bugün

Paket lastiğinin ağzımda çaprazlama durması.
Esnemeye hasret bırakan, paket lastiğinden hallice olan lastiklerdir.
ilk zamanlar ağrısı fazladır, dişler acıdan birbirine değdirilmez, insanın konuşası bile gelmez içinden.
Her yemekte çıkar, dişlerinin bakımını yap, lastikleri geri tak derken üşengeçlik baş gösterir, eski sıklıkla takılıp çıkarılmaz.
Doktorun 24 saat uyarısı kulak ardı edilerek yalnızca ne kadar olduysa mantığıyla geceleri takılmaya başlanır.
Telin son evrelerinde takılır, inşallah birkaç ayım kalmıştır.
Ağzı boş durmayan ben, umarım bu lastiklere daha fazla katlanmam.
Doktorun sizle "pembe mi takayım yoksa mavi mi" diye teşşık geçtiği lastiklerdir. Acısı yetmiyormuş gibi bir de böyle şeyleri çekersiniz.
tamamiyle anne baskısıyla hayatının 4 yılını tel kullanarak geçirmiş biri olarak, en kötü yanının diş teli lastiği oldugunu düşünüyorum.
biz takmadıkta ne oldu?
2 dişimi kaybettim biride yolda.
sabredin gençler bir gün dişlerin kıymetini anlayacaksınız. benim gibi bir ömür yemek yerken sıkıntı çekmek durumunda kalmayın.
Diş telinin ağırlığı yetmiyormuş gibi birde bu lastikleri taktığında ne yemek yiyesin gelir öyle bir sıkıştırır ki dişlerini birbirine sürttüğünde bile ağrı yapar.
Bende yok ama damakta tel var sıvıyla beslene beslene girdiğim kabın şeklini alacak hale geldim çıksa da kurtulsam.
Tedavinin son aylarında kullanılır.
Yaklasik 4 aydır bu lastikleri uyurken kullanıyorum. Sonuç müthiş.
Çenem yerine oturdu, ağzım yüzüm şeklim şemalim bile değişti. Görenler bir degisiklik olduğunu fark ediyorlar hemen.

ihmal edilmemesi gerekmektedir. Sonucuna sabredin.
bugün ne bu böyle diş teli aşağı diş teli yukarı dediğim başlık.
6 yıllık tedavinin 3 yılı bifiil kullandığım, kurtulalı yıllar geçmesine rağmen adı geçtiğinde hala sızı hissettiğim minik lastikler. impala, kanguru ve diğerleri... zor olan teller değil, lastikler.

edit: azıcık çekmeceleri karıştırsam paket paket bulurum yine herhalde.
Çin işkencesi mi bu?

Bu nasıl acıdır çenem kilitlendi resmen birbirine.

3 lastik nedir allahsız kitapsız?

(bkz: diliyle dişi arasında konuşmak)
Ağrısını çeken bilir.

Düşman başına.
işe yaramayıp eziyetten başka bir şeye yaramayan sağlam lastik.

Bazen geceleri uykulu uykulu çıkarıp atarsınız.
Dişi yamuk yumuk olup ağzı kokan, ağzına demir sokup, estetik yardımı ile anca ağzını açıp,bin bir türlü zorlukla gülebilip, insan içine çıkmaya yüzü olabilecek insanların çektiği eziyet.

Aman ne eziyet.
illallah ettiren şeydir. düzenli takılmadığında ağrı yapar veya yeni pakete geçtiğinizde ağrı yapar .
Alt üst çeneyi birbirine kilitliyor resmen.

Dişler çekiliyormuş gibi bir ağrı düşünün.

Tnm: kurtulamadığım lanet şey.
Öldürmez süründürür.

Telle yaşamaya razıyım ama bu asla.

Diş söküyorlar sanki.
Kaç aydır kurtulamadığım işkence aleti.

Bıktım ya bıktım.

Gündüz taksam dert gece taksam dert.
ağzın anatomik yapısını düzenlemenin yanında kilo verdirebilecek bir araç. sürekli bir şeyler yiyen bünye, bir şey yemeden önce lastiği çıkarıp yedikten sonra geri takmak zorunda kalınca yemeyi azaltacaktır.
ortodonti tedavisi görüp 1 kere bile takmadıgım nesne. şanslıyım işte.