bugün

öyle demeyin lan adamlar hakkaten çalışıyor.
görüyorum gözleri sulanıyor acillerde uykusuzluktan.
Evet kesınlikle ihtisas boyunca haftada 2-3 gün nöbetçi olmak yatmak demek oh hastane mis sıcacık, gece boyu sarhoş beyinsiz insanlarlada muhattap olmak cabası.
yan gelip yattıklarını iddia etmiyorum. fakat o altı yılın acısını ömrünün geri kalanında gariban hastalarından çıkaran o kadar kanıbozuk doktor var ki... bunlardan birini geçen güz annem ameliyat olduğunda bizzat pıçaklayacaktım. lavuğun yüzünden bizim gençliğimiz yanacaktı, okulum yarıda kalacaktı hatta belki hasta annem kederinden tamamen yitip gidecekti... bunu okuyan burnu havada götü göğe ulaşmış doktorlar bilsinler ki bazılarımızn, onların o aşağılık egolarının altında kalmaya göz yummasının tek nedeni azıcık daha düşünmektir. yoksa ne bırstığımızdan sizin o sigara kokan nefesinizi çekiyoruz ne de çok kibar aile çocuğu olduğumuzdan. vesselam!
Bi de utanmadan ülkeyi terk ederiz diye tehdit ediyorlar. gerçekten bitmiyor, tükenmiyor istekleri; ülkenin yarısından fazlası asgari ücretle geçinmeye çalışırken, halen para istiyorlar, veriyor devlet (yani biz yurttaşlar) ama daha fazlasını istiyorlar. milyon para versek anında kabul edecek yüzsüzlükte insanlar bunlar, nasıl yaşayabileceksiniz ya? hiç mi insanlık duygusu yok sizde.

ayrıca bunlara gidince kim düzgün davranış görüyor? bu kadar kendini beğenmiş, egoist başka bir insan topluluğu var mıdır? ülkedeki tüm yurttaşların vergisiyle bunları okutuyoruz, geliyorlar tepemize çıkıyorlar ve sürekli para istiyorlar.

Devletin yapması gerken tıp okuyacak kişilere okula başlarken taahhütname imzalatmaktır. Aldığı eğitim süresinin iki katı kadar zorunlu hizmet yapmak zorunda olmalıdır tıpçılar.
--spoiler--

devletin yapması gerken tıp okuyacak kişilere okula başlarken taahhütname imzalatmaktır. aldığı eğitim süresinin iki katı kadar zorunlu hizmet yapmak zorunda olmalıdır tıpçılar.

--spoiler--

Asgari 12 senede azad ediyor adamı. Köleleştirmedeki vizyona bak. 19. Yy da Büyük britanya kralı yapsan koca imparatorluğu 20 günde mahalle bakkalından veresiye alacak duruma sokar bu kafa.

Lan hadi fikrinizin zaten değeri yok, bari hayalleriniz biraz kaliteli olsun.
Malesef devlet hastanesinde ki doktorların çoğu hastayla ilgilenmiyor. iyi doktorlarda var tabi ama nadir. Ülkemizde meslek ahlakı edinemiyor sanırım insanlar. Bir yakınım geçen seneden beri bel bacak ağrısı yaşıyor, ki günlük yaşamını inanılmaz zorlaştırıyor bu durum zar zor randevu alıp hastaneye gidiyor. ortopedi benim alanım değil diye beyin cerrahiye gönderiyor o ilgilenmeden fizik tedaviye gönderiyor bir iki ay boyunca ağrısıyla böyle 4 bölüm gezdi en son bir röntgenle ve tanı koymadan bir ağrı kesici ilaçla kadını yolladılar. Yazın kendiliğinden agrıları dindi, bu ay yine başladı en son araştırıp bir doktora gittik ve direkt olarak mr istedi daha önce gittiği bölümlerin istememesine de şaşırdı. Yani demem o ki baya baştan savılıyor. Bu şekilde alınan para haramdır.
Sağlıktan tuttun da teknolojiye kadar dünya birincisiyken bu olanlar da neyin nesi.
Verin doktorlara 100 bin maaş da bi sussunlar aq amma kafa siktiler be.
Doktorluk maliyetli bir eğitim gerektirir. 6 yıl tıp fakültesi eğitimi sonrası 3 ile 6 yıl arası değişen uzmanlık eğitimi almaları şarttır. Bunun yanında pek çok eğitim ve seminerlerde almaları gerekiyor. Zaman zaman 24, zaman zaman da 48 saatlik nöbetlerle mesleği icra etmek zorunda kalıyorsunız. Her gün yüzlerce hasta ve hasta yakınlarıyla ilgileniyorsunuz. Bazılarına tedavilerinin iyi geçtiğini, maalesef bazılarına da tüm müdahalelere karşı ölüm haberi veriyorsunuz. Her hasta karşısında iyi bir doktor bulmak ister. Yan gelip yatıyor muyuz bir daha düşünün. Bir sistem sorununu sadece doktorlara yüklemek cehaletten başka bir şey değildir. Sağlık sistemi doktor, hasta ve yönetimden oluşur. Olay sadece randevu alıp muayene olmakla bitmez. Siz mesleğinizi ekmek parası kazanmak için yaparken doktorları sadece amme hizmeti yapan kişi olarak göremezsiniz. Bizim de geçindirmemiz gereken aileleri var ve sizden farklı olarak bir de hayat kurtarma misyonumuz var. Randevu alamayınca doktora değil, randevu veren sağlık sistemine giydirin. Sapla samanı karıştıran zekanın kimseye faydası yok. O taktığınız doktor maaşları da sandığınız gibi değil, yüksek olan o rakamları sadece ünvanlı doktorlar alır.
Ama fakirler ezilsin fakir kalsın dimi?..

Tanım : ezik bir doktor beyanı.
Doktor değilim fakat büyük bir istifa dalgası geliyor, onlarca doktor tanıdığım var çoğu da farklı şehirlerde.
Akp bu sistemi de müthiş başarısıyla bu hale getirdi. Kusun nefretinizi doktorlara, elinizde hasta yakınlarınız hastanelerde koşunca daha çok sövün hatta. Avrupada 15-20 hasta bakınca yoğun gün diyorlar oradaki doktorlar türkiyede ise adam günlük 60-100 hasta bakıyor, bakmak zorunda. Sistem ondan bunu istiyor. Hangi doktor sağlıklı teşhis için detaylı bakmak istemez? Adını bile bile lekeleyecek riski alır mı?

Sistemin komple düzenlenmesi lazım, reform da gerekiyor.

ilk seçimde akp tıpış tıpış gitmeli.
doktorlara sallayıp duranlar acaba kendileri veya ailelerinden biri hasta olunca ne yapıyorlar? tıp bitirmek kolaymı uzmanlığı var bilmem nesi var. ve sürekli yeni gelişmeleride hala okuyorlar.
sözlükte ne kadar çok orospu evladı ve sığır sürüsü olduğunu gösteren taleptir.

tüm doktorların siki götünüze girsin.
Çomarların bitmeyen meslek sahibi zeki çalışkan disiplinli insan düşmanlığı.
10 bin lira ile ev geçinmez bu ülkede.
Vazıfsız tembel çomar 10 bin lirayı para sanıyor.
Ülkede en iyiler arasında en az ilk 5000'ne gireceğim.
6 sene tıp en az 4 sene uzmanlık okuyacağım alacağım para 10 bin tl.
Hasiktirin lan oradan.
Akp yalakalığı yapıp bekçi olan liseli 7 bin alacak bu arada.
Doktor olsam genç olsam bir dakika durmam bu ülke de.
Gebersin mına koduğumun cahilleri.
(bkz: GÖt dediğin ötmeli ötmeyen götü skmeli)
Devlet hastanelerinde zaten mecburi olarak hasta başı 5 dakika süre zorunlu. Doktor dediğin insan kolay yetişmiyor zaten çifti esnaf derken onların da canına okursak ne olacak avrupadan doktor mu alacağız. Sahip çıkmak gerek.
yine bütün kediler toplanmış ciğercinin başına , hadlerini de bilmiyorlar.

not: 10 000 tl maaş ne be kim çalışır o paraya.
O başlığı açanı 6 kişi oylamış ya ben ne diyeyim.
ilköğretimi zar zor bitirmiş insanlar gece gündüz, bayram seyran tatili nedir bilmeden çalışan tıp öğrencileri ve doktorları için yüksekten konuşabiliyorlar ya pes diyorum.
Bu ülke cehalete yenilmiş. Pes.