bugün

Arabanın içinde sohbet edebiliyor musunuz?

Dizel otomobil sahiplerine sorulacak sorulardır.
edebiliyoruz tabii. hala daha km'de çok az yaktığından falan bahsediyoruz. sevdiklerimizi almamız ya da bırakmamız gerekirken aklımız depoda kalmıyor, onu konuşuyoruz falan. öyle yani, iyi.
görsel
inşaat kulaklığı öneriniz var mı?
Toyota d4-d motor emin ol benzinli Volkswagen'lerden daha az ses çıkarıyor.
Bakıma sokunca ne kadar kaçıyor ortalama?
Arabanın içinde gayet rahat şekilde sohbet ediyoruz.

Bu arada Ben başkasına ait bir Toyotayi kullandım. Arabayı boşa alıp bana verdi. Şoför koltuğuna oturup kapıyı da kapatınca çalışıp çalışmadığına emin olamayacak derecede sessizdi evet.
cephelerde dizel pikaplar tercih edilir çünkü bu dizeller cephedeki bomba seslerini bastırır ahuhaha.
kontağı kapatınca çok güzel sohbet edilebiliyor.

traktörmü ya la bu.

rampa da çekiş sorunu hariç

benzinli arabadan farkı yok.
Geçici sağır oldum, ne yapmam lazım? Acile gideyim diyorum.
Belli ki fakirsin. Muhattap olmuyorum seninle.
ben tır kullanıyorum sohbet kralını yapıyoruz.
Aracına göre değişecek soruşardır.

90lık ford connect ise sohbet sorusu sorulur. Üzerine kaç defa diz bağların zedelendi diye de sorulur. Hatta hemen cevaplayayım 3 defa. Kodumun debriyajı taşa bassam daha yumuşak olur.

Ama opel yeni nesil cdti kullanıyorsan sesin s si olmaz.

Tek sıkıntı; benzinli araçlara göre kıyaslandığında kat kat fazla çevreyi kirlettiği kanıtlanmış bu araçları kullanarak çocuklarınızın geleceğini çok daha hızlı kararttığınızın farkında mısınız?

Not: benzinli araçlardan co2 çıkar aynı nefes verdiğinizde olduğu gibi. Dizelden nox çıkar ve solunamaz.
görsel

Dizelden selamlar bunu söyleyen eleman şahine binmiyorsa bi bok bilmiyorum.
Sıfırını bilmiyorum ama 2. Elde dizel araçların benzinli olanlara nazaran 10 kat fazla satıldığı bir gerçek. Ne derece tutulduğunu siz düşünün artık. Fakat bu hibrit otomobil üretimiyle yakında dizel araçların üretimine son verilecek. 2-3 sene içinde Elektrikli benzinli otomobiller piyasada artacak ve yakıtı tam yanmamış dizel motorun çevreye verdiği zararlar da azalmış olacak. Şuan için en ekonomik olan bu.
Altımda terios var evladım, 4wd benzinli çevreye ses ve gürültü kirliliği vermiyoruz.

Ayrıca demek istediğim şu, herkes audi den, Mercedes den bahsetmişte ben yolda giden arabalardan bahsediyorum. Yoksa son çıkan dizeller elbette sessiz. Ama dediğim gibi yolda giden dizellerden bahsediyorum. Mazotun ağır tonajlı araçlar için tasarladığını, Türkiye gibi bir ülkede de sırf 5 10 kuruş daha az olduğu için milletin mazotlu araba aldığını, bunun nedenininde benzinin çok pahalı olduğunu bilin.

Siz Türkiye de dizel arabaya lpg taktırmayı düşünürken Biz Arabistan da 8 silindirli 5.5 litre Yukon xl lara binerdik, gemi gibi araba.
Orta aksları nasıl kaldırıyorsunuz düğme falan mı var?
Bi de şu 18 vites muhabbeti doğru mu ya cidden ikişer ikişer mi attırıyorsunuz.
1978 model mercedes 240d var tavsiye ederim.
Kısa bir bilgi vereyim bir tır şöförü olarak sesden yana hiç problem yaşamadım cam kapalı olduğu sürece bu arada ortalama depoları fulleyince tahminen 2500-3000 km yol yapıyorum ha birde dizel arabalarda ki ara gaz olayı varya o olay işte tüm benzinli arabalardan soğutur adamı.
2004 pejo sahibi olarak güzel torklu hayvan.
Ama 200bin kmye yaklaştı. Motora yaptığım masraf araba parasını geçmiştir.