bursa'da hocam şeklinde hitap edilen kişilerdir.
dolmuşta buldukleri eşyalardan dekor yapmalarıyla derya baykalı aratmazlar. tokalardan vites süsleri,küpelerden bilekliklerden perde süsleri.akıl alır gibi değil.
dolmuşu, tanıdıklarının üzerine sürüp mesafe kısaldığında ani bir direksiyon hareketiyle kendisinin soktuğu gereksiz tehlikeden kurtardığı yolculara "bak ben ne kadar usta bir şöförüm" mesajı veren ilginç kişiliklerdir bunlar. diğer şöförlerle aralarındaki samimiyet görülmeye değerdir. iki dolmuş kırmızı ışıkta yan yana geldiğinde pencereler açılır; espriler eşliğinde pencerelerden fırlatılmak suretiyle sigara paketi vb. bilumum malzeme alışverişi yapılır.
bugün de birkez daha anlamış bulunuyorum ki her konuda haklıdırlar ve her konuda bahaneleri vardır.
Düt düt düt yapınca yolcu geleceğini sanırlar. Hızlı olarak seyir halindeyken bile. Uçarak yolcu geleceğini falan düşünüyorlar heralde. Hastalarıyım.
-arkadan vermeyen var mı?
-abla kalktı otur.
gibi cümleler kullanan ve bu sözlerle ticaret yapıp para kazanan kişidir.
yoldan geçen adamı zorla dolmuşa bindirmek için gereksiz bi uğraşları vardır. abanırlar da abanırlar kornaya. adam binmeyecek, binse durdurur elbet. neyin kafasını yaşıyorsunuz ki siz?
bügün sabah saatleri suları saat 09:00 gibi bindim dolmuşa, yazın o kavuran sıcağından dolayı dolmuş tıklım tıklım, herkes de inanılmaz bir ter ve apıç arası kokusu, ön sıralardan bir başı kapalı götü bayındır ovası gibi olmuş bir kadın kalktı, fırsat bu fırsat yaşlı teyzelere ve dedelere yer vermeden hemen kaptım ön koltuk dan yerimi, çünki bitkin bir haldeyim sabah sabah kendimde olmam pek, şimdi bana diyeceksiniz '' vicdansız, şerefsiz, siz gençler nasıl bir götsünüz'' diye varsın olsun canınız saolsun, evet vicdansız şerefsiz bir adamım neyse, ön koltuk da otururken, dolmuş durak da durdu ve genç güzel bir turist kızı bindi dolmuşa, o tıknaz içinin pisliği suratına yansımış dolmuş şöförü, kızdan tam normal bilet fiyatının 10 katı para aldı, ve o dolmuş şöförüne hormonlarım halay çekercesine küfür ettim, ve bir kez daha anladım ki, bu dolmuş ve taksi şöförlerini, öldürdükleri kadar var, allah bir yerde cezalarını yedikleri haram paraları çıkartıyor bunlardan.
Trafigin tanrilariiiiiiiiiiiiiiiiiiii. *
Trafigin tanrilariiiiiiiiiiiiiiiiiiii. *
içinde tuvalet olmayan evlerden büyükşehirlere gelip trafiğin içine eden pislikler sürüsü.