bugün

Acıların en büyüğüdür.
Ağrıyorsa çekeriz kardess sikinti yapma.
işkence gibi nalet şey, sürekli ince ince sızlıyor ne inletiyor ne rahat bırakıyor sinsi nalet kahnem bişey.
Kabir azabının yarısı olduğu söylenmektedir. Rakı basmak çözüm olabilir. Anestol sürülebilir (yara ilacı ama uyuşturur). Karanfil iş görür. Kolonya iş görür. Bu taktikler anlık olarak geçirir fakat dişciye gitmelisiniz en yakın zamanda. Korkulacak bir şey yok.

Not : Allah kimsenin başına vermesin. Ağrı kesici için ve ağzınıza hava girişni engelleyin.
Yirmilik dişim çıkıyor sözlük acaip pis bir ağrı yani değişik duygular içindeyim, Allah başa vermesin. Napsak ya.
Eyvah dedirten ağrıdır. Dayanılması çok güç.

(bkz: bune be)
(bkz: çürük diş)
ağrı kesicilerle uzun süre geçiştirilmesi mümkün fakat sağlıksız olan , insanı çok zora sokan bir ağrıdır. Yakın zamanda durum ciddileşmeden diş doktoruna gitmeyi gerektirir. Aksi takdirde iltihap köklere ve sinirlere kadar iner ve ameliyattan başka çare kalmayabilir.
zonklamasını beynimde hissettiğim, gece uykumdan uyandıran ağrı.
iki günden beri cektigim ağrıdır, bir de üç defa dolgu yaptirdigim dişim ağrımakta, beni çok acılı günler beklemekte..
2200 liraya rağmen geçmeyendir. Sefil hayatı daha da sefil eder. Derdimi sikeyim.
dayanılmaz bir acıdır. ağlatır.
eğer sol çenede olan bir diş ağrısı varsa ve benim gibi üstte 20lik altta derin çürük varsa hangisi ağrıyor bilemezsiniz. gömülü yirmilik için neticem yemiyor, derin çürüğe kanal yapılacak. ama hangisi ağrıyor bir bilsem... deli eder adamı bu ağrı.
En klasik yöntem rakı basacaksın dostum.
Düşük voltajlı elektriğin iyi geldiği yönünde duyumlar alınan ağrı. Bir arkadaşımdan biliyorum şarj aletinin ucunu telefona değil dişine dokundurduğunu ve ağrıdığı durumlarda bunun işe yarar bir yöntem olduğunu söylüyordu. Yine de bir uzmana sormadan hareket edilmemeli. Vebal altında kalmak istemem.
Diş ağrısı demişsin dostum diş etim kanıyor dememişsin.
Arkadaş nasıl pis nasıl bakımsız insanlarsınız dış eti kanaması nedir ya allasen.

35 yaşında adamım hayatımda ilk dolgumu daha yeni yaptırdım.

Ne kemiriyorsunuzda bu hale geliyorsunuz anlamadım.
karanfil yağı varsa pamuğa damlat ağrıyan dişe koy bir süre sonra geçecektir.
ılık tuzlu suyla gargara yaklaşık 4-5 kere yapınca ağrıyı alacaktır bir süre sonra.
buz torbasıyla ağrıyan tarafa kompres yapmak biraz dindirici olacaktır.
sarımsak ezilip üzerinde bekletilebilir lakin etkisini uzun bir süreden sonra gösterecektir.

en önemlisi diş doktoru. lanet olası ağrıdan kurtulmanın en iyi yolu.
Adamın a.ına kor. Öyle böyle değil.
öyle bir ağrı ki uyuyum geçer diyorsun , uyanınca kaldığı yerden devam ediyor.
Apranax forddur tedavisi..izmir'de evlere ilaç servisi yapan marketler var,diğer illerde de vardır mutlaka..bi araştır derim,yarım saate geçirir garanti..majezik falan bonibon kalır yanında
Kendimi bildim bileli disimle ilgili herhangi bir problem yasamadim. Lise doneminde dis teli kullanmistim o da tamamen estetik kaygilar sonucu idi. Hani oyle delicesine dis agrisi cekip gece vakitlerinde hastane aramadim. Dolgum yok mesela. Kanal tedavisi, kopru tedavisi ne ise yarar bilmem.
Fakat su son 2 3 haftadir mutemadiyen uyumaya yakin azi dislerimden bir tanesi zonkluyordu. Goztepe agiz ve dis sagligi merkezine gittim. Dis hekimi acip bakmam lazim deyince penisiline alerjim oldugunu soyledim. O zaman yapamam dedi. Uyusturucu vurmam gerekir, reaksiyon gosterirse yuzde 50 ihtimalle anafilaktik soka girer olursun dedi. Oyle deyince ben agrimla yasamaya basladim. Agrisi azdikca bastim antibiyotigi. Disimin canina okuyorum sanirim.
Neden anlattim ben bunu cunku yine basladi agrisi.
Boyle inceden bir sizi gibi. Kendini hatirlatiyor.
Firsat buldugumda gidecegim yine.
Dis onemli. Dis muhim.
Bitmeyen işkencedir. Evet.
Eskiden ufak ufak şişelerin içine rakı koyup cebimde dolaştırmama sebep olan ağrıdır. Allah düşmanımdan esirgemesin böyle ağrıyı. Çok inatlaştım ama sonunda pes ettim. Kurtuldum.

(bkz: Götüyle inatlaşan donuna sıçarmış)
gündüz uyuyan gece ortaya çıkan bir çeşit vampirdir. bu orospu çocuğunun aklından geçenleri sıralamak gerekirse;

''bu piç gündüz vakti eczaneye gider. ben en iyisi gece ağrıyayım.''
''ee şimdi gece ağrırsam çözüm bulur uyur gider. en iyisi tam kafasını yastığa koyduğu an ağrıyayım.''

yarın olur..

''ağrı geçmiş gibi davranayım da ilaç falan almasın amk kertenkelesi.''

gece olur..

''gene ben amın oğlu. gittiğimi mi sandın yazık sana..''
güncel Önemli Başlıklar