıdır.
(bkz: alkol içecek olan iki kanks/#5546684)
şöyle bir başlık-entry ikilisiyle şahsıma akşam akşam oh yeah man dedirten yazardır. buna forum yazarlığı da denmez, başka bir şey bu.
acayip, çok acayip...
(bkz: vardı bundan bizde)
(bkz: don juan de gürcü)
nedense başlık açıp altına anı yazan bir yazar. facebook gibi..
(bkz: okulda müdürün arama yapması)
6. nesil yazar. aynı zamanda nesildaşımdır.*
başlık açıp altına bilmece girdiğini gördüğüm yazar.
maşallah, allah nazarlardan saklasın.
(#5543183) nolu entrysiyle ekran karşısında beni hayretler içerisinde bırakan yazar. birazdan gidip soğuk bir duş alıp, tekrar okuyacağım. tek temennim uyku sersemliği. saat 14:30 olduğu için çok ümitsizim ama fakirin ekmeğinin peşindeyiz işte.

edit : sadece bu entry değilmiş lan, nedense rahatladım.
format uleması bir 6. nesil yazar. *
6. nesil yazar. aramıza yeni katılmıştır.
(bkz: hoşgelmiş)
don juan: dur yediğim kızların bir listesini yapayım..

gerci leydi elenora yı yememistim ama sevismistik..onu da listeye alayım.

erkin:naptın lan don juan.yedin mi dunku kızları..yaman adamsın valla bi kulagımızın arkası kaldı ehe ehe.

don juan: fakat erkin in ben yedikce sevinmesi...

umut sarikaya