görsel

Din işleri Yüksek Kurulu tarafından hazırlanan “Fetvalar” kitabında, “Baldızıyla zina eden kişinin hanımı boş olur mu” sorusuna “Zina büyük günahlardan olmakla beraber eşlerden birinin zina etmesi, nikâhlarına zarar vermez” yanıtı verildi.

Gerekçe olarak da “Baldızla yapılan zinanın nikâhı sona erdirmemesi, baldızla olan evlenme yasağının ebedi değil geçici olmasından kaynaklanmaktadır” denildi.

https://www.gercekgundem....tvasi-ortaligi-karistirdi
Bu kadar siyaset ile iç içe olan bir kuruma, gerekli ödeme yapıldığında heryeri kerhaneye çevirebilir bu putperestler.
Tabii baldızıyla zina ettiği anlaşılan elemanın başına gelecekler işin ayrı, ama gayet mühim bir boyutudur. (bkz: islam da zinanın cezası) mağdur zevcenin olayın akabindeki olası yaptırımsal tasarrufları da elbette.
Ben en çok fetva ortalığı karıştırdı sözüne ayar oluyorum.
Müslüman allah'ın hükmüne kayıtsız ve şartsız teslim olur.
Fetvaya gerilenler ya kafirler,ya münafıklardır.
Size zorla müslüman olun diyen yok. isteyen istediği dine inanır.
kısaca "baldız baldan tatlıdır" denmiş açıklamadır. şu kurumda bir tane aklı başında adam yok mu lan. gerçekten din adamı olan hayatını allah yoluna adamış yani..
bahane arayan gözünün üstünde kaşın var dermiş. diyanete bok atmak için bahane aramayın, niyetinizi biliyoruz bahanesiz sövün geçin.

adamlar din ne diyorsa o cevabı vermişler. yukarıda hakan bey ne güzel demiş, zorla müslüman olun diyen yok inanmayın geçin.

bir fetvadır.
türkiye'nin trt ile birlikte en gereksiz kurumunun açıklaması, zaten tek derdimiz baldızımıza atlamaktı tişikkirlir diyanet.
diyanetin sözü dikkate alınmamalıdır, sakıncalıdır.

çünkü diyanete göre baldızınızla yatmanın nikahı bozmaz. bakın “diyanete göre”. tr’nin en boktan ve en gereksiz para harcanan kurumunun beyinsiz başkanının söylediği şeye inanmayın, gerçekten ilahiyat bitirmiş, dinden anlayan birine gidip sorun.
Gidip baldızınızı sikebilirsiniz demiyor, bunun çok büyük bir günah olduğunu, bu büyük günahı işleyen birisinin eşiyle olan nikahının düşmeyeceğini söylüyor.
bazı arkadaşlarımızın kafalarını karıştırmış fetvadır.

--spoiler--

adamlar din ne diyorsa o cevabı vermişler. yukarıda hakan bey ne güzel demiş, zorla müslüman olun diyen yok inanmayın geçin.

--spoiler--

güzel kardeşlerim biz "diyanet" veya akp dinine mensup değiliz bazılarınız gibi. bizim dinimiz islam elhamdülillah müslümanız. diyanet dinine mensup olunca islamiyete teba olmuş olmuyorsunuz o yüzden söylemlere biraz dikkat edelim. bu kurumun yıllardır yaptığı açıklamalar verdiği fetvalar ortada. islamiyet insanların cinsel hayatı üzerine indirilmiş bir din değil. sürekli belden aşağı yorumlar yapmak din adamlığı değil başka bir uzmanlığa giriyor. o onla yatabilir o o eteği giyebilir bu bununla nikah kıyabilir. dinen caiz olmayan şeyler içerisinde mesela hırsızlık haramdır yolsuzluk haramdır yalan söylemek mekruhtur kul hakkı yemek haramdır gibi konularda var biz o konularla alakalı fetva bekliyoruz yoksa kim kimin baldızına karısına kızına göz koyuyor ve caiz midir gibi konular ilgimizi çekmiyor ondan eleştiriyoruz. kuranı okumak yasak değil açın kendiniz okuyun allah hepinize beyin vermiş neticede. evli bir adamın hanımından başkası ile değil halvet olması oynaşması bile haram. yaz bunu geç niye "ileride nikah düşebilir o yüzden çok da şey değil" diyorsun..
" bunlar ne içiyorlar " dedirtti.
2022 Bütçesi 16.1 Milyar TL'ye çıkarılan Diyanet işleri Başkanlığının verdiği fetvalar;
Sigara Haram
Halay çekmek Haram
Karides Midye Haram
Babanın öz kızına şehvet duyması HELAL
Baldız ile zina yapmak nikâhı bozmaz.
sözlük sapıklarını sevindirmiştir.
Ulan şu koskoca kurum ne hale geldi.

Artık diyanetin yayınlarına bile bakmıyorum. O derece bitti benim gözümde.
Baldız ile zinanın aslen herhangi bir kişiyle zinadan farkı olmaması asıl meseledir.
Baldız ile nikâhlanmak haramdır, bu haram olma durumu ebedi değil, yani kartınız ölür yada boşanırsanız baldızla nikah artık haram değildir,
Ama evlilik devam ederken baldızla zina yapmak nikahı bozmaz gibi bir fetva vermek ancak sapkın bir düşüncedir,
Haram olan birşeyi farklı şekillerde yapmanın haram olgusunu ortadan kaldırması gibi değerlendirilebilecek fetvalar ancak diyanetin ciddiyetini ayaklar altına aldırır.
Böyle bir soruyla gelen kişiye baldız ile nikah yasağı ebedi değil, nikahı bozmaz diye cevap verilmez, böyle bir soruya cevap aranmaz,
Gerçekten dindar olan birinin vereceği tek cevap haram kardeşim haram, zina ettiysen her türlü boku yedin, git nikâhını tazele,
Sonra vay efendim müslüman dediğin Allah'ın emrine uyar, fetvaya uyar.
Oldu canım, tarih Allah'ın emrine uymayan fetvalarla dolu, 4. Murat kuru üzüm şarabı haram değil, Abdülhamid üzümden yapılmıyor diye rom haram değil fetvası verdirmiş,
Tamam ulan kabul ediyorum bu fetvayı, artık kuru üzüm şarabı ile rom yegane dostum olsunlar, fetvaya uyucam,
Diyanetin iyice çivisi çıktı, bunun altında yatan gerçekleri araştırmak gerekiyor, bunlar diyanetin geçerli bir kurum kimliğine zarar vermek adına bilinçli yapılan sapkınlıklar olabilir, insanları diyanet yerine diğer cemaat yada tarikatlara yönlendirmek adına bir plan olabilir.
Yoksa aşırı büyük bir bütçe ile araştırmalar yapması, garip gurabaya yardım yapması, insanların dine yönelmesi için çalışmalar yapması gereken bir kurum neden baldıza kaldırılır mı sorusunun peşine düşsün ki?
Hiç mantıklı değil.
Diyanet dinde bug arayan bir kurum olmamalı.
işte bunlar hep ilim...

Bana göre tüm okullarımızda hep bu ilimler okutulmalı. Böyle böyle cümle alemi sollarız alimallah.
Hem cinsel sapıkları hem de ateistleri mutlu eden fetva.
Biri baldıza kaldırabiliyormuşuz diye mutlu oldu,
Diğeri alın sizin dininiz bu diye mutlu oldu.
Baldız baldan datludur çünkü o yüzden.
Adam baldızı sikiyor herifler nikaha takılmış düştü mü düşmedi mi diye amına koyim böyle işin.
Dinden, bir kere daha soğutmuş fetvadır. Yüzyıllardır, kim kimi nasıl sikebilir bir türlü çözemediler.
istediğiniz gibi mantığa oturtmaya çalışın yine de ahlağa uymayan açıklama. Şok etkisi.