bugün

genelde bayan ki$ilerin yaptığı hadise. pazartesi başlayıp salı günü bitirme de cabası...

(bkz: fotosentez)
Güzel bi Bedirhan Gökçe şiiri

Verdiğin pehrize budur gayratım
Bundan başka uyamayon doktor bey
3 sepet yumurta sabah kahvaltım
Teker teker sayamayon doktor bey

2 legen pilav bir yayık ayran
ister yaglı olsun ister yavan
Yanına kesiyom beş kilo sovan
Yeyom yeyom yeyom doyamayon daoktor bey

3 tencere bamya yirim bişince
20 tas su içip biraz koşunca
Her yanım sökülüp garnım şişince
Sağlam göynek giyemeyom doktor bey

Bazı az geliyo 5 kasa hurma
7 lahana olan yapıyoruz sorma
Onudamı yedin hiç sorma
Utanıyom diyemeyom doktor bey

Günde 2 çuval unum gidiyor
Avradım her sabah ekmek ediyor
Bir gazan fasulye gönül deyo
Artırmaya gıyamayon doktor bey

Şimdiye acımdan çoktan öldüydüm
Sag olsun komşular yardım ediyor
Bir kuzudan başka yemem söz verdim
Ayıp olur cayamam doktar bey

Senede 40 dönüm bostan ekerim
Bende başka kimse yemesin derim
Kavunu karbuzu kabuklu yirim
Acelemden soyamayon doktor bey

Bilmem gara memed nereye gider
Buymuş gısmetim buymuş kader
Bi günde yediğim işte bu kadar
Daha fazla yeyemeyon doktor beey.
diyet değişik bakış açısı olarak aşağıdaki gibidir. üzerinde düşünülmelidir...

Diyet, perhiz, rejim gibi faaliyetler hedefte Türk delikanlılarının ve genelde de Türk milletinin devamını engellemek için dış mihraklar tarafından gündeme getirilmiş şuurlu bir düzmecedir. Gaye, eskiden bir koyunu, bir oturuşta götüren dev gibi babayiğit atalarımızı ve tarlada doğum yaptıktan sonra bebeğini kundaklayıp, elde orak tarlada çalışmaya devam eden Türk kadınlarını; kalori hesaplayan, hapşırınca yatağa giren, fitness ve aerobik yapan çıtkırıldım tiplere dönüştürmek ve büyük Türk ırkını Çinliler, Japonlar gibi sıska, zayıf ve sağlıksız bir irk haline getirmektir.

icabı halinde 240 kiloluk top mermisini tek başına namluya süren bir babayiğidin, kalori hesaplayan, yoğurtlu kebabı reddeden bir züppe haline getirilmesinden daha büyük bir soykırım olabilir mi?

iç yağının, kuyruk yağlarının, anamızın Vita yağının kolesterol yaptığı palavradır.

Kolesterol, kebapları yedikten sonra iki sise soda içerek ayarlanabilecek bir gaz durumudur.

Sakin bu oyuna düşmeyin.

Feminizm, kadın hakları, çevre şuuru ve eşitlik adi altında Türk kızlarının akılları çelinerek, yemek yapmayı bilmeyen, bizim istikbalimiz olan yavrularını, abuk sabuk yiyeceklerle yetiştirecek, damak zevki gelişmemiş, sunta kılıklı diyet bisküvilerini yiyecek sanan bir hale getirmişlerdir.

Ayrıca dış mihraklar, bu kızlarımıza kebap, soğan, çiğ köfte vb. Lezzetleri yiyen, bardak bardak şalgam suyu içen yiğitlerimize hanzo-kıro gibi sıfatlar takmayı öğretmişlerdir.

Ayrıca son yıllarda moda gibi gösterilmeye çalışılan Çin mutfağı diye birşey yoktur. Bu sözde mutfak, acayip zerzevat ile acayip mahlukatın, wog adi verilen bir tencerede yari pismiş yari çiğ olarak hazırlanıp insanlara eziyet olsun diye sopalarla yenmesinden ibaret bir hokkabazlıktır. Sakin kanmayın, sakin yemeyin. Helal değildir!

Unutmayın su uyur, düşman uyumaz!

şişli'deki bir dürümcünün reklam broşüründen alınmıştır.
(bkz: Fil diyeti)*
diyetin en zor anlarında mide iki büklüm olmuşken acı rokası ve maydanozu bol bir salata yapıp yerseniz yolu yarılarsınız. yalnız dibe çöken suyu içme gafletine düşmeyin midenizi yakar. ha bir de salata yemeden önce bir beş dakka dinlensin acısı dibe çöksün. her yemeğin belli bir dinlenme periyodu olduğu gibi salatanın da vardır.
süreyya karabulut kızı için 3 milyon euro talep etmiş. aslında pratikte sık karşılaşılan bir olay olmasına rağmen böyle medyatik bir dava olunca konu, insanın midesi iki kat bulanıyor.

mesela emre belözoğlu ödemişti bu türlü bi para. o zaman bu kadar üzerinde durulmamıştı.
ah modern ismi diyet olmuş bunun, gözünü sevdiğimin insancıkları.
öncelikle, insana yakışabilecek derecede bir kötülük göstergesidir diyet olayı. ölen bir insanın değerini parayla ölçmeyi hangi bünye kaldırabilir? bir de aslında bunları öldüren şahsın ailesi teklif eder. kabul olayı ölen şahsın ailesine kalmıştır ki kabul edilmemesi gerekir çünkü bir hakarettir. fakat günümüzde gördüğümüz öldürülen şahsın ailesi bizzat istiyor bu kan parasını. yazıklar olsun.
hep çıkılan fakat asla tam olarak girilemeyen kızsal faliyettir.
--spoiler--
Ekmek, makarna ve pilav gibi karbonhidratların diyetten tamamen çıkartılması en önemli hatadır. Diyete başlanıldığı zaman ekmek, pilav ve makarna gibi besinlerin kesilmesi, kasla birlikte su kaybına neden olur.

Yani diyetinde karbonhidrati kesen kişiler tartıdaki sonucu gördüklerinde kilo verdiklerini düşünseler bile vücuttan kaybedilen yalnızca kas ve sudur.
--spoiler--
bayanların her pazar gecesı kesınlıkle yarından ıtıbaren yemek yemem bitmiştirr! kelimesini söylediği pazartesi olundugunda kendını tutamayıp aman bırsey olmaz bır gunden dıyerek bır sonrakı haftaya atması.. daha sonraları bır sonra bır sonra derken kılo verme yerıne kılo alma yontemi
bunu yapmak için oruç tutmayanlar vardır.
Hemen bırakılması muhtemel olandır. (bkz: Kime diyet kime kısmet)*
islam hukuk'unda kişinin kendi kendine biçtiği ve/veya hak ettiğine inanıp uyguladığı ceza.
(bkz: ahde vefa)
pazartesi başlanır, salı tartıya çıkılır, görülen ağırlık karşısında, başlarım deyip tekrar yemeye başlamanın diğer adı..
"kilo vermek" değil "sağlıklı yaşamak" amacıyla başlanırsa daha uzun süre sürdürülebiliyor.
Sagopa kajmer'in elinden tuttuğu zet ismindeki rapçinin kafile adlı albümünden bir parça.

ANLAT! YÜREĞiME DAMLAT GÖZYAŞINI.
ALMA AHIMI, ANLA PARMAK UCUMDA ACI!
BU KAÇINCI SUSKUNLUĞUM, TEBESSÜMLER YALANCI,
KANATTIĞIN YETER ARTIK AÇMA YARAMI.

BUNDAN ALTI SENE EVVELi YALNIZLIKTI DOSTUM,
NASI ARKADAŞLAR SEÇECEĞiMi SANIRIM BiLMiYORDUM,
ÖNCE GÖZLERiMi BAĞLADI KONUŞMAMI YASAKLADI,
KULAKLARIM SAĞIRDI EVET, KAYBOLDUM!

UMUDUM TEK SARIMDA SAKLI, BANA SEVGi YASAKLI,
O MASALDA MUTLUYDUM BiLiRSiN HARiKALAR DiYARI.
SEVMiŞTiM O YARI, iPi ÇOK SIKTIM KAÇTI.
HANCI DOLDUR HAL-i RUHUMA iÇEYiM GAYRI.

TANIDIK TANIMADIK HERKESE DUYURURUM.
ŞEREF DUYARIM YAZDIĞIM MEKTUBU OKURUM.
BiLETiM KESiLMiŞ YOLCUYUM, SON YOLCULUĞUM.
GiTMEDEN KESER BIRAKIRIM KALIR BURDA SOL KOLUM!

NAKARAT

ANLATMAKLA BiTMEDi SANCILANDI DiLiM, ATMA MAPHUSA BENi
BEN SUÇLU DEĞiLiM. TAK BOĞAZIMA iPiNi, YADA KES
BiLEĞiMi, SENSiZLiKLE YAŞAYACAĞIMA ÖLÜME GiDEM DAHA
iYi...

DÜN GECE YiNE KALDIRIMLARI ARŞIN ETTiM.
KENDiME KARANLIK GEÇMiŞiMDEN BAHSETTiM.
ODAK KONUM EN SON AŞK OLDU, DURDUM ORDA!
ViTESiMi GERiYE TAKTIM, DAHA iLERiYE GiDEMEDiM.

MEZARIMI KAZDIM, TAŞINI KAPIMIN ÖNÜNE KOYDUM,
BENi ÖLDÜREN BENDiM, HEPSi BUYDU.
YILDIZLAR BUĞULUYDU, GÖRMEDiM ışığı,
DÜZELTEMEDiĞiM HATALARIM GETiRDi Kışı.

KURTARICIMDIN, DEDiN YA ARTIK BEN VARıM...
BU MUTLULUKLA BEN SiL BAŞTAN YENiDEN YAŞARIM.
AMA OLMADI ANLATAMADIM SANA DERDiMi (ANLAMADIN)
GEÇMiŞ RENKLERiMiN SARISINDAYDIM DiNLEMEDiN YEŞiLi.

ÇEKiP GiTMiŞSiN GÖREMEDiM KARANLIKTI.
GERi DÖNEMEZSiN ARTIK, ARKADAN KiTLi KAPI.
KAZIN AYAĞI ÇOKTAN KIRILDI, GÜLÜCÜKLER ASIKTI,
GÖZLERiMLE DENiZ YARATTIM, YÜZMEYE HALiM KALMADI!!!
(bkz: #11055101)
her diyet, aşırı yemekle son bulur.
"diyet" insanın kendine yakışanı yemesidir.
her diyet aşırı yemekle son bulmaz. götümüzden element uydurmayalım. şöyle söyleyeyim; yaklaşık 1 aydır akşam 7'den sonra mümkün mertebe bi şi yememeye dikkat ettim. yersem de bir elma ya da bir kase yoğurt yedim. gündüzleri de şu k flakes denen şeyi deneyeyim dedim. ve sabah akşam onu yedim. sadece öğlenleri normal öğün olarak devam etti. tabi en başından beri bunu bir diyet değil, bundan sonraki hayatımı daha sağlıklı geçirmek adına yapılan bir beslenme alışkanlığı değişimi olduğuna kendimi ikna ettim. bana göre işin bütün sırrı burda. beyniniz bunu kabullendiği anda artık bu sizin yaşam biçiminize dönüşüyor ve her şey daha rahat oluyor. ilk günlerde açlık hissediyorsunuz. sonra elma ve/veya yoğurt kafi gelmeye başlıyor. ha açlık çekmemek için sabah-öğle-akşam yemekleri arasında elma-yoğurt-grisini falan atıştırın. hem bu metabolizmayı da hızlandırarak daha hızlı kilo vermenize de yardımcı olur.

ben bir ay gibi bir sürede 7 kilo verdim. bir süre daha vermeye devam edeceğim.

korkmayın. sadece kararlı olun.
evet, aslında dengeli beslenmek için yapılır. ama bizler sadece bayanların, yazın bikineye sığabilmek için yaptığı şey sanıyoruz.
görsel
diyet yapandan çok diyet , yemek programının ve diyetisyenin olduğu ülkemizde pek bi anlam ifade etmemesi gereken kelime.
sabah başladığım grissini salata ve çorbadan oluşan yapılması çok zor eylemdir...
zamanında zevk ile yediğimiz türlü yiyeceklerin karşılığında onlardan feragat ederek diyetini ödememizdir.
güncel Önemli Başlıklar