bugün

düpedüz beyinsizliktir.

tam başlık akpnin ekonomik icraatlarına baglamaktı ama kuşa dönderip bu şekilde sundum.

şimdi adalar 16 iktidarda bu mına kodumun doları yüksele yüksele 16 yılın sonunu mu buldu, herhalde bu çok gündemde tutulan bir soru olacak ki bazı embesiller " işte tüketim toplumun dış borçlanmanın geldigi nokta " budur gibi bik bilk çok bilirmiş gibi yorumlar yapmışlar.

ecevitte mi tüketim toplumu yaratıyor, sürekli özelleştirme yapıyordu.
adamın koalisyonun başı oldugu dönemlerde dolar tam 6 katına çıkmış böyle 2 katı da degil.
2 seneden kısa bir süre içinde olmuş bu durum.

ecevit denilen herif rte ile izledigi politikaları mı izlemiştir hayır asla tam zıttı.

o halde sikimsonik dolar uzmanları bunu nasıl ekonomiye baglıyorlar onu anlamıyorum.

hayır adamlar 16 yıldır iktidardalar dün ne yapıyorsalar bugünde aynısını yapıyorlar bundan 10 sene önce akp iktidarken dolar naz mı yapıyordu zaman mı kolluyordu.
16 yıldır ülkeyi yönetenler değil tabi ki izzet altınmeşe sorumludur.
kuduruyorlar,
ağzınızdan köpükler saçarken adamlar size gemiciklerinden el sallayıp gülecekler, siz kudurduğunuzla kalacaksınız.
makarna kafalar sizi.
görsel
bkzlı entry giren beyinsizlerin göstermeye çalıştıkları şey şu sanırım ben beyinsizim bu konuda fikrim yok fikri olana domalıyor destekliyorum o kadar.

yahu de ki şu şu mesele oldu bu da doların yükselmesine neden oldu.

misal de ki adamlar üçüncü köprüyü yaptılar bu da şuna neden oldu, e zaten yapıyordular.

akp dün ki akp, tek degişiklik fetöyle aralarına mesafe koydular.

o gün bugündür zaten doları dogrultmanın imkanı yok.

ölse gitse şu piçte kurtulsak mk.
nefesini 10 dk tut kurtar bizi.
la 16 senedir, bu memleketi fredi merküri mi yönetiyordu da ?

reyiz ; bağa bir daha oy verirseniz, doları fayızı enflasyonu

düşürecem diyor ? madem bildiği bir şey var ? neyi bekliyor ?
lan hala fetö diyor, vurun lan beni. öldürün.
görsel
kesinlikle yanlış bağlamadır.
ekonomin geldiği durumun tek sorumlusu sümerlilerdir.
(bkz: kafan güzelmiş güle güle kullan)
Ecevite gelince ekonomi AKP'ye gelince değil hatta sebep fetö he, AKP ekonomik sıkıntılar üzerine geldi ve bunun üzerine gidecektir korkunun bu yüzden.
her ne kadar moğol değil, japon olsam da

hülagu çok sevdiğim bir şahsiyettir.

bunu asla anlayamayacak tiplerle de tartışmam.

döviz veya faiz bir sonuç değil sebeptir.

dolara bir şey olduğu yok.

yabancı yatırımcı ; seni ve politikalarını beğenmiyorum diyor.

sen bunları nasıl anlarsın ?

onu bilmiyorum.
ecevit döneminde doların yükselmesi politikalar sonucu degil ecevitin abd karşıtı tutumu sayesinde olmuştur.

kendisinden ölümüne nefret ederim ama bu tavrını desteklerim.

ki o dönem dedigim gibi 6 katına çıkmış muhtemelen şimdi de boyun egmezsek aynısı olacak.
doları kullanmayalım, protesto edelim diyen bir akp seçmeninden sen başka ne beklersin ki;

hadi doları kullanma bakalım. herşey dolar ile alınıyor. Hey yavrum hey sen neden bahsediyorsun bik bik ötemeyen bülbül gibi.

bak işte eğer kendi köylünü, çiftçini savunup üretim yapsaydın, şimdi dışarıya daha az bağımlı olurdun anladın mı?

o köprüde neyse...
farkındaysak

akabe yancılarına sattığı tüm kurumları tl olarak sattı

ama köprüler bilmemneler ; hepsi dolara endeksli

ya neden ? çünkü vatandaşa giriyor.

büyük fotoğrafı hala göremeyenlere

anten de vardı.
yanlıştır! sorumlu chp'dir!...

biriken borcun bir saatten sonra döndürülemez hale gelmesinin kaçınılmaz olduğunu anlamayan malların boş laflarına bir bakın.

efendim şu kadar yıldır şöyleymiş de böyleymiş de... borcun azsa borçlanmaya başlar başlamaz batmazsın. biraz zaman alır... aradaki zamanda el parasıyla yer, içer, mal edinir, bir bok yaptığını sanırsın ama gün gelir borcunu değil ödeyecek, döndürecek kadar bile borç bulamazsın.

hele ki memleketinde enflasyon yüksekken faizleri arttırmazsan hiç bulamazsın.

lan siz nasıl osmanlı torunusunuz? madem osmanlı torunusunuz şu borçlanma işleri nedir, sonu nereye varır neden bilmiyorsunuz?
böyle düşünen embesillerin babaları/dedeleri de zamanında bütün dünyayı karşısına alıp kıbrıs barış harekatı yaptığı için ambargolarla karşı karşıya kalan ve ekonomik olarak dar boğaza giren ülkemizin zamane hükümetlerine laf söyleyen gerici piçler işte.

bunu siz de dediniz, koalisyon hükümetleri ekonomisi dediniz, ecevit ülkeyi batırdı dediniz, demediniz mi?

eee o zaman bunlar ecevit'in yönetememesi kaynaklıydı da şimdi niye dış mihraklar? kaldı ki o dediğiniz dış mihraklarla kol kola gezen mevcut hükümet, tüm hepsini karşısına alıp gidip aslan gibi kıbrıs'ı fetheden de o beğenmediğiniz hükümet.

yatacak yeriniz yok lan sizin, vatan hainisiniz.
evet şahsen ben chp'ye bağlıyorum.
sorun doların yükselmesi değil beyniyle cima ettiğim, sorun senin paranın dolar karşısındaki yükselişe tepki veremiyor oluşu yani ekonominin yerlerde olması.

senin anlayabileceğin şekile getireyim, süzgeçten geçirip geçirip en son şu hale getiriyorum ki anla diye;

ürettiğin tek bir çöp bile yok. herşeyi ithal ediyorsun. ithalatı da dolara endeksli yapıyorsun. dolayısıyla senin paran (tl) buralarda geçmiyor artık. kapito ?
görsel
büyük haksızlıktır.

biz yalağa bağlıyoruz. komşular direğe bağlıyor.
Oysa saçımın tellerine bağlaması gerekir.

Saçının telllerine Gönlümü taktı kader
önce elimden tuttu sonra bıraktı kader
bir çift yeşil göz için ömrümü yaktı kader
önce elimden tuttu sonra bıraktı kader
önce yüzüme güldü sonra bıraktı kader
sıkıntı şu dolar yükselmiyor tl düşüyor. öncelikle sıkıntıyı doğru adlandır, doğru soruları sor kendin bile cevapları bulabilirsin.