bugün

ota boka ilaç yazmak.
Askerlere rapor vermemeleri.

Onların ben amına koyim çok ayıp ediyorlar.
Hasta bebeği babası doktora götürünce insan yerine koyup da hastalığını söylemeyip şu ilaçları kullan diyerek başından savması. Yıl 1985 filan işte. Sayelerinde bebekken şehadet mertebesine eriştim orospu evlatlarının. Çok sağolun beyinsizler.

(bkz: Ölümü beklenen hastanın iyileşmesi)
Hasta olmayanı hasta olduguna inandırmak.
Bir sik bildikleri yok ancak masa basinda ilac yazip catir catir devletin parasini yerler bana denk gelirse böyle bir doktor tek bir soru sorarim hastayi tedavi edince teshis ne doktor derim sonra amina korum zirvalarsa amina koydugumun itleri.
Yıllar önce anam hamileyken yanlış tedavi sonucu düşük yapmıştı kadın doğumcu binbaşıyı babam komalık etmişti, yıllar sonra panik atak hastası olan anneme yıllarca tansyon tedavisi uygulayan doktoru da ben dövdüm. Netice itibari ile bizde hekim sopalamak bir gelenektir.
Gidin sizde baytara muayene olun yada bitkisel otlar kullanın ne gerek var doktora tvde artık otlarla kendimizi tedavi edebiliyoruz bu cahillikle biz dünya birincisi oluruz birde iyiymiş gibi bu gibi salakça entrylere cevap yazmalar.
parti kurmamaları. Halbuki asaya sarılmış yılanla gözü kapalı elinde terazi tutan kadın birleşse şu an özerklik sorunumuz olmayacaktı.

(bkz: bokunu çıkardınız yine)

Neyse, bizde zaten kadının gözü açık. Kafadan yatarmış bu proje.
Bizzat şahit olduğum bir olayda çocuk koşmuş ve biraz dalağı şişmiş babasıda bir hışımla doktoru hastaneyi ayağa kaldırır sonuç çocukta bişi yok fakat adam anlamaz cahildir .
boğazına balon kaçan çocuğu tedavi etmeyi beceremeyip, çocuğu 2 saat debelendirip sonra başka hastaneye sevketmenin akıllarına gelmesi. Ve çocuk başka hastaneye giderken yolda ölmesi, kabul edin şerefsizsiniz para için yapmayacağınız yok, kabul edin ailesi gariban diye yüzüne bakmadınız o çocuğun.
uzun lafın kısası, cenabi mevla ne onlara muhtaç etsin, ne de onlari başımızdan eksik etsin, vesselam.
elime dikiş atarken ara verip birden telefonla konuşması.

seni unutmayacağım oç.
sağlık ocagına gidince doktorun kalp sorunun var özele git demesi özele gidince doktor biseyin yok demesi ve iki doktorun soyadının aynı olması ilginç değilmi.
en büyük kahpelikleri memur olduklarını unutmalarıdır.