bugün

8,93 şuan. evet.
Dolarla maas alan ipneler dotuyle güluyor şu an.
Turk parasi pul oldu.
8,96 oldu. evet.
Tl yi dolarla mı alıyorsunuz. Dolarla mı köprüden geçiyorsunuz? Hayır. O zaman sorun yok.
9'u geçerek 9,01 türk lirası olan kur. evet.
Allah Allah diyerek atağa kalktı gidin gaz benzin yağ şeker un makarna alın çünkü çok büyük saçmalıklar yapacaklar.
faiz kararı sonrası hoplayan kurdur. evet.
demin 9,67'yi görmüş olup şu anda ise 9,62 olan kur. evet.
Sonra 12 liraya çıktı.

görsel
bu kurda, KAPANMA sapıklarının da payı var. Bak, ekonomiyi kapattın, zaten boktan olan işler iyice bozuldu. Üstelik ne aşı işe yaradı, ne de kapanma! Üstüne de MEGA DEVALÜASYON oldu.

Bir daha kapanalım mı?

ister misiniz?
görsel
Kuru kuru geçiriyor.evet.
Gurbetciler ellerini sivazlıyor şimdi.
Yine tırmanmaya başladı. Çarşamba günü de fed açıklaması var, allah yardımcımız olsun.
16 ya düşmüş. yaşasın reisimiz çok yaşa ırrkımız çine beddel kırkımız.
çok yüksektir. yakında daha da yükselmesi muhtemeldir. lakin şu an eski zamanlardaki gibi bir yükselme olursa anamız ağlar. nedeni ise ülkedeki enflasyonun çok ciddi bir biçimde dolara endeksli olmasıyla alakalı.
Rabbim yürü ya kulum diyor.
2023 yılı için 21,50 tl ortalama tahmin edilmiş. benim iyimser tahmini 23,5 tl. seçimlerden sonra çılgınca yükseleceğini düşünmekteyim.
SADECE SEN Mi TAHMiN EDiYORSUN APTAL ŞEY. KENDiNi ZEKi SANMA.
2019 dolar kuru: 5,28
2023 dolar kuru: 19,31.
2019 aylık asgari maaş = 378 dolar
2023 aylık asgari maaş = 500 dolar

2003 aylık asgari maaş = 100 dolar.

Ayrıca 1 Euro = 148 Japon yen’i.
Demek ki kur hiç bir sikimi ifade etmiyormuş.

Çapulcular; havlamaya devam edin.
Yine de şahlanıyor.
1,7 lirayken çok deyip almadığım masaüstü bilgisayarın şu an sadece klavyesini alabiliyorum.
Bu aralar yerinde durmayacağı aşikar.
14 gün daha tutarlar.. ondan sonrası malum..
66 dolara bileklik almayı planlıyorum. 1300 tl filan yapıyor sanırım. parayı kenara koyup dolara çevirmem lazım. tl olarak tutmak çok sıkıntı çünkü bir artarsa bu kur olur 66 dolar 2500 tl filan. sonra vay efendim neden almadın da zamlanınca aldın.