bugün

1978 de ege üniversitesine bağlı olarak kurulan sonradan 9 eylül üniversitesine bağlanan izmir buca' daki hukuk fakültesidir. izmir ve yöresinin tercihi nedeniyle bir zamnlar istanbul hukuk' tan bile yükdek puanla öğrenci almaktaydı. şimdilerde 40 ' ın üzerinde hukuk fakültesi açılması ile ilgi azalmış olsada kaliteli bir bölümdür. okulda bir lise havası olup sevimli bir fakültedir.
çevresinde metrekare başına 75 fotokopici düşer.
4.sınıfta seminer hazırlatıp ardından 1 dönem boyunca dava dosyası hazırlatarak öğrencilerinin öğrencilik hayatlarının son günlerini zehir eden fakülte.
büyük umutlarla tercih edip kaydolduğum, kendisine olan umutlarımı günden güne eriten ,yok eden bir eğitim anlayışına sahip okul.türkiyenin en eski fakültelerinden olan bir okulda hiç mi dersini koşa koşa dinlemeye gideceğin bir hoca olmaz be kardeşim.

final ve vize zamanında çalışma salonunda ders çalışmak için sabah en geç saat 9'da yer kapmak gerekiyor yoksa nah sana baklava.
Buca'da konumlanmış fakültedir.

Bünyesinde kaliteli hocaları vardır.

bu kadar.

not: basketbol takımı için sağlam bir center'a ihtiyaç vardır. *
Neredeyse tüm erkek öğrencilerinin eğitim fakültesindeki öğrencilerden daha fazla beyaz kafe ve Cafettoya devam ettikleri fakültedir. Hatta birçoğunu eğitim fakültesinin hocaları da tanırlar.
1995-1999 yılları arasında ara sıra takıldığımız okulumuzdur. !999 mezunlarının hemen hepsinin bulundukları illerin sayılı avukatlarından olduğu gerçeği yadsınamaz. Eğitimi son dönemlerde nasıldır merak edilir.
bir arkadaşımın sırf pdö (bkz: probleme dayalı öğrenme) dersleri olduğu için ilk tercihine yazdığı fakat ertesi yıl pdö derslerinin kaldırıldığı fakülte.
Taşınacak olan okulum. Tınaztepeye temelleri atıldı.
Türkiyenin 3. büyük hukuk fakültesidir.
gazi hukuk tutmasaydı içinde bulunacağım ilim irfan yuvası.
1978 yılında ege üniversitesine bağlı olarak kurulup, 1982'de dönemin yeni kurulan üniversitesi olan deüye bağlanmıştır.
binası eskidir. yenisinin temelleri yıllardır konuşulagelen söylentilerden sonra, birkaç ay önce atılmıştır. şimdi de 2015'e kadar biteceği söylenmektedir.
öğrenciler 5 kişilik sıralara 6* kişi oturarak ders işlemektedirler.
yerini de beğenmeyenleri fakülte tınaztepe'ye taşınınca görürüzdür.
ne olursa olsun severim, okulumdur.
Dekanı kötü bir insan olan hukuk fakültesidir. bu zat kibirlidir. derste öğrenciyi rencide etmekten, her şeyi kontrol eder görünmekten geri durmaz. şu vakte dek desteklediğim bir görüşü, bir duruşu olmadı; bildiğimiz skandal tanımı onunla yeniden şekilleniyor. sevmiyoruz onu.
Tıp fakültesi kadar havalıdır. Sahi var mı tıp?
son Osym sınavında Marmara Hukuk'un gectigi fakultedir. Istanbul'un hocalarını ozellere kaptırması, Ankaranın puan yuksekligi nedeniyle puanının artmasını bekledigim, buna ragmen Marmara'nın ogretim kadrosunun korunması nedeniyle gectigi universitedir. Dokuz Eylul'un egitim acısından dustugu dillerde dolanmakta. Ozellikle Istanbuldaki hukuk yazacak ogrencilerde 1-2 sene oncesine kadar Izmır e kacma hevesi varken kullerinden dogması gereken bir fakulte. Biraz toparlanıp reklam ihtiyacı var sanki.
özel üniversitelerin izmir'de de çoğalması ve açılması en kolay olan hukuk bölümünün de hepsinde olmasından sonra paranın inanılmaz cazibesi nedeniyle öğretim kadrosunun önemli isimlerini bu kurumlara kaptıran ancak halen kalitesini korumak için çabalayan okulumdur.
bu sene yerleştiğim okuldur gidicez,görücez.
sırf muhammet özekes için gidilesi bir üniversite. ama her şeyin bir aması var:

akademik kadroda muhammet hocamınız olmasıyla iş bitmiyor, akademik kadro olarak ankara üniversitesi, istanbul üniversitesi ve marmara'ya göre açık ara geride. verdikleri eğitim kaliteli kuşkusuz ama arada kaldım be sözlük. yazıp yerleşsem buraya, nedense içimden bir ses "burayı yazdığından dolayı pişman olacaksın" diyor. ondan marmara hukukun 2. öğretimi mi üste yazsam yoksa 9 eylülü mü üste yazsam arada kaldım. hukukçu arkadaşların özelde aydınlatmalarını bekliyorum. bir de belirteyim, dgs ile gireceğim, tercih dönemi bittimedi mi yeaaa demeyin sonra.
mine akkan hoca hala ders veriyorsa başka bir güzel olan fakültedir.
bir arkadaşımın mezun olduğu fakültedir. iyidir iyi. yalnız buca'da olması kötü gibi.
14bin 500leri alarak ogrenci kalitesi dusmemistir. Katsayi olayi kalktiktan sonra edebiyattan felsefeden gram cakmayan iki satir kitap okumamis nerd sayisalcilarin matematik cozerek girmesiyle kalitesi yukselmedigi gibi.
okuma, yarım bırak. bu ülkede işe yaramaz. git, irlandalıdan boks dersleri al.
Önümüzdeki yıl yazmayı düşündüğüm üniversite. Yorumlar pek iç açıcı olmasa da.
allah aşkına seçmelileri açıklayın amk.
muaf mıyız değil miyiz öğrenelim!!!
plan yapcaz plan!

bir okul.

ekleme: allah aşkına kalıbını cümleye yakıştı diye kullandım la.
sonra soruyonuz '' inanıyon mu '' diye.
sormayın amk.
sormayın.
bir tane hocası var ki isim vermek istemiyorum ama şöyle tarif edeyim medeni hukuk anabilim dalı üyesidir, büte kalan öğrencileri sevmez ve geçilmesi imkansızdır falan filan. dersini alanlar kimden bahsettiğimi zaten çoktan anlamışlardır.

öğrencileri kafasında niteliklerine göre sınıflandırır ve ona göre geçirir.

hocanın dersini(mesela medeni, mesela borçlar genel, mesela eşya, mesela borçlar özel, mesela miras, mesela aile) verme rehberi:

1-) vizelerini biraz kolay yapar ortalaması 50 üzeri olur ve çok iyi öğrencilerini muaf eder

2-) finali ortalamanın üzerinde zor olur çünkü gözbebeği olan çok iyi öğrencileri zaten muaf olmuştur. finale az(!) çalışanlar eğer vizesi yüksekse geçer; vizesi düşük olanların çok çalışması gerekir(dağlar denizler kadar mesela), yoksa geçemez.

3-) bütünü geçebilmek için, kendi ifadesiyle, derse tamamiyle hakim olmanız gerekir. tez konusu olacak şeyleri soru olarak sorar. gözbebeği öğrenciler vizede dersi zaten vermiştir, geri kalan çapulcu(!) takımın ise iyi olanları finalde vermiştir, büte kalanlar ise her şeyin en kötüsüne layıktır çünkü öğrenci dediğin büte kalmaz.

hocam atladığınız birkaç nokta var:

1-) iyi öğrenciler vizeden zaten muaf oldu finalde bunların icabına bakayım mantığınızı yargılamak haddimize değil ama öngörülemez olduğunuz için öğrencilerin eli ayağı birbirine giriyor

2-) bir nedenden dolayı vizelerin bir tanesinden kötü not aldıysak telafi şansı kesinlikle vermiyorsunuz, herkes usanmış durumda.

sözlerimi sizlere yazdığım bir beytle tamamlamak istiyorum:

vizede veremediysen finalde beter ol,
finalde veremediysen bütte görüşürüz.