bugün

yüklen proteine. Az beslenmek değil sistemli beslenmek mevzu. 20kilo vermiş biri olarak söylüyorum.
Diyette neymiş can boğazdan gelir demiş atalarımız.
az yersen bazal metabolizman yavaşlar günlük hiçbir şey yapmadan sadece yaşayarak (iç organların çalışması vs) harcadığım kalori miktarı düşer.

adam gibi yemeye devam et, özellikle de protein ağırlıklı.

bol bol spor yap. özellikle de yürü. abartma abartmaki hemen sıkılmamayasın.
örnek kahvaltı: (07.30-09.00)

-1 fincan şekersiz çay
-2 ince dilim çavdar/buğday/kepek ekmeği
-1 dilim az yağlı peynir
-1 su bardağı az yağlı/yarım yağlı yoğurt
-1 adet haşlanmış katı yumurta
-5 adet zeytin veya 5-6 adet fındık/badem
-Sınırsız domates, salatalık, biber.

kolesterol varsa yumurta haftada 1 kere.
3 öğün yağlı kalorili yemekler. aralara sıkıştırılmış çikolatalar krakerler gece yatmadan önce muhakkak bir paket cips.
örnek öğle yemeği: (12.00-13.00)

-2 adet köfte (ızgara) veya aynı boyutta tavuk eti (derisiz, ızgara, haşlama) veya 4 yemek kaşığı kurubaklagil yemeği (susuz)
-4 yemek kaşığı sebze yemeği (susuz)
-6 yemek kaşığı pilav/makarna/mantı veya 2 ince dilim çavdar/buğday/kepek ekmeği
-1 su bardağı az yağlı/yarım yağlı yoğurt
-Sınırsız yağsız salata.

edit. bunu eksileyen vitaminsiz. git yazdıklarımı ye bir süre. beynine oksijen gitsin damarların temizlensin.
zayıflayamayacaksanız boşuna kasmayın. relax olun sizi tombik sevenler de çıkar.
Cumartesi kahvaltısı: Küt böreği, çay.
her sabah peynir büyüklüğünde kibrit kutusu yiyorum.

o beni gün boyu tutuyor.
Günlerden Pazartesi ise sabah başlar akşam biter şekilnde..
Tatliyi ekmegi unuttum. Bol bol su bol çay ohh gitsin kilolar.
istisnasız hepsinin içinde sabah kahvaltısında yenen, "kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir" olan günlüklerdir.
bolca su ve sebze içeren günlüklerdir.

bundan bağımsız olarak size minik bir tüyo;
şekerli bir şey yemek zorunda kaldıysanız yanında süt/ yoğurt/ ayran vb şey tüketin. böylece yediğiniz tatlının kan şekerinizi hızlıca yükseltmesini engellemiş olursunuz. * * * yağlanmayı bir tık azaltır. diyet listelerinde de genelde görürsünüz. meyve+süt/ayran/yoğurt şeklinde.